Брак без сватба (само подпис)

  • 66 579
  • 209
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 259

Е, като ти е писано да си щастлива, кво ти пука за роднините! Най-важно е ТИ да си щастлива.

То ако така третираш близките си познай дали ще си много щастлива.
Все пак човек не живее на самотен остров.

# 91
  • Мнения: 712
А защо си казала на родата и приятелите? Запазвате си час в гражданското (може и през следмицата), но без да споделяте с никого освен с кумовете, хващате се под ръчичка четиримата, отивате, подписвате и приключвате въпроса. После носите бонбони и уиски на роднините и им съобщавате, че вече сте женени. Като е минало няма какво да направят, колкото и да им се иска. Това си е вашият брак, вашият ден, вашият момент и никой няма право да ви се меси в това как ще са нещата. А вие не сте длъжни да обсъждате с някого или да се съобразявате с претенциите на другите.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Аз намирам големите сватби за голям кич, цирк и панаир.
Ако гледаш сегашните сватби. Да, повечето са кич и панаир.
Измислят всякакви неща. Подаръци за гостите,  албум с пожелания ( сякаш гостите не си ги пишат на картичките), навиране на младоженеца под полите на булката,  условия в поканите за пари и какво ли не.

# 93
  • Мнения: X

Е, като ти е писано да си щастлива, кво ти пука за роднините! Най-важно е ТИ да си щастлива.

То ако така третираш близките си познай дали ще си много щастлива.
Все пак човек не живее на самотен остров.
Хубаво бе, а те защо така те третират - на ден, който всеки ти вика, че е ТВОЙ, да искат ТЕ да кажат кое как да стане. Не ви ли се вижда тъпо, или само аз не си падам по двойния аршин?
Много обичам егоист на мен да казва, че съм егоистка, защото не му играя по свирката.

# 94
  • Мнения: X
Сватбата, като тържество се прави за роднините.
Сключването на брак е нещо много интимно и съкровено и касае само двама души и техните свидетели - кумове.
Ако двама души са финансово независими, те не са длъжни да се съобразяват с никого.
Времената вече са други.

# 95
  • Мнения: 926
Ние само подписахме. Бяхме аз, партьора ми, кумовете + 5-те ни деца (2 наши и 3 на кумовете  Laughing). Една приятелка дойде да снима. Всичко приключи за 15-20 минути, после излязохме извън града на пикник и барбекю. Чувствах се повече от чудесно.

# 96
  • София
  • Мнения: 17 591
Ние подписахме делничен ден - четвъртък - след това отидохме на ресторант - младоженци, кумове, родители и 2 шаферки. При нас нямаше никакви приготовления този ден /правихме сватбата в неделя, четвъртък само подпис/ но ти може да извикаш фотограф и да сложиш някаква украса/букет на масата/сапарето в ресторанта, може да им направиш покани и малки подаръци - бурканче мед или нещо - може това да ги накара да се почустват като на сватба. Демек предлагам ти малко по-помпозна почерпка с кумове и родители без да е нещо свръх напудрено.

Ние бяхме май в сряда или нещо подобно. Беше ми трудно да намеря двама души, които хем да не са на работа, хем да са в София (лято беше), но имах късмет -  една от приятелките ми по онова време беше самонаемна, а друга се оказа, че предния ден се връща от морето и още един ден е в отпуска (за да си оправи багажа, но все пак успя да отдели час и половина (с пътя), за да дойде и да подпише свидетел

# 97
  • Мнения: 2 140
При нас никой не е поставял проблем, че е делничен ден - нито кумове, нито родители - взеха си 1 ден отпуска без проблем. Не всеки ден децата ти/най-близките ти приятели се женят.  Peace

# 98
  • Мнения: 3 231
Ние подписахме делничен ден - четвъртък - след това отидохме на ресторант - младоженци, кумове, родители и 2 шаферки. При нас нямаше никакви приготовления този ден /правихме сватбата в неделя, четвъртък само подпис/ но ти може да извикаш фотограф и да сложиш някаква украса/букет на масата/сапарето в ресторанта, може да им направиш покани и малки подаръци - бурканче мед или нещо - може това да ги накара да се почустват като на сватба. Демек предлагам ти малко по-помпозна почерпка с кумове и родители без да е нещо свръх напудрено.

Ние бяхме май в сряда или нещо подобно. Беше ми трудно да намеря двама души, които хем да не са на работа, хем да са в София (лято беше), но имах късмет -  една от приятелките ми по онова време беше самонаемна, а друга се оказа, че предния ден се връща от морето и още един ден е в отпуска (за да си оправи багажа, но все пак успя да отдели час и половина (с пътя), за да дойде и да подпише свидетел
При цялото ви съвсем формално отношение към сключването на граждански брак (поне така звучи постът ви), защо ви бе така необходимо свидетелите да са познати?
Длъжностните лица по гражданското състояние в ритуалната зала могат да свършат това съвсем лесно. Подпис и толкова.

