Страсти – градините в София, кампания 2015/2016

  • 67 599
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 16
ek_koleva, доколкото разбирам:

- след класирането на 23.01.2016, т.е. в момента, в ИСОДЗ се виждат 15 свободни места за 72 ОДЗ (аз ги виждам). Те са налични за класирането, което предстои на 30.01.2016.
- вие сте се класирали за 78 ОДЗ.

Моля някой да ме поправи, ако греша, но според мен има шанс да кандидатствате за 72 ОДЗ с пълния брой точки, ако направиш следното:

- Няма да записваш детето в 78 ОДЗ (или ако си го записала, го отписваш). Срокът е до 17:00 часа на 29.01.2016.
- В резултат на горното действие си свободна да правиш нови кандидатури на 29.01.2016, след като настъпи елиминирането на незаписаните - от 17:00 до 18:00 часа. При новото подреждане на кандидатурите посочваш като 1-во желание желаното 72 ОДЗ и ще имаш три точки за него. Краят на актуализацията на профилите настъпва в 18:00 часа на 29.01.2016.
- На 30.01.2016 е новото текущо класиране, за което в 72 ОДЗ са обявени 15 места за набор 2014. Вие участвате в него с 3 т. за първо желание.

Питай в ИСОДЗ дали може на 29.01.2016 системата да елиминира незаписините преди 18:00 часа, за да може да направиш новата кандидатура на детето в посочения срок.


Това е единственият вариант наистина  и ще пробвам  , но възмущението ми идва от факта ,че в края на текущите класирания изведнъж се разрешава прием за НОВА група набор 2014 , а цяла година такава не е имало!
Питам ги - правилно ли е , а те ми увъртат , че всяка директорка си решава колко свободни места да пусне....ама това не са просто свободни места ! Цяла година в 72 ОДЗ няма как да се кандидатсва, защото е обявено . няма прием  и изведнъж - хоп 15 места в новичка група!
Не мисля , че е правилно!

# 736
  • София
  • Мнения: 23 208
е, кое е правилно според теб  newsm78
да си стоят необявени.

# 737
  • Мнения: 16
И аз нещо не разбрах кога точно са били обявени тези 15 места .... Щом е началото на годината класирането, значи това е текущо класиране, при което се обявяват местата в понеделник и в петък се заключва системата. Самото класиране се обявява в събота. По принцип директорите обявяват местата в понеделник, но съм виждала и случаи на промяна извън обявената дата за публикуване на свободни места, т.е дори и да са пуснати свободни места вторник-сряда, то до петък когато се заключва системата е нормално да проверите какво се случва. Според мен си е ваша грешката, че не сте проследили (например в петък преди да заключат) какво се случва във вашия район .... За съжаление нищо не можете да направите. Със сигурност не са си разиграли някакво тайно класиране с някакви деца и после публично да си покажат списъците с приетите. В един момент са били обявени свободни места и едни по-будни родители са обърнали внимание и са си записали децата.

Точно така -  и аз съм от тези будни родители .... така изненадващо ни приеха в 78ОДЗ  и не се оплаквам , но както вече казах - това не са просто СВОБОДНИ МЕСТА , а тов прием за цяла група от набор 2014 , който досега системата не позволяваше да кандидатства в цитираното 72 ОДЗ..... това е проблема!

# 738
  • Мнения: 16
е, кое е правилно според теб  newsm78
да си стоят необявени.

щом искат група с нов набор - да го обяват в началото на годината като всички детски градини  , а не в края
- ЕТО ТОВА ИСКАМ!

# 739
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Може да е ново или ремонтирано помещение. Същото е и при новопостроено ДЗ. Според мен също няма място за недоволство.

# 740
  • София
  • Мнения: 1 580
Скрит текст:
ek_koleva, доколкото разбирам:

- след класирането на 23.01.2016, т.е. в момента, в ИСОДЗ се виждат 15 свободни места за 72 ОДЗ (аз ги виждам). Те са налични за класирането, което предстои на 30.01.2016.
- вие сте се класирали за 78 ОДЗ.

Моля някой да ме поправи, ако греша, но според мен има шанс да кандидатствате за 72 ОДЗ с пълния брой точки, ако направиш следното:

- Няма да записваш детето в 78 ОДЗ (или ако си го записала, го отписваш). Срокът е до 17:00 часа на 29.01.2016.
- В резултат на горното действие си свободна да правиш нови кандидатури на 29.01.2016, след като настъпи елиминирането на незаписаните - от 17:00 до 18:00 часа. При новото подреждане на кандидатурите посочваш като 1-во желание желаното 72 ОДЗ и ще имаш три точки за него. Краят на актуализацията на профилите настъпва в 18:00 часа на 29.01.2016.
- На 30.01.2016 е новото текущо класиране, за което в 72 ОДЗ са обявени 15 места за набор 2014. Вие участвате в него с 3 т. за първо желание.

