Тя ме тормози,а той не ми вяврва...

  • 13 235
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 408
И аз съм на мнение, че по-добре да плащам наем, ток, вода и всичките му сметки, но да сме сами, отколкото да "спестявам" тоя разход, а когато бабата се развика да харча спестеното за ресторанти (примерно), за да не и слушам глупостите.
Предпочитам да имам 5 лв. и да не ме занимава никой, отколкото да имам 55 и да ми бръмва главата.

# 76
  • Мнения: X
И аз съм на мнение, че по-добре да плащам наем, ток, вода и всичките му сметки, но да сме сами, отколкото да "спестявам" тоя разход, а когато бабата се развика да харча спестеното за ресторанти (примерно), за да не и слушам глупостите.
Предпочитам да имам 5 лв. и да не ме занимава никой, отколкото да имам 55 и да ми бръмва главата.

+1

То ако всеки пестеше от наеми, нямаше да живеят хора под наем въобще, а всеки щеше да е набутан при баби, лели и прочие.

# 77
  • София
  • Мнения: 24 839

И аз съм на мнение, че по-добре да плащам наем, ток, вода и всичките му сметки, но да сме сами, отколкото да "спестявам" тоя разход, а когато бабата се развика да харча спестеното за ресторанти (примерно), за да не и слушам глупостите.
Предпочитам да имам 5 лв. и да не ме занимава никой, отколкото да имам 55 и да ми бръмва главата.
+1

То ако всеки пестеше от наеми, нямаше да живеят хора под наем въобще, а всеки щеше да е набутан при баби, лели и прочие.

Както виждам, въпреки наперените мнения и съвети, сте готови да подвиете опашки и да избягате.
Утре ще избягате и от квартирата- там някой от съседите във входа ще ви прави луди калинки с уредбата на " мах".
А,като си купите апартамент и като нещо не ви изнася пак, защото ще бъдете заобиколени от куп народ от кол и въже, къде ще избягате?
Бързо забравихте темата за ревящите на балкона, деца..... Joy
И не, Sisi, не иде реч за набутани при този и онзи, а за комшийка  на долния етаж.
Това, че е баба на П, е подробност.

# 78
  • Мнения: X
Аз не обичам съжителство в близост до роднини, макар и на друг етаж да са. И да, бих се изнесла. След някоя друга годинка ще я няма бабата и други наследници - братовчеди и чичовци ще се набутат на етажа сигурно, хайде и тях да търпя?
Едно е, когато хората са ти непознати съседи, друго е, когато са роднини.

Много хора живеят така, но аз не го разбирам. Отдавна съм свикнала на пълна самостоятелност и ми е по - добре, когато родата е надалеч.

Етаж от къща не бих си закупила например, защото се дели общ двор със съседи и малко или много се навлиза в личното пространство.
Бих продала етажа и да си купя някое апартаментче някъде.

# 79
  • Мнения: 1 572
Щом младежът не взема участие и АКО не ти харесва идеята за кофа вода - викни полиция. Тормозът си е тормоз, ако да е от баба роднина. Ще и отправят предупреждение, другия път пак ще ги викнеш. И щом сте в малък град приятелят ти ще вземе да се засрами и да я стегне. Ако тръгне да стяга теб вместо нея, поне овреме ще си наясно дали да става татко на детето ти и по документи.

# 80
  • Мнения: 408
absurt, аз никъде не съм дала наперен съвет.
Много добре помня темата за ревящото дете и съседите, отиди я прочети пак, конкретно за моето мнение. Хич не ми пука за съседите. Спокоен човек съм.
Това, обаче е различно от съжителството с баби, майки, бащи, тъщи, свекърви и всякакви такива.
Живея мноого одавна далече и съм свикнала на "рахат". Едно е съседката да се е напоркала посред нощ и да извикам полиция, друго е баба ми да не си е пила хапчетата и да се обадя на 112 и да кажа "Ало, здрасти, бабката е изкукуригала и ме тормози". Именно, за да няма такива битовизми в моя живот, съм се изнесла. За да не си разваляме отношенията с роднините, си ходим на гости. И се обичаме, и уважаваме.
Щото с роднини като тръгнеш да се разправяш, обикновено стават драми до небесата, със съседа или се разбирате като хора, или не.
На съседа можеш да му кажеш да се събуе и да му дадеш чехли, в чужда къща е. Роднината ще си помисли, че го смяташ за мръсен.  Laughing
Въобще аз съм на крайно мнение, по-добре да си живея в къщата самостоятелно без да ме занимават с глупости, не съм казала по-добре да живея без съседи.
И да избереш да живееш спокойно и да си подвиеш опашката са две различни неща.
За мен подвита опашка е именно това - да недоволствам от бабата (която и тя си е у тях) и да се натискам там.
Твоето мнение е едно, моето е друго. Wink

Последна редакция: сб, 29 авг 2015, 22:30 от Радостина Даскалова

# 81
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Аз всеки път бих се обаждала по телефона на маминия, за да може да слуша баба си. И да не разбира какво точно казва ще чува,  че крещи.

# 82
  • Мнения: X
Това, обаче е различно от съжителството с баби, майки, бащи, тъщи, свекърви и всякакви такива.
Живея мноого одавна далече и съм свикнала на "рахат". Едно е съседката да се е напоркала посред нощ и да извикам полиция, друго е баба ми да не си е пила хапчетата и да се обадя на 112 и да кажа "Ало, здрасти, бабката е изкукуригала и ме тормози".
+1
Изобщо не може да се сравняват двете положения. При спорове с обикновени комшии врагът е общ. При конфликти с родата на ММ - може врагът да се окажа аз, и то за глупости и нечий инат (не мой!). Не ми се рискува.

# 83
  • Мнения: 327
Аз всеки път бих се обаждала по телефона на маминия, за да може да слуша баба си. И да не разбира какво точно казва ще чува,  че крещи.
       Тук ми е интересно какво се случва с авторката?Момичета то и аз четейки се хилих много признавам си,ама момичето сигурно се е обидило,защото за нея това е част от живота и я е засегнало много.И понеже съм имала подобен проблем,не с баба,а със свеки,та разбирам,че е неприятно.Аз лично или щях да звъня на МП всеки път и да подавам телефона през прозореца или ако съвсем ме хванат лудите първа щях да я изненадам някоя сутрин.Но тук мисля,че проблема е в недоверието на мъжа до нея и това я мъчи.И все пак тя не е писала скоро,не знаем какво се случва.

Общи условия

Активация на акаунт