СЕДМИ КЛАС- тема 64

  • 86 018
  • 1 872
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Пак няма да е много прекрасно, защото ако сутринта ще трябва да търсим училище в другия край на София, ще сме в истерия.

Разпределението се знае няколко дни преди НВО, може да се качи и онлайн (по номера). Ще отиде човек предварително, ще намери училището, ако не се сеща къде е и не може да го намери в гугъл/бг мапс.

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 09:37 от Анонимен

# 31
  • Мнения: 173
Пожелавам успех на децата утре по математика!
Не съм много запозната с това, което се е давало предишните години като степен на трудност, но този преразказ вчера ме отврати. Това не е за деца в седми клас. Аз съм жена на 39 години и незнам дали за 15 минути четене след това ще мога да го преразкажа с лекота.
Е, те и годинките си влияят, но...........
И на моята приятелка детенцето не е имала възможност да прехвърли тезата на беловата.
Снощи бяха много отчаяни - и майка и дъщеря.
А моята щерка треска е затресе за догодина.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 1 517
Защо мислите, че по математика трябва изпитът да е сравнително лесен, след като по БЕЛ е бил по-сложен? Нали теглят определен вариант изпит. Тези варианти не са ли вече готови, има ли изобщо как да се съобрази едната матура с другата? Ако и двете матури са сложни просто ще отчетат по-ниски резултати в сравнение с меналите години, ще се направят едни изводи, че образованието ни върви на зле и това е.

# 33
  • Мнения: 47 996
В нашето училище уж има камери, а децата са били в стаи без камери...може би 12 клас са били с камерите...иначе щерката е помолила да се премести далече от преписвачите в последния момент...хитра тактика, не я очаквах...
Това с квесторите е отвратително и не знам какво трябва да измислят от МОН, за да спре...дори не става дума за пари...

# 34
  • Мнения: X
Просто ако е затегнат контролът на квесторите и има камери навсякъде нещата ще са наред.

А тези камери кой ще ги гледа? Ръководството на училището ли?  Rolling Eyes
Не си представям записите от всички стаи на всички училища да се пратят до МОН за преглед, това е огромна работа. Нито пък експерти на МОН, разпределени по всички училища като надзорници, застанали чинно до камерите, да дебнат нарушения.

# 35
  • Мнения: 57
".....Колегите, които създават задачите нямат нищо общо с другите комисии. А вчера преди 8 часа, освен ние двамата с министитъра, имаше 5-6 души, включително двама представители на Министерството на вътрешните работи, които знаеха задачите. 680 училища вчера са провеждали изпитите”, добави зам.-министърът по образованието. Тя отказа да коментира по какъв начин е изтекла информацията..."

Достатъчно сте на брой !  ooooh!

Няма да се учудя, ако полицаите са се раздрънкали. Впечатленията ми са, че по-големи клюкари от полицаите няма. Всичко знаят - кой с кого бил, къде бил, жената еди-кой си видели с кого...

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Просто ако е затегнат контролът на квесторите и има камери навсякъде нещата ще са наред.

А тези камери кой ще ги гледа? Ръководството на училището ли?  Rolling Eyes
Не си представям записите от всички стаи на всички училища да се пратят до МОН за преглед, това е огромна работа. Нито пък експерти на МОН, разпределени по всички училища като надзорници, застанали чинно до камерите, да дебнат нарушения.

Просто при подаден сигнал за съответното училище/стая се преглеждат записите. При нарушение - достатъчно строго наказание. Мисля,че е по-добре, отколкото да разкарваш 40 000 деца в разни посоки. Peace

# 37
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Здравейте и тук,
Днес има имен ден горката, а е супер притеснена за утре. Снощи ме помоли да платя за уча.се, за да има възможност да гледа за някои задачи. Уффф, изтрЕщехме, еййй

# 38
  • Мнения: 47 996
Ако, както казаха по ТВ, се търгуват отговори колкото да вържеш 3, не ме е яд толкова, но...вероятно не е така...за съжаление не съм учудена, но не виждам как може да се промени нещо.
За мен остава удоволетворението че детето се стегна, учи усилено, и е дала максимума от себе си на изпита...пък на 3 юни ще видим...
Стискам палци утре децата да са по-спокойни и уверени в силите си, и да надскочат и най-смелите ни мечти  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 6 095
В тази лудница забравихме да поздравим имениците.  ooooh!

Да са живи и здрави всички, които празнуват днес!

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 9 714
Хора, търговията върви с отговори за матурите в 12 клас. Там с теста се изкарва оценка около 4,00, което устройва едни зрелостник - просто си взима дипломата за средно образование. Там имат 4 часа за писане.

За 7 клас няма как да излезе тестът, някой да го реши, да изпрати отговорите и детето да ги препише от телефон. За 60 мин. и с психика на седмокласник, това няма как да стане.

Девойката каза, че в тяхната стая вместо 15 мин., са чели преразказа 10 мин., но всичко останало е било по регламент - лепене на пликове, тишина и т.н.

# 41
  • Мнения: 4 205
  bouquet
Честит имен ден на всички Константин и Елена. Да са живи и здрави, с късмет и щастие.
То и аз имам именница-малката- сетих се, като почнаха да ми честитят по телефона ooooh!

# 42
  • Мнения: X
Просто при подаден сигнал за съответното училище/стая се преглеждат записите. При нарушение - достатъчно строго наказание. Мисля,че е по-добре, отколкото да разкарваш 40 000 деца в разни посоки. Peace

А защо 40 хиляди? Аз пиша само за София, защото тук са паралелките с най-висок бал за цяла България. Борят се по десетки деца за място и понякога милиметър ги разделя от приетите. Заради това, в София правилата трябва да са много по-строги.


Честит ден на имениците!   bouquet

# 43
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И при нашите е било строго и са спазвали стриктно всичко. Девойката по собствено желание е седнала на чин, който по някаква причина е бил отделен от другите и е било спокойно. Уж каза, че е разбрала текста за преразказ. Госпожата и каза, че е спазила времето, но ще видим какво е направила. Очакваните точки от 1 модул са 55 от 59. Изключвам тезата, там нямам идея колко ще и дадат. От насоките, които са дали не е писала за една, но защото не е имала място иначе се била сетила. Разочаровала се, че не е имала възможност да се развихри там, редовете били малко.  Rolling Eyes
 Математиката ни е по-слабото място, та за утре е леко притеснена.

# 44
  • Мнения: 110
Да имате под ръка скалата за оценки на първи модул от миналата година? Не успях да я открия...
 

Общи условия

Активация на акаунт