Питай в ИСОДЗ дали може на 29.01.2016 системата да елиминира незаписините преди 18:00 часа, за да може да направиш новата кандидатура на детето в посочения срок.


Това е единственият вариант наистина  и ще пробвам  , но възмущението ми идва от факта ,че в края на текущите класирания изведнъж се разрешава прием за НОВА група набор 2014 , а цяла година такава не е имало!
Питам ги - правилно ли е , а те ми увъртат , че всяка директорка си решава колко свободни места да пусне....ама това не са просто свободни места ! Цяла година в 72 ОДЗ няма как да се кандидатсва, защото е обявено . няма прием  и изведнъж - хоп 15 места в новичка група!
Не мисля , че е правилно!
Само искам да ви обърна внимание да прегледате внимателно списъка с чакащите вече за тези 15 места и да си прецените шансовете. Разбира се, вие си знаете точките и до колко ви е важно да тръгне детето сега на ясла.
И друга подробност - 15  деца не са цяла една група. Със сигурност ще ги комбинират с големите. (2ра ясла - 2013 набор)
Само директорката си знае защо сега ги е пуснала, но това не е грешка на системата. Може да е имало ремонт на помещение, може да е имало уплътняване на групите по  набори нагоре,... всичко е възможно и никъде по Правилата не пише, че групи - цели или частични се обявяват само веднъж годишно. Напротив при този недостиг на места в София е цяло щастие всяко едно такова обявяване на допълнителни места.
И последно - относно отписването - проучете добре нещата с възстановяването на точките, защото до колкото аз видях на последното класиране от 23.01. няма приети деца в 78 ОДЗ, т.е. не тече в момента срокът за записване на детето ви. Ако е прието на предишното класиране 16.01. - то може би вече се води посещаващо и не съм сигурна дали регламента е същия - дано някой помогне. Не съм имала казус с отписване.

# 741
  • София
  • Мнения: 7 277
Аз отписах малкия си син от яслата в началото на януари 2016 г.

Нали ИСОДЗ ще ми възстанови 3-те точки, за да кандидатствам наново през май за 2016/2017 учебна година?

# 742
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Аз отписах малкия си син от яслата в началото на януари 2016 г.

Нали ИСОДЗ ще ми възстанови 3-те точки, за да кандидатствам наново през май за 2016/2017 учебна година?
И да не го беше отписала с-мата пак щеше да възстанови точките.

# 743
  • София
  • Мнения: 7 277
Мерси, мама Сання!

# 744
  • Мнения: 16
Скрит текст:
ek_koleva, доколкото разбирам:

- след класирането на 23.01.2016, т.е. в момента, в ИСОДЗ се виждат 15 свободни места за 72 ОДЗ (аз ги виждам). Те са налични за класирането, което предстои на 30.01.2016.
- вие сте се класирали за 78 ОДЗ.

Моля някой да ме поправи, ако греша, но според мен има шанс да кандидатствате за 72 ОДЗ с пълния брой точки, ако направиш следното:

- Няма да записваш детето в 78 ОДЗ (или ако си го записала, го отписваш). Срокът е до 17:00 часа на 29.01.2016.
- В резултат на горното действие си свободна да правиш нови кандидатури на 29.01.2016, след като настъпи елиминирането на незаписаните - от 17:00 до 18:00 часа. При новото подреждане на кандидатурите посочваш като 1-во желание желаното 72 ОДЗ и ще имаш три точки за него. Краят на актуализацията на профилите настъпва в 18:00 часа на 29.01.2016.
- На 30.01.2016 е новото текущо класиране, за което в 72 ОДЗ са обявени 15 места за набор 2014. Вие участвате в него с 3 т. за първо желание.

Питай в ИСОДЗ дали може на 29.01.2016 системата да елиминира незаписините преди 18:00 часа, за да може да направиш новата кандидатура на детето в посочения срок.


