Бременни мами 2015 от Пловдив

  • 50 141
  • 734
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 112
аз пак да попитам има ли кой да ме добави във фейсбук групата,Моля

И аз искам  Flutter


И аз искам.

# 646
  • Мнения: 1 172
Може и да е коментирано по-напред, но искам да попитам къде в Пловдив мога да изследвам котката си за токсоплазма? Защото във ветеринарната клиника, където ходя обикновено не правят такива изследвания.

Домашна или дворна ?За какво ти е да изследваш котката си? По-вероятно е да се заразиш от занижена хигиена, отколкото от котка....А иначе в по-голяма клиника или такава, която работи с лаборатория, където може да направят изследването. (Не е задължително самата клиника да има лаборатория, понякога имат договор да пращат пробите за изследване другаде.) По-добре е да изследваш себе си....

Аз себе си ще се изследвам другата седмица заедно с другите кръвни, това е ясно.
Котката живее с нас в апартамента, аз чистя тоалетната и искам да съм спокойна до кря на бременността, че животинчето няма да ме зарази  след като съм се изследвала например.
Ако е нужно, да прехвърля чистенето на съпруга ми. От такава гледна точка искам да съм информирана и да ми е спокойно.

# 647
  • Мнения: 2 379
Amandinе, аз чистя котешката тоалетна, ходя от време на време в приюта за кучета, занимавам се с бездомни животни постоянно Simple Smile Ако намериш къде да изследваш котката е добре да знаеш,че се изследват нивата на антителата IgG и IgM . Наличието на антитела IgG при здрави котки означава, че котката е преболедувала токсоплазмоза и има имунитет, въпреки че е носител не е заразна. Наличието на специфични IgM антитела предполага активна инфекция при котката. Липсата на антитела от двата типа означава, че котката е възприемчива към заболяването и може да е заразна, в случай, че се зарази.!!( при хората е подобно)... Да, можеш да се заразиш от котешката тоалетна, но по-голям е шансът да се заразиш от не добре измити плодове и зеленчуци, недобре сготвено месо, мляко-предимно козе. Ако котката ти не ловува мишки не я храниш редовно със сурово месо, ако няма симптоми на болна от токсоплазмоза- шансът да е заразоносител е нищожен. Simple Smile Ненужно с годините се наслагва, че котките са виновни за какво ли не при бременните жени, дори при неизвестни причини за спонтанни аборти. Ако държиш да я изследваш.....най-добре просто звънни до някоя по-голяма клиника в града и ги питай. Ветеринарите най-добре ще те насочат .

Последна редакция: сб, 05 дек 2015, 01:15 от Harista

# 648
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Подкрепям Harista. И на мен ми казаха, че при котка, която не излиза, шанса да се разболея от нещо е нищожен. Моя не яде нищо сурово.. Ако му давам от нашата храна, и то по - скоро месо, то е приготвено като за нас си. Обезпаразитяваме го на всеки месец-два.
И аз си пуснах в началото токсоплазмозата, предимно защото преди съм живяла с котка, която влизаше и излизаше вкъщи, когато си поиска.. Очаквах да съм карала, но не съм. За всеки случай спрях да се занимавам с тоалетната му, което си ми е супер  Laughing Него не съм го изследвала..

# 649
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Здравейте, момичета!

Някой има ли информация относно абонаментите в детска поликлиника Вела? Ползвали ли сте техните услуги? Какви лекари работят там, само педиатри ли? Ако се наложи например УНГ, алерголог или друг специалист?

Впрочем, как стой въпросът с детските консултации като цяло? Предполагам имаш право да избереш педиатър или лл по здравна каса, при който се завежда детето, а ако си избереш такъв, който не работи с касата си плащаш, както е и със женската консултация по време на бременността.

Благодаря!

И аз се интересувам от темата за педиатрите. Хубаво е да имаш педиатър, на който можеш да се довериш. Това е от онези неща като застраховката - искаш да го има, но най-добре да не ти потрябва  Laughing
Имам син на 4 години и слава богу сме ходили при нашия педиатър само по административни въпроси. За настинки и леки неразположения ползвах хомеопат, който имаше и специалност педиатрия. Това в София, но тук все още нямам никакви контакти и отзиви. За мен не е от основно значение дали работи със здравната каса или не. Важното е да е добър и да е на разположение.
Моля ви, ако някой е доволен от своя педиатър/хомеопат, нека да сподели. Може и на лични съобщения. Ще съм много благодарна.


Момичета,аз лично не съм ползвала Вела, но нямама нито един познат,които да е доволен . Всеки път различен лекар го гледа деттето ,осланяйки се на картона. Набутват излишни изследвания ,шини ... Най-добре преценете сами, всеки гледа от собствената си камбанария.
Имайте предвид, че вече има детски спешни кабинети на само във ВМИ , но и в Пълмед и Транспортна болница.

# 650
  • Пловдив
  • Мнения: 757
аз пак да попитам има ли кой да ме добави във фейсбук групата,Моля

И аз искам  Flutter


И аз искам.
Аз също , но как?

# 651
  • Мнения: 3 331
Oт къде да си купя комплект памучни и бархетни пелени? Нямам възможност да обикалям по магазините, ако някой си е пазарувал, моля, нека сподели bouquet

# 652
  • Мнения: 5
Oт къде да си купя комплект памучни и бархетни пелени? Нямам възможност да обикалям по магазините, ако някой си е пазарувал, моля, нека сподели :bouquet
Аз си купих от един магазин до Събота пазара. Първият магазин е за спално бельо, във вторият продават кърпи, пижами и този комплект, който включва бархетна (100% памук) пелена 2бр и тензухена - 2бр.

# 653
  • Мнения: 3 331
Благодаря! Живея наблизо, когато имам път натам ще проверя. Иначе почти всичко поръчвам онлайн, защото имам контракции и гледам да не се преуморявам, особено по магазини.

# 654
  • Мнения: 415
Във Вис виталис има комплект пелени, а нощници има в Илиянци по 11-12лв

# 655
  • Мнения: 2 379
Да ви кажа честно, като гледам ценитем .....за сега съм се си харесала един сайт за бг и вносни бебешки неща....дарлинг ( само онлайн). Още не съм поръчвала, но ми го похвалиха, хубави неща и коректни били много. Даже от там съм си харесала комплекта за изписването,

# 656
  • Мнения: 3 331
На Вис Виталис дрешките въобще не ми харесват на външен вид Naughty Аз си напазарувах всичко онлайн от Чочко бочко и Косара.
Друг готин сайт: http://funkykids-bg.com . Много сладурски неща има, но не съм пазарувала от него все още.

Последна редакция: ср, 09 дек 2015, 20:21 от addicted2U

# 657
  • Мнения: 415
Аз пък от Вис Виталис и купувам всички пижами, иначе си я вярно, че са им грознички дрешките…

# 658
  • Мнения: 76
аз пак да попитам има ли кой да ме добави във фейсбук групата,Моля

И аз искам  Flutter


И аз искам.
Аз също , но как?
пишете ми на лично и ще ви добавя...

# 659
  • Мнения: 4
Здравейте на всички!

Ако все още има други не съвсем ориентирани като мен, ще споделя опита си в търсенето на педиатър от последната седмица Simple Smile Днес говорих с д-р Вълчева от Торакс (аз ходя там на женска консултация и ми препоръчаха д-р Вълчева и д-р Миланова, които работят на същото място). Беше много любезна, обясни ми, че към раждането в Торакс има включени 2 безплатни прегледа при педиатър, т.е първия месец наблюдават детето, преглеждат го, дават напътствия за кърмене, захранване и т.н. Педиатрите в Торакс обаче на работят със здравната каса, следователно няма как да предоставят безплатните ваксини. Прегледът при тях е 22 лв. Междувременно си търся педиатър в квартала (аз съм Кършияка), който работи с касата и обмислям дали в случай на нужда да не водя детето в Торакс.

Това е от мен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт