Чай за спокоен сън

  • 14 379
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 656
Какъв чай, каква вода, какво люшкане в количка?  ooooh! Детето няма още 6 месеца и е на 4-кратно хранене. Това е изключително недостатъчно. Според мен също детето реве от глад. Не му пълни стомаха с излишни течности, дай му мляко.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 990
Ще повторя всички преди мен, но бебето е гладно и реве за храна. Малко е за 4-кратно хранене. Може да е на такова, ако самото дете го е наложило като схема, но не и насилствено. Не знам какъв е зорът да го храните само 4 пъти, но най-естественият подход е да му даваш храна, когато си я поиска.

# 17
  • Мнения: 10 874
Първо каза, че те е посъветвала така някаква лекарка - това ми е малко по-приемливо, макар че не разбирам на какво основание. Thinking Ама мъжът ти да те принуждава да не храниш детето (така де, да го храниш толкова малко)?! Shocked Това съвсем не го разбирам. Както и това, че ти го слушаш. За сутрешното хранене - нормално е да му е много, нали закуската и при големите хора е най-лекото хранене за деня. Така че спокойно можеш да намалиш от порцията сутрешно мляко, но да слагаш толкова малко бебе на режим с 4 хранения, според мен (а явно и не само) е прекалено рано. Peace Като дойде това време, детето само̀ ще ти покаже, че е готово.

# 18
  • Мнения: 2 988
Мъжът ми заяви, че след като съм го завела при друг лекар, за консултация трябва и да направя това, което е казал той. Разбирам, че съм сгрешила. Ще започна да му давам пак мляко и през нощта и се надявам, че ще спре да се буди така. В опит все пак да смекча вината си ще кажа, че това будене започна в момент, в който бях сигурна, че млякото му стига. Във вторник сме и на консултация и кантарът ще си покаже дали му е стигало млякото или не.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 656
Нямам намерение да те нападам и обвинявам, явно и без друго си объркана и изморена. Занапред имай предвид, че когато детето показва ясно какво иска, кантарът и докторите нямат думата  Peace Най-правилният начин е да се довериш на бебето си Simple Smile

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
А защо просто не го нахраниш като се събуди?4 пъти за 24 часа си е супер малко.Моето е на 3.6 месеца и ходи на ДГ,там ги хранят 4 пъти+закуската в къщи сутрин преди градината и вечерята в къщи след като се прибере,тоест общо 6 пъти.Като не броя непрекъснатото нападение на хладилника я за кайсии,я за кашкавал и сирене,я за принцеса или кисело мляко.Детето ти сега расте,защо го лишаваш от храна?И какъв е тоя зор да намалявате храненията?Кой е казал че на съответната възраст трябва да има еди колко си хранения?Някой педиатър според неговите тефтери прашасали ли?За мен това е глад+зъби.Аз кърмех нощем до 2 годинки,никога не ми е хрумвало да го наливам с вода,чай или други глупости вместо да му дам да суче.Хем аз се наспивах(защото след кърмене веднага заспиваше),хем той сит,хем и цялата къща се наспала на сутринта,хем наддаваше доволно всеки месец и не съм се страхувала дали ще имам кърма...Храни си детето нощем и хич не давай ухо на глупостите дето плещи педиатъра.Аз ако ги бях слушала на моята сигурно щях да заместя нощните кърмения с вода още в първия месец и заради това щеше да ми спре кърмата...

# 21
  • София
  • Мнения: 39 761
И аз ще повторя писалите преди мен. Според мен бебето е гладно.
Моя син много бързо и рано се отказа от нощното хранене, но през останалата част на денонощието се хранеше на поискване, понякога твърде често.
На 5м се опита да мине на 4 хранения, но педиатърката каза "рано му е".

Не слушайте съпруга си, а детето Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 412
Мъжът ми заяви, че след като съм го завела при друг лекар, за консултация трябва и да направя това, което е казал той. Разбирам, че съм сгрешила. Ще започна да му давам пак мляко и през нощта и се надявам, че ще спре да се буди така. В опит все пак да смекча вината си ще кажа, че това будене започна в момент, в който бях сигурна, че млякото му стига. Във вторник сме и на консултация и кантарът ще си покаже дали му е стигало млякото или не.

И ако кантара покаже, че наддава в рамките на нормалното, а бебето все още си е гладно, какво ще правиш? Ще го оставиш гладно, защото мерките са му ок, или ще го храниш толкова, колкото му трябва на твоето бебе? Не държа да ми отговаряш, отговори на себе си. Бебе на тази възраст да яде само 4 пъти е мнооого малко. Млечните хранения според мен също са му малко. Та то има само 2 пъти през деня мляко.

# 23
  • Мнения: 2 988
Ами, два дни поред му давам мляко през нощта. Единия път беше по-добре и заспиваше почти веднага след като му дам биберон, но снощи си беше пак ад. Яде в 20:15 и след това още в 23:00 пак искаше мляко. Дадох му и в 02:00 се събуди пак. НЕ беше гладен. Ревеше, за да светна лампата и да се занимавам с него. Седя два часа буден и тогава поиска да яде. Дадох му. Яде мляко 6 пъти. Общото количество храна за 24 часа беше около литър. Това пък не му ли е много?

Ще му давам мляко през нощта, но въпросът е как да го накарам да спре да се събужда за игра?

Точно тук във форума четох, че за да спре да се буди през нощта не трябва да му се дават нито мляко, нито вода, нито сок. Ще попитам лекарката какво да правя и ще потърся отново второ, че и трето мнение ако трябва за това какво трябва да променя.

А и част от проблема е, че има рахит и непрекъснато ме плашат с килограмите, защото първите 3 месеца качи страшно много и едва сега влезе в нормите, че дори и изненада лекарката. Стана и доста по-подвижен.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 656
Чрез глад не виждам как ще го накараш да спи цяла нощ непробудно. Имай предвид, че цикълът сън/бодърстване при бебетата е много индивидуален и е на по-малки интервали, отколкото при възрастните (8 ч. сън/16 ч. бодърстване). Съвсем нормално е на тази възраст бебето да огладнява през нощта, да се буди за игра или от пълен памперс, или от нещо друго. Спящите по цяла нощ бебета са по-скоро изключение, отколкото правило и това не се постига принудително.
И не, литър мляко за денонощие съвсем не е много. По ориентировъчни таблици количеството мляко за 6 м. възраст е между 910 и 1130 мл.

# 25
  • Мнения: 2 988
Не става въпрос за това да го държа гладен, а с 5 хранения дневно, по-късно заспиване и евентуално чай, нещо хомеопатично за зъбките и гелче да контролирам буденето. Ако стане. И както казах ако си поиска ще му давам мляко през нощта.

# 26
  • Мнения: 4 412
Бебето ти в момента няма нужда да си пълни корема с чай. Буденето няма да можеш да контролираш на 100%. Всичко при децата е  на периоди. Днес спи цяла нощ, утре ще се буди през 2 часа. След 2 месеца ще почнат зъбите, след още 2 друго нещо. Горе долу към 4 годишни вече са с почти като режим на голям човек, но не е задължително. За да можеш ти да си почиваш, трябва да спиш заедно с бебето. Ако то спи на обяд 2 часа, лягай и ти. Всеки път когато бебето заспи, лягай си, иначе ако няма кой да ти помага е много трудно.

Има рахит, или са ти казали, че е застрашено от рахит заради наддаването първите месеци? Колко е това страшно много, което е качил първите месеци. Масово бебетата през първите месеци качват от килограм нагоре, но после влизат в норми. Не че пък нормите на лекарите са най-доброто нещо, особено като се опитваш да напъхаш детето си в тях.

Намери читав педиатър, или чети много информация, за да ти е по-лесно, защото от тук нататък ще има много въпроси, които да те хвърлят от едната крайност в другата.

# 27
  • Мнения: 2 988
Има рахит. За първите три месеца удвои теглото си, а се роди само 2880гр. Може и да не е наистина “страшно“ много, но лекарите така го изкараха. През четвъртия месец качи 650гр, а през последния 350. Чак на 4 месеца и 20 дни започна да се обръща. Вече щяхме да го водим на лекар и за това. И зъбите вече започнаха. И няма как да лягам с него, защото няма кой да ми помага вкъщи, а и той все иска да е навън, а там няма как да спя.

# 28
  • Мнения: 4 412
Освен бързото наддаване първите месец, какви други симптоми има? Само заради това ли ти казаха, че има рахит?

# 29
  • Мнения: 2 988
Най-вече заради фонтанелата. Казаха и че е пораснал много на дължина.

Общи условия

Активация на акаунт