Пеещите фонтани в Пловдив и човешката простотия

  • 20 915
  • 489
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 687
Това за боклуците е отделен въпрос...

Боклуци също има на запад. Просто там се чисти.

# 16
  • Мнения: 873
Сега, едно е, преминавайки покрай съответното съоръжение, да се изкушиш за малко и да се заиграеш с водата, но да си облечеш банските и нарочно да отидеш на плаж, използвайки фонтана като басейн, ми се вижда наистина просташко  Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 4 549
В Будапеща съм виждала хора да се разхлаждат по фонтаните, ама чак да плуват newsm78 А след случката с фонтана на Славейков, не вярвам на безопасността на такива съоръжения.
А относно това как се изгражда култура на поведение смятам, че наказанията играят основна роля. Брата немец като дойде в БГ е по-мърляч от нас, щото знае, че няма да го накажат, ама я у тех си да върли фас на тротоара... Mr. Green

# 18
  • Мнения: 46 601
Боклуци също има на запад. Просто там се чисти.

Именно. Всеки ден, не веднъж в годината...

# 19
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Хубаво де, а това ли трябва да си сравняваме с "на запад"? Този пример ли трябва да вземем? Не мога да приема това, като оправдание за боклуци, нехайство и вандалщина, защото видиш ли, и на Запад било така. Нека сме различни в това отношение от тях, нека ни е чисто и красиво!
Не умеем да пазим, факт! Наскоро си правихме една дълга разходка, спирахме и в Стара планина, имаше купища боклуци, не говоря, за една или две изхвърлени обелки, говоря за купчинки през два метра! Ходихме и до Крушунските водопади, имаше изхвърлени бутилки, обелки от разни вафли и т.н. и във водата,  а там, хората са направили кошчета през 5 метра, засича ги ММ, пейки и кошче до всяка пейка.
И на Запад ли е така? Окей ли е това според вас???

# 20
  • Мнения: 940
Ами вървете на басейни,като искате да се къпете!Я влезте в Рим във фонтана Ди Треви да видим какво ще стане!!! Simple Smile Всичко се опира до културата на хората!!

Хората са измислили басейните,отивате 5 лв.давате и децата ви се къпят цял ден! Simple Smile

Ами всеки гледа на запад и затова ние тънем в л...та!!! Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 4 549
Интересът ми е чисто академичен: какво ще стане ако влезеш в Ди Треви? Ще те смъмрят околните или ще ти треснат 100 евро глоба?

# 22
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Интересът ми е чисто академичен: какво ще стане ако влезеш в Ди Треви? Ще те смъмрят околните или ще ти треснат 100 евро глоба?

Вероятно и двете

# 23
  • Мнения: 6 382
В Комо наскоро ремонтираха част от крайбрежната улица и сложиха такива струи вода, излизащи от плочника. Цяло лято търчат мокри и пищящи деца там. Не се възмущавам на децата и смятам, че те използват играта по предназначение. Но самата инсталация я намирам за част от човешката простотия - това да.

# 24
  • Мнения: X
Разхлаждат се хората във фонтаните лятото, че как да не , даже и по тревните площи газят и лежат. Много ми е трудно да удържам малката да тича по тревата в  паркове в Бг. Не и схваща тиквичката още, че на едно място може, на други не.

# 25
  • Мнения: 46 601
Лично аз не виждам нищо лошо във влизането във фонтаните, ако има възрастен човек, който да ги наблюдава, но тук опира до проблемът - деца без надзор, а не до къпане във фонтан.
Не смятам, че е нещо лошо и че показва лошо възпитание.

За боклуците - възпитанието е едната част, другата е редовно почистване. Навсякъде се цапа, въпросът е, че после се чисти, затова изглежда чисто. Пробвайте у вас (където всеки си пази) да не чистите само 1 месец, не цяла година, и ще видите резултата.

И има разлика от фонтан до фонтан, има исторически, архитектурни паметници и подобни. Ако ще сравнявате правете ги с аналогични обекти Peace

# 26
  • Мнения: 21 688
 След като фонтана не е от модела, подходящ за плискане и плацикане, значи не бива да се пускат децата вътре, и толкова.
 Там няма ли някакви жици, инсталации, ток, нещо, което да бъде повредено, или от което да се пострада? Ако стърчи една тръба и от нея извира вода - хубаво, но явно има прожектор и и някаква апаратура.

 

# 27
  • Мнения: 12 687
Разхлаждат се хората във фонтаните лятото, че как да не , даже и по тревните площи газят и лежат. Много ми е трудно да удържам малката да тича по тревата в  паркове в Бг. Не и схваща тиквичката още, че на едно място може, на други не.


Това вече е разрешено в България. И пикници се правят на тревата.

# 28
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
След като фонтана не е от модела, подходящ за плискане и плацикане, значи не бива да се пускат децата вътре, и толкова.
Там няма ли някакви жици, инсталации, ток, нещо, което да бъде повредено, или от което да се пострада?

Има, точно това е един от проблемите в цялата тази картинка

Скрит текст:


# 29
  • Мнения: 21 688
 Еми хората са невъзможни тъпанари, какво се чудиш. Аз вече се убедих окончателно, че живеем сред хора не с ума си. Трети ден пред нас се намира поредица от идиоти, всеки от които  да отстрани  колче и табела, указваща, че шахтата ще се ремонтира и да се курдиса отгоре. И ВиКто идва и си отива...

 

Общи условия

Активация на акаунт