Цялостното ви отношение към церемонията видимо е съвсем повърхностно, но... иначе ви е било важно свидетели да са близки хора.

Интересно ми е защо. Разбира се, че можете и да ме игнорирате и да не ми отговаряте.

# 99
  • Мнения: X
Аз НЕ ЗНАЕХ, че свидетели може да са длъжностните лица, т.е. няма как да ти е свидетел този, който ти чете брачната клетва един вид.

# 100
  • Мнения: 3 231
Аз НЕ ЗНАЕХ, че свидетели може да са длъжностните лица, т.е. няма как да ти е свидетел този, който ти чете брачната клетва един вид.
Единственият човек, който не може да бъде свидетел е съставилият акта за граждански брак.

Във всяка ритуална зала работят минимум 5 души.

Само 1 от тях НЕ МОЖЕ да бъде свидетел. Всички други - никакъв проблем.

И така - въпросът ми към всички с повърхностно отношение към церемонията по сключване на граждански брак остава:

След като отивате там по дънки и джапанки и дори не каните родителите си, защо ви е необходимо присъствието на ваши близки в този така невзрачен и незначителен ден с тази така обикновена и скучна церемония, която ви отнема така ценните 20 минути от забързания ден?

# 101
  • Мнения: 1 762
Аз НЕ ЗНАЕХ, че свидетели може да са длъжностните лица, т.е. няма как да ти е свидетел този, който ти чете брачната клетва един вид.
Единственият човек, който не може да бъде свидетел е съставилият акта за граждански брак.

Във всяка ритуална зала работят минимум 5 души.

Само 1 от тях НЕ МОЖЕ да бъде свидетел. Всички други - никакъв проблем.

И така - въпросът ми към всички с повърхностно отношение към церемонията по сключване на граждански брак остава:

След като отивате там по дънки и джапанки и дори не каните родителите си, защо ви е необходимо присъствието на ваши близки в този така невзрачен и незначителен ден с тази така обикновена и скучна церемония, която ви отнема така ценните 20 минути от забързания ден?

Ще призова тонът на темата да остане положителен. Това не е място за налагане на гледни точки, а само за излагане на такива. Моля провокациите да останат извън темата. Благодарна съм на всички, които дават мнение, но нека то не бъде агресивно към инакомислещите. Simple Smile

# 102
  • Варна
  • Мнения: 2 768
nofelt излага гледната си точка. Не може да пускаш тема и да очакваш, че всички ще почнат да ти пригласят колко си права.

# 103
  • Мнения: 2 140
Аз не видях провокация, още по-малко агресия в поста на nofelet - на фона на всички женени противници на сватбите май той се оказва инакомислещ.  Peace

# 104
  • София
  • Мнения: 17 591
Ние подписахме делничен ден - четвъртък - след това отидохме на ресторант - младоженци, кумове, родители и 2 шаферки. При нас нямаше никакви приготовления този ден /правихме сватбата в неделя, четвъртък само подпис/ но ти може да извикаш фотограф и да сложиш някаква украса/букет на масата/сапарето в ресторанта, може да им направиш покани и малки подаръци - бурканче мед или нещо - може това да ги накара да се почустват като на сватба. Демек предлагам ти малко по-помпозна почерпка с кумове и родители без да е нещо свръх напудрено.

Ние бяхме май в сряда или нещо подобно. Беше ми трудно да намеря двама души, които хем да не са на работа, хем да са в София (лято беше), но имах късмет -  една от приятелките ми по онова време беше самонаемна, а друга се оказа, че предния ден се връща от морето и още един ден е в отпуска (за да си оправи багажа, но все пак успя да отдели час и половина (с пътя), за да дойде и да подпише свидетел
При цялото ви съвсем формално отношение към сключването на граждански брак (поне така звучи постът ви), защо ви бе така необходимо свидетелите да са познати?
Длъжностните лица по гражданското състояние в ритуалната зала могат да свършат това съвсем лесно. Подпис и толкова.

Цялостното ви отношение към церемонията видимо е съвсем повърхностно, но... иначе ви е било важно свидетели да са близки хора.

Интересно ми е защо. Разбира се, че можете и да ме игнорирате и да не ми отговаряте.


Задължително е. Юридически. Иска се да се дадат имената и ЕГН-тата на 2мата свидетели няколко дена предварително (не помня точно колко). Едва ли 2ма непознати биха ми дали имената и ЕГН-тата си, заедно с обещание за присъствие.

Общи условия

Активация на акаунт