Нашите ОРХИДЕИ - тема 15 - страсти, радости и грижи

  • 66 918
  • 774
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 752
Направих групата ето линка


https://www.facebook.com/groups/517426221748868/


за сега съм боса но имам 17 годишна дъщеря която ще ме "светва' когато имам проблеми  ooooh!

хели муд
точно са синголото си мислех във връзка с това че четох в за друго създания на оптифлор. Ще чакам да пишеш как се чувства. Някак ми е притеснено за него все пка е все едно да имаш орхидея с предизвестие ....
_re_ge синголото го изчаквам още, въпреки че в момента изглежда анте мортем. Хич не ми вдъхва доверие, но още не съм загубила напълно надежда. Ще направя снимка на дневна светлина на това, което е останало от него, и ще я кача в групата. Всъщност то нищо не остана освен въздушните корени, но аз съм упорита и съм решена да направя всичко, което има смисъл, за да го върна към живот.
Много ме съмнява, че този дълъг безводен период го е уморил, а и то ми беше подарено едва десетина дни преди да заминем и това кратко време явно не му е било достатъчно, за да се аклиматизира. Като добавим и ужасната жега, която беше тук през това време, картинката се изяснява лека полека.

Много искам да разбера какво си разбрала за синголото на оптифлор и само се моля да не е нещо лошо.

# 736
  • Мнения: 13 873
Много много съжалявам че трябва да го
напиша но няма оцелели в Домашни условия.явно ги торят по специален начин целейки размера на този единствен цвят. Затова вероятно всички собственици се оплакват че след прецъфтяване просто умира у всякакви реанимационни тактики не сполучват. Много много съжалявам.

# 737
  • Мнения: 2 752
Ох, _re_ge, аз не само, че много съжалявам за това, ами направо ще умра от мъка  Cry
Вече започвам наистина да вярвам, че на холандските цветопроизводители нищо не им е истинско. Всичко им е една химия, която цъфти само за времето, докато се продаде в магазина. След това трайността й е по-кратка отколкото на рязания цвят.
Жалко, много жалко! Това е на път да ме откаже от производството на холандските оранжерии.

Сега ще живея с малка надежда до времето на изложбата на орхидеи тук, в нашия град. Там най-вероятно ще си взема някоя от разпродажбата, да си успокоя тъгата. Но какъвто съм маркототев дано не улуча някоя, която ще се окаже като подаръкът ми и пак ще загине.

Аз се регистрирах в групата, момичета, за което благодаря от сърце!

# 738
  • Мнения: 1 390
И аз се регистрирах в групата, но чакам одобрение? Тоя фейсбук съвсем се побърка, нали е отворена група Simple Smile

Като ме приемете ще покажа снимки на бебето-фалче и на новия цветонос, много ме радват и всеки ден си ги гледам как растат Simple Smile

# 739
  • Мнения: 13 873
Наистина групата е отворена всеки вижда публикациите но може да пише само членове на групата. Това са измислици премислици на фб, и при все че е най -освободената възможна група. Явно самото групиране налага тези ограничения. Мен пък ми иска да одобря заявките - ами Ако цял ден съм ангаже хората ще си помислят че ги "проучвам"!

За Синголото невероятно съжалявам не ми даде възможност да допусна че загиването е единичен случай, дали в русия дали в англия резултатите бяха еднакви и постовете отчайващи.

Някой някъде наскоро беше писал че видял фал на оптифлор с гигантски цветове. Имам гигантки знам че е възможно но като видя производителя и се чудя дали не е така торена с торове че цветето след това да загине. Да цъфне с по- малък цвят би бил най - хубавия вариант.

# 740
  • Русе
  • Мнения: 633
Относно орхитата, една позната има дендробум ( дали го написах вярно ). Нещо обаче не е ОК май, но аз не мога да й помогна. Та исках да питам мога ли да я поканя във ФБ групата - да си пусне снимки на цветето и да си зададе въпросите?

# 741
  • Мнения: 13 873
Всеки е добре дошъл нали затова е свободна група - както и тук. Всеки може да чете и да пише.

# 742
  • Русе
  • Мнения: 633
Всеки е добре дошъл нали затова е свободна група - както и тук. Всеки може да чете и да пише.

 Hug

# 743
  • Мнения: 6 390
hellymod Hug
Съжалявам за Singolo-то. Не разбрах дали си го отписала съвсем, но съжалявам за неприятните емоции покрай него. 'Хубавото' e, че не е в теб причината, не се обезкуражавай! Пожелавам ти да си намериш някое непретенциозно фалче, което да ти дава само радости и красота.
Не пазя етикетите на моите орхидеи, предполагам че са по-скоро куче марка Laughing . Запомнила съм само няколко Aphroditе и съм почти сигурна, че всичките се оказаха отлични и безпроблемни растения.

# 744
  • Мнения: 5 215
Каква е средната продължителност на цъфтежа на фаленопсисите?

# 745
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Re_ge, благодаря за одобрението!   bouquet
Много имам да уча, за мен е чест!  bowuu

# 746
  • Мнения: 2 752
hellymod Hug
Съжалявам за Singolo-то. Не разбрах дали си го отписала съвсем, но съжалявам за неприятните емоции покрай него. 'Хубавото' e, че не е в теб причината, не се обезкуражавай! Пожелавам ти да си намериш някое непретенциозно фалче, което да ти дава само радости и красота.
Не пазя етикетите на моите орхидеи, предполагам че са по-скоро куче марка Laughing . Запомнила съм само няколко Aphroditе и съм почти сигурна, че всичките се оказаха отлични и безпроблемни растения.
Impala, благодаря за хубавите думи  Hug ! Вдъхнаха ми надежда, че може би и аз един ден ще имам шанс да се радвам по-дълго време на цъфтяща орхидея.
Днес цял ден ми беше криво, защото изгубих нещо, което ми беше такава неочаквана изненада и подарък от една моя мила приятелка. А сега даже не знам как да й кажа, тя все още не знае.

Аз също смятам, че следващата ми орхидея трябва да бъде непретенциозна. Разчитам много на изложбата да си намеря моята орхидея и и смятам даже там на място да проуча. Изложбата се организира от Цветната градина на нашия град – това е организацията, която се грижи за озеленяването на всички градски и обществени външни и вътрешни площи и има собствена огромна цветна база, както и оранжерии. Дано техните орхидеи да са по-добри от холандските.

# 747
  • Мнения: 13 873
Момичета групата е свободна и ще се радвам всеки които се чувства комфортно д аима още една възможност за споделяне. Всеки е добре дошъл, не се чувствайте смутени от това че сика разрешение за присъединяване към групата- някакви ФБ измислици както писах - политика на оформяне на групите.


обаче аз изпадам в лека паника. тук познавам всички а там направо не мога да свържа името в бг-мамма с профила в ФБ. Само Данито разпознах и Елинка. Nicolla се представи сама - Мими с закъснение честит Имен ден! обаче другите с тези партизански имена тук сте ми тъмна индия .Не не не апелирам към разкрития всеки има нужда от малко прайвит пространство. Просто ви моля да не се обиждате ако немога да ви разпозная!


Хелимуд
Аз мисля че опита с синголото не трябва да те обезсърчава. За съжаление в цветарската промишленост е като в стъкларстата- най хубавото цвете е това което може да загине, както най-хубавата чаша е счупената чаша. Синголото принципно е прекрасния подарък който ти взема духа-  компактен за малко място невероятно  елегантен но е като нарезен букет. предвиден е да бъде сменен с друг. Явно не е обмисляно да бъде отглеждан дълго и щастливо. Приеми го като прекрасен букет който  ако си замине да не ти пречи смело да гледаш към следващата орха.

# 748
  • Мнения: 1 390
Барелина, продължителността на задържане на цвета е различна. Едното ме фалче цъфна през април и сега му съхне единия цвят, тоест 4 месеца. Има и такива, които държат цветовете по 6 и повече месеци. Понякога, заради неблагоприятни фактори или просто защото орхидеята не може да издържа цветовете повече съхнат и по-рано. Например ако си донесем фалче вкъщи от магазина може да хвърли неотворените пъпки, а ако корените са в лошо състояние може изцяло да прецъфти. Но средното е 4-6 месеца. При видовите фалчета, тоест тези, които си растат в природата и не са изкуствено хибридизирани, е различно и понякога трае много малко - няколко седмици.

Ре_ге, и на мен ми е мъгла кой кой е, но ще се оправим като свикнем и с групата Simple Smile

# 749
  • Мнения: 2 752
_ре_ге точно така го приех и аз. Изобщо не съм се отчаяла и този фалстарт не ме е отказал от орхидеите.

Дани, а има ли сезонност при цъфтежа или могат да цъфтят през цялата година, независимост от сезона?

Общи условия

Активация на акаунт