Това е единственият вариант наистина  и ще пробвам  , но възмущението ми идва от факта ,че в края на текущите класирания изведнъж се разрешава прием за НОВА група набор 2014 , а цяла година такава не е имало!
Питам ги - правилно ли е , а те ми увъртат , че всяка директорка си решава колко свободни места да пусне....ама това не са просто свободни места ! Цяла година в 72 ОДЗ няма как да се кандидатсва, защото е обявено . няма прием  и изведнъж - хоп 15 места в новичка група!
Не мисля , че е правилно!
Само искам да ви обърна внимание да прегледате внимателно списъка с чакащите вече за тези 15 места и да си прецените шансовете. Разбира се, вие си знаете точките и до колко ви е важно да тръгне детето сега на ясла.
И друга подробност - 15  деца не са цяла една група. Със сигурност ще ги комбинират с големите. (2ра ясла - 2013 набор)
Само директорката си знае защо сега ги е пуснала, но това не е грешка на системата. Може да е имало ремонт на помещение, може да е имало уплътняване на групите по  набори нагоре,... всичко е възможно и никъде по Правилата не пише, че групи - цели или частични се обявяват само веднъж годишно. Напротив при този недостиг на места в София е цяло щастие всяко едно такова обявяване на допълнителни места.
И последно - относно отписването - проучете добре нещата с възстановяването на точките, защото до колкото аз видях на последното класиране от 23.01. няма приети деца в 78 ОДЗ, т.е. не тече в момента срокът за записване на детето ви. Ако е прието на предишното класиране 16.01. - то може би вече се води посещаващо и не съм сигурна дали регламента е същия - дано някой помогне. Не съм имала казус с отписване.

Май наистина е по-добре да не рискувам с отписването , все пак градината , в която сме приети е хубава.
Ще пробваме догодина за ясла  в 72ОДЗ.
Но това всички градини  да имат прием за набор 2014  цяла година , а тази детска градина да  не го позволява  и да го пусне накрая  - ето това много ме подразни и ще им досаждам докрай.
...... А между другото детската градина е нова  - откриха я през 2014 г.

# 745
  • Мнения: 16
Може да е ново или ремонтирано помещение. Същото е и при новопостроено ДЗ. Според мен също няма място за недоволство.

Извини ме мама САННЯ , че няма да се съглася с теб , но пак ще обърна внимание, че бяхме ОГРАНИЧЕНИ от системата и не можехме да включим 72 ОДЗ в желанията си , защото то бе обявило ,че няма прием , а не че няма места !!!!!!!
СИСТЕМАТА не ни позволи да го включим в кандидатурите си ! Ето срещу това негодувам!

# 746
  • София
  • Мнения: 7 277
ek_koleva, виж опашката на 72 ОДЗ. Ако сте с 8.2 точки и нагоре, има 100% шанс да приемат детето на 30.01.2016. Аз не бих се отказала.

# 747
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Може да е ново или ремонтирано помещение. Същото е и при новопостроено ДЗ. Според мен също няма място за недоволство.

Извини ме мама САННЯ , че няма да се съглася с теб , но пак ще обърна внимание, че бяхме ОГРАНИЧЕНИ от системата и не можехме да включим 72 ОДЗ в желанията си , защото то бе обявило ,че няма прием , а не че няма места !!!!!!!
СИСТЕМАТА не ни позволи да го включим в кандидатурите си ! Ето срещу това негодувам!
Към момента на кандидатстването фактическото положение е било такова, не е имало прием за вашия набор. Коментирахме по-горе, че не са ясни причините за тези нови места "72 ОДЗ
Набор 2014: 15 места
Набор 2013: 10 места"
На мен ми звучи като ново помещение, но разбира се е само предположение.
Преди всяко текущо класиране има новина "Увеличение на свободни места за класирането на..." Всичко е публично.

# 748
  • София
  • Мнения: 7 277
Аз донякъде я рабирам колева след последния й пост обаче. Тя е искала да направи кандидатура за 72 ОДЗ и евентуално, ако се появят места, детето й да се състезава там. Какво е пречело на ИСОДЗ да позволи да се правят тези кандидатури за конкретното ОДЗ, защо са обявили година с нулев прием? При този прочит на нещата, оставам с впечатлението, че ИСОДЗ може да подобрят практиката в коментирания аспект.

Така или иначе, детето и в момента има неограничен шанс да кандидатства в 72 ОДЗ - а това е най-важното Simple Smile

# 749
  • Мнения: 16
Аз донякъде я рабирам колева след последния й пост обаче. Тя е искала да направи кандидатура за 72 ОДЗ и евентуално, ако се появят места, детето й да се състезава там. Какво е пречело на ИСОДЗ да позволи да се правят тези кандидатури за конкретното ОДЗ, защо са обявили година с нулев прием? При този прочит на нещата, оставам с впечатлението, че ИСОДЗ може да подобрят практиката в коментирания аспект.

Така или иначе, детето и в момента има неограничен шанс да кандидатства в 72 ОДЗ - а това е най-важното Simple Smile

БЛАГОДАРЯ ти Ashia ...... точно това ми беше болката!  ..... и няма да ги оставя на мира, защото ние все пак имахме избор и сме приети , но има много деца , които отпадат ей така.

Общи условия

Активация на акаунт