Бебешката количка - цяла наука за второ висше №30

  • 70 407
  • 707
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 452
Моля ви за съвет за тази количка:http://www.dundio.com/kinderkraft-trend-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-3%D0%B21-%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%8F.html

# 646
  • София
  • Мнения: 44 120
Angel_Dust, а защо 3 в 1, Матрикс коша не е ли 2 в 1, просто е по-голям от стандартна кошница за кола?
А дали ще могат да се изкачва и слиза по стълби с нея - не са много 12 броя стъпала, но ги има?
И не мога да разбера 8,9 кг само на шасито ли са, без летния кош? Защото Муум е доста по лека в това отношение 6,9?

Защото за мен матрикс е компромис и като кош за новородено и като стол за кола, освен това е тежък, по тежък от  отделните столче и кош за новородено, ще ти тежи и на рамата повече и при пренос(koos e 2,9 kg, matrix 5,5-6 , нано коша за новородено не мога да му намеря теглото, но така каго го гледам няма да е повече от 3-4 кг). За разлика от 100 лв не си струва.
Иначе доколкото разбирам и от други сайтове е теглото само на шасито, без седалка. С муум все пак имат различни шасита, няма как да очакваш еднакви кг.

Последна редакция: нд, 23 авг 2015, 13:59 от Angel_Dust

# 647
  • Мнения: 822
А изкачването на стълби в обратна посока ли става по принцип, на задни гуми се дърпа?

# 648
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
аз съм с Муум матрикс  Peace много съм доволна от коша, ние пътуваме доста и ми се струва, че на бебето му е по-удобно да си е легнал, а не седнал  Peace

Качвам количката половин етаж и я свалям, на задните гуми, свалянето е много лесни, качването малко по-гадно, но се търпи... малко тежичък е коша, но аз се оправям сама да го качвам и свалям в кола, заедно с бебето вътре  Laughing

Аз също се колебаех дали да е 3 в 1, но не съжалявам за този вариант. А Епик е по-тежка със сигурност от Муум  Peace

# 649
  • София
  • Мнения: 44 120
А изкачването на стълби в обратна посока ли става по принцип, на задни гуми се дърпа?
Не съм ползвала, нямам идея.

# 650
  • Мнения: 1 034
На мен пък като ми пристигна матрикса бях изненадана, че не е толкова малък. Факт е обаче, че е доста тежък. Ако ще ви се налага да го носите с бебето вътре по-често, по-добре ще е с отделно столче. На мен би ми се налагало само по изключение и то вероятно когато сме с ММ, така че не ми пречи, че е +2 или 3 кг.

# 651
  • София
  • Мнения: 11 766
Аз не мога да повярвам че бебе ще му харесва повече да се вози в пълно легнало отколкото в столче. Братовчед ми имаха такова на Jane и го ползваха супер малко. След 3я месец моя стана голям любопитко и го возех в столчето качено на шасито.

# 652
  • Мнения: 822
Да, и на мен  Матрикса не ми изглежда да е малък и лек, но пък има и предимства за мен - един кош по-малко. А този се ползва в период с леко бебе 5-6 месеца. Няма да ми се налага да го нося сама този кош и е приемлив вариант за 2 в 1, което е като 3 в 1 в този случай.

# 653
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Ами моя е на месец и половина Simple Smile като стане на три мога и да му сгъна коша на полу седнал Wink да видим колко ще е любопитен Simple Smile

# 654
  • Мнения: 3 048
Здравейте! Следя темата от известно време и скоро ще ми се наложи покупка на количка. За начало съм се насочила към Peg Perego, Mamas&Papas и Mutsy - добре ли съм се ориентирала? Като ще ми трябва зимен кош, седалка 6+ и столче за кола и цената да е до около 1500лв. Ще ми се налага слизане и качване по стълби (2 места по 7-8 стъпала) и трябва да съобразя теглото на количката, също така и малкия размер на асансьора в кооперацията. Предполагам, че по Коледа ще има и намаления, а кога ще има нови модели - или всяка марка по различно време ги пуска  newsm78

# 655
  • Мнения: 211
Здрaвейте   bouquet
Виждaм,че обсъждaте почти сaмо скъпите мaрки колички,но все пaк ще се рaдвaм,aко някой може дa ми помогне с предложение зa лятнa количкa с пълно легнaло положение нa по-скромнa ценa Simple Smile Мaркaтa не ми е от знaчение,но бюджетa ми е силно огрaничен и зaтовa нямaм много избор,но ще съм блaгодaрнa aко споделите предложения Simple Smile

# 656
  • София
  • Мнения: 7 645
matrix-a не се ли ползва като кош за новородено и стол за кола до към 6м, след това до 12м може ли да се ползва като стол? Защото ако се купува като заместител на стол и ако се ползва само до 6-тия месец е тъпо.

# 657
  • Мнения: 2 289
Здрaвейте   bouquet
Виждaм,че обсъждaте почти сaмо скъпите мaрки колички,но все пaк ще се рaдвaм,aко някой може дa ми помогне с предложение зa лятнa количкa с пълно легнaло положение нa по-скромнa ценa Simple Smile Мaркaтa не ми е от знaчение,но бюджетa ми е силно огрaничен и зaтовa нямaм много избор,но ще съм блaгодaрнa aко споделите предложения Simple Smile

Виж цените на използвани колички в OLX, лично за мен там има доста голям избор.

# 658
  • София
  • Мнения: 44 120
Може да се ползва като стол за кола до 13 кг.

# 659
  • Мнения: 822
Brayda, до колкото видях се води до 13 кг. http://www.jane.es/en/jane-catalogue/in-the-car/group-0-plus/matrix-light-2

G0-G0+ convertible system. The baby can initially travel lying down helping his lungs to develop correctly and preventing any respiratory problem. Four back positions to adapt to the infant’s comfort. Two positions approved for vehicles. Sitting position 138°, occupying only one seat in the vehicle (Group 0+, infant weight up to 13 kg). Reclining position 180°, occupying only two seats in the back of the vehicle (Group 0, up to 10kg), allowing ideal rest for the baby in the first months of life.

Общи условия

Активация на акаунт