Нашите ОРХИДЕИ - тема 15 - страсти, радости и грижи

  • 66 907
  • 774
  •   1
Отговори
# 765
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Вясвам се да кажа, че две орхита прецъфтяха + минито. Отрязах му цветноса на минито, и единия оголен цветнос на едната голяма. Ми, ебаси тъпото.  Tired

Пак ще цъфнат, ей го къде е октомври-ноември.

Да не стане, като с майката? Още се мъча да си спомня какъв цвят е.  Cry

# 766
  • Мнения: 6 390
Ее, недей така Hug ! Що с този песимизъм?
За другите ти орхидеи не помня, но за мамата съм сигурна, че пускаше корени, листа. Щом се развива значи се чувства добре. Дай време на естествената есенна магия Grinning да си свърши работата. От теб се иска само с намаляването на температурите и светлината постепенно да поразредиш поливанията.
Фаленопсисите са сред най-сговорчивите за цъфтене орхидеи, упоритите "запъртъци" са по-скоро изключение, макар че почти всеки се е сблъсквал с такъв Mr. Green .

# 767
  • Мнения: 633
Нда, свекърва ми има една орхидея от може би 4-5 години, която след прецъфтяването си стои като маруля, чак се замислям дали да не я взема сега есента у дома.

# 768
  • Sofia
  • Мнения: 26 440
Колко време издържат цветовете?
Моята днес прави 2мес.от както се появиха двата цвята...и искам още да и се радвам Heart Eyes

# 769
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Колко време издържат цветовете?
Моята днес прави 2мес.от както се появиха двата цвята...и искам още да и се радвам Heart Eyes

Едната ми изкара 3 месеца у нас след като я купих, не знам колко време е била цъфнала преди това. Другите се държат още.

# 770
  • Мнения: 752
Здравейте, искам да попитам...имах една мини орхидея, но тя нещо загина...изгниха корените и стъблото и тн  и остана само сърцевината и малки жилки, тези, които иначе са в коренчетата на орхидеите...не знам дали  обясних добре. Да я хвърлям ли или мога по някакъв начин да я съживя?

# 771
  • Мнения: 13 836
Здравейте, искам да попитам...имах една мини орхидея, но тя нещо загина...изгниха корените и стъблото и тн  и остана само сърцевината и малки жилки, тези, които иначе са в коренчетата на орхидеите...не знам дали  обясних добре. Да я хвърлям ли или мога по някакъв начин да я съживя?

Има ли поне един жив корен?

# 772
  • София
  • Мнения: 529
Не е ли време за нова тема?

# 773
  • Мнения: 752
Здравейте, искам да попитам...имах една мини орхидея, но тя нещо загина...изгниха корените и стъблото и тн  и остана само сърцевината и малки жилки, тези, които иначе са в коренчетата на орхидеите...не знам дали  обясних добре. Да я хвърлям ли или мога по някакъв начин да я съживя?

Има ли поне един жив корен?

Ами не, няма, ама аз съм си виновна, прецаках я още като ми я подариха и после си разбрах грешката..

# 774
  • Мнения: 13 836
нова тема!

хайде да не подгонят пак с метлата!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=866156.new#new

Общи условия

Активация на акаунт