Чай за спокоен сън

  • 14 380
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 412
Ето малко инфо за рахита

"Рахит е болест, която се среща при растящия детски организъм, предизвикана от липсата на витамин Д, като липсата на този витамин при възрастните води до остеомалация. Рахитът забавя процесът на втвърдяване на костите и те често се деформират. Болестта предизвиква най-големи увреждания на долните крайници, които се изкривяват странично. В едни случаи колената се раздалечават и образуват буквата "О", а в други случаи се изкривяват навътре като буквата "Х". Други признаци за болестта са, че детето е раздразнително и нервно, често си върти главичката и се поти по време на хранене, оформя се плешиво петно. Рахитичните деца са предразположени и към други болести - туберкулоза на костите и белите дробове, анемия, късно развитие на речта. Най-често рахитът засяга бебета между третия и осмия месец, но се среща все още до края на втората година. Заболяването рядко се появява преди третия месец на новороденото, защото към този момент то още има запаси на витамин Д, получени по време на бременността."

Какво й има на фонтанелата?

Ако бебето ти има рахит, би трябвало да прилагате някакво лечение. Повече прием на вит Д, или и нещо друго, не знам точно какво. Според мен трябва да са му правили изследвания и т.н., а не само да ти кажат - наддва много, расте много, значи има рахит.

# 31
  • Мнения: 2 988
Не се затваря. Дори и му изписаха Калциев глюконат. Когато започнах да го давам, обаче, започна да повръща и затова го заведох при друга лекарка. Тя каза да спра този сироп и изписа Baryta Carbonica. Като чета, обаче, за какво се прилага това лекарство се зачудих:

“Забавено умствено развитие. Хронично подуващи се сливици и твърди жлези. Второ детство в напреднала старост. Недоразвити органи – например тестисите. Ранно оплешивяване. Главоболие в юношеска възраст.“

Как пък в толкова ранен етап от развитието му реши, че има забавено умствено развитие??? Лошото е, че прочетох това едва вчера. Ако бях разбрала по-рано нямаше и да си помисля да минем на 4-кратно хранене, защото именно тя го препоръча.

Сега ще се ровя в белия списък на лекари за гр. Пловдив, за да намеря най-сетне читав педиатър. Заради тези, през които минах спрях да кърмя, защото бебето уж не наддаваше достатъчно (за първите 10 дни след изписването). А как да се очаква бебе, родено под 3 килограма и изписано под 2800 да яде и да наддава по толкова по колкото и останалите? А след това, когато уж влезе в техните таблици изведнъж се оказа, че качва по прекалено много.

# 32
  • Мнения: 4 412
Не знам какво е било очакването за фонтанелата на бебето, но на дъщеря ми се затвори на почти 2 години. Дори ранното затваряне не е много препоръчително, не знам за къде бързат тези лекари.

Наистина ти трябва читав педиатър. Мисля, че сега не можеш да сменяш личния лекар, но поне на частно можеш да го водиш на преглед.

# 33
  • Мнения: 2 988
До колкото знам педиатърът на дете под 1 година може да се смени по всяко време. Ще проверя и ако мога да открия по-добър ще го направя или поне ще ходя на частно, защото е хубаво и в Асеновград, където живеем, да има  лекар. А тази, при която ходим в момента се води “най-добрата“.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 656
Личен лекар се сменя през юни и през декември, така че тъкмо сега е момента. Ако има с кого да смените де.

# 35
  • Мнения: 3
zdravetei te deteto mi e na 10 meseca ii neshte da spi v kosharata si  prespivam q na legloto i posle q mestq v kosharata no kato spi na nasheto leglo stava kusno  osem i neshto devet sutrinta pak kato q premestq na kosharata da spi stava shes shes i neshto sutrinta ii nz kakvo da napraq che da si spi i taka v kosharata
___________
Моля пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 24 юни 2015, 22:48 от AnMary

# 36
  • Мнения: 1 817
Много хора ще те посъветват да си спи при вас, като там му е удобно и няма нищо лошо в това. Аз обаче не бих спала в едно легло с детето. Не мога да се отпусна, имайки предвид и че спя дълбоко. Все ме е страх да не го натисна и да му навредя, а те иначе малчовците обичат да спят с родителите, но аз не смея. Взимам го при нас сутрин да си доспи, но аз вече не спя...............

# 37
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
И при двете ми дъщери идваше един момент (около 6 месец), в който категорично отказаха да си спят сами в леглото.
Аз реших въпроса така:
Скрит текст:
При мен върши работа.

# 38
  • Мнения: 46 518
Мъжът хем не гледа детето, хем дава акъл. Майката да се оправя - чудна картинка. Не позволявай това да се случва, защото по-зле ще става.

...Дори и му изписаха Калциев глюконат...

Какво значи дори, та него го изписват и за едно сополче.
Направиха ли кръвни изследвания за калций и фосфор? Алкална фосфатаза? Рентген на китката?

# 39
  • Мнения: 1
Помощ! Не можем да заспим!
Бебето ми е на 7м, много е дейна, буйна, активна, ...за секунда не се спира-или тича (буквално ) на проходилката или се върти, бори и лази по спалнята...нонстоп е потна, но не се спира. Доспива й се на всеки два-три часа денем, очите й се затварят, но не иска да спи -не помага нито люшкане, нито пеене, даже и на ръце не мога да я приспя. Реве, тръшка се по мен, рита ме, полузаспала е, но не заспива, докато не заплаче дълбоко и от умора да заспи... разбужда се плачейки и недоспала и не заспива отново. След 10мин й е минало и пак дивее, но приспиването и денем и нощем е проблем

# 40
  • Мнения: 46 518
Опитайте с по-спокойни занимания преди сън.
Децата опознават света и когато впечатленията са силни се превъзбуждат.
Пробвайте и без люлеене и т.н., а легнете до детето или то в креватчето, вие на леглото и му говорете тихо, галете го.
При други пък помага самостоятелно заспиване.
При всяко дете е различно. Трябва да откриете вашия начин.

# 41
  • Мнения: 1 817
Моето се приспива на ръце, но от няколко дена и това не помага. Сънят се превърна в ад. Обяснявам си го със жегите!!! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт