Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 57
Привет момичета, какво е мнението ви за нарочното заразяване с варицела? Днес се чух с една приятелка, детето ѝ имало шарка, и се чудя дали да не закарам малката (1,9г.) да се видят. Уж докато са малки леко я карат... newsm78

# 76
  • София
  • Мнения: 3 789
Привет момичета, какво е мнението ви за нарочното заразяване с варицела? Днес се чух с една приятелка, детето ѝ имало шарка, и се чудя дали да не закарам малката (1,9г.) да се видят. Уж докато са малки леко я карат... newsm78

Аз съм 'за'. Само ще ви е доста кофти в тези жеги да си стоите вкъщи...

# 77
  • Мнения: 814
И аз съм за миналият месец на кумата детето имаше варицела,ведех Светли всеки ден и него хвана баба шарка.Тъка,че не е гаранция,че ще се зарази.Ама в тия жеги,знам ли кофти ще е ако се зарази.По цял ден в къщи.

# 78
  • Мнения: 651
Момичета, въпрос и от мен. Малкия е на 8 месеца, в тези жеги въпреки, че е почти гол, постоянно има пъпчици по гръбчето от претопляне. При вас как е? Знаете ли с какво да ги третирам или да не ги мажа с нищо.
И друг проблем. Още като беше малък (на 1 месец) го мажех с лосиона на А-дерма, но се обриваше по корема и лицето. Пробвах Бочко - същата работа. Педиатърката каза да мажа с преварен зехтин (хич не исках). Сега вече е жега и ме е страх да го мажа, но не мога и не намазан да го оставя. Може ли да имат връзка тези пъпки със зехтина. Ще ми препоръчате ли лосионче?

# 79
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, въпрос и от мен. Малкия е на 8 месеца, в тези жеги въпреки, че е почти гол, постоянно има пъпчици по гръбчето от претопляне. При вас как е? Знаете ли с какво да ги третирам или да не ги мажа с нищо.
И друг проблем. Още като беше малък (на 1 месец) го мажех с лосиона на А-дерма, но се обриваше по корема и лицето. Пробвах Бочко - същата работа. Педиатърката каза да мажа с преварен зехтин (хич не исках). Сега вече е жега и ме е страх да го мажа, но не мога и не намазан да го оставя. Може ли да имат връзка тези пъпки със зехтина. Ще ми препоръчате ли лосионче?

Защо искаш да го мажеш? Особено в тези жеги... По-добре недей, остави кожата да диша свободно, слагай потниче, защото може да прави алергия към слънцето и оттам да са пъпките.

Като се приберете - изплаквай тялото с хладка водичка, за да отмиеш потта.

# 80
  • Северозапада
  • Мнения: 5 491
Моята дъщеря е така всяко лято, откакто се е родила, т.е. вече 3-та година. Няма спасение, освен да се опиташ да се поти възможно най-малко. Освен това бавно минават, поне при нас, обривите, евентуално ако има захлаждане за някой ден.

# 81
  • Мнения: 6 791
Момичета, въпрос и от мен. Малкия е на 8 месеца, в тези жеги въпреки, че е почти гол, постоянно има пъпчици по гръбчето от претопляне. При вас как е? Знаете ли с какво да ги третирам или да не ги мажа с нищо.
И друг проблем. Още като беше малък (на 1 месец) го мажех с лосиона на А-дерма, но се обриваше по корема и лицето. Пробвах Бочко - същата работа. Педиатърката каза да мажа с преварен зехтин (хич не исках). Сега вече е жега и ме е страх да го мажа, но не мога и не намазан да го оставя. Може ли да имат връзка тези пъпки със зехтина. Ще ми препоръчате ли лосионче?
Защо трябва да е намазан задължително? Кожен проблем ли има? Според мен един хидратиращ измивен гел е достатъчен  Peace

# 82
  • Мнения: 651
Навсякъде чета, че е задължително да се маже бебешката кожа. Той не ходи гол, слагам боди или тенисчица с много къси гащи. Но като стои облегнат в количка и се появяват пъпчиците. Не знам дали има кожен проблем - може би по-чувствителна кожа. Мажех го в началото с Хип, но аз получих обриви по ръцете и спрях. Сякаш от него не се обриваше....
Radeva-87 бихте ли препоръчали такъв продукт?

# 83
  • Мнения: 741
Не мажа малкия с нищо, от 5-6 месеца. Просто не обича, дразни се. С 300 зора го мажа и със слънцезащитен крем, като излизаме. Ползвам на Мустела измивния гел от раждането му до сега.Много е хубав и икономичен, стига ми за 4-5 месеца големият . За лосион съм доволна от млякото на Бюбхен. За мен пъпките са ви от зехтина. Пробвай да се омажеш ти сега в жегите.

# 84
  • Мнения: 6 791
Навсякъде чета, че е задължително да се маже бебешката кожа. Той не ходи гол, слагам боди или тенисчица с много къси гащи. Но като стои облегнат в количка и се появяват пъпчиците. Не знам дали има кожен проблем - може би по-чувствителна кожа. Мажех го в началото с Хип, но аз получих обриви по ръцете и спрях. Сякаш от него не се обриваше....
Radeva-87 бихте ли препоръчали такъв продукт?
Ползвам ABC Derm moussant gel на Биодерма. Гелът е подходящ за коса, лице и тяло. Ползвам го откакто беше на 4м, при нас имаше проблем с кожа склонна към изсушаване. Доволна съм, защото кожата е здрава и не сме имали проблеми след като почнахме да я къпем с него. Simple Smile

# 85
  • Мнения: 486
С нищо не мажа, мажех първите 4 5 месеца. Чела съм, че през зимата се ползва бебешко олио, а лятото бебешко мляко за тяло.

# 86
  • Мнения: 1 817
Дори това облекло за жеги, като днешните, е много, според мен! Малкият в къщи стоя гол, само по памперс, а навън със едно боди без ръкавче!  Peace

# 87
  • Мнения: 604
Момичета, трябва да водя беба на очен лекар за запушено слъзно каналче. Имам направление. В токуда нямат часове за този месец, а от доктирката в александровска не сме доволни и искам второ мнение, но не знам къде другаде да я заведа. Личната спомена за клиника вижън?! Някакви отзиви за там? Която има предложения или опит с такъв специалист, моля да сподели.

# 88
  • Мнения: 26
ambro 13, препоръчвам клиника Визус в Княжево. Водила съм сина ми при д-р Невяна Велева там със записан час седмица предварително точно за запушено слъзно каналчче. Показа ми как да правя масаж и проблемът мина много бързо и лесно. Работят основно с деца, другите лекари също изглеждаха много внимателни.

# 89
  • Мнения: 604
Благодаря ти. Тези ме ги знаех изобщо, но записах час при др. Симеонова. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт