Суровоядство - трета тема

  • 54 405
  • 369
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10 024
Два поредни дни обядвам тофу с хумус, което не е съвсем суровоядно, но искам да ви питам с какво  обичате да ги комбинирате? Липсва ми нещо там, но не мога да го доизмисля.

# 76
  • Мнения: 8 163
Дези, никога не би ми хрумнало да комбинирам тофу и хумус. Или едното, или другото. С пресни зеленчуци.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 3 257
Момичета, ходих на първия си преглед вчера и естествено веднага ми набутаха да пия Фолиева к-на. Според вас има ли смисъл да гълтам хапчета, при условие че се храня с продукти богати и на фолиева к-на ?

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 26 534
не би могла да изядеш такова количество зелении за да си набавиш необходимата доза фолиева к-на

# 79
  • Варна
  • Мнения: 3 257
Ами зачетох се и май не е точно така. Това което ми е изписано е 0,4мг веднъж дневно, а чаша спанак съдържа 0,263мг , чаша леща съдържа 0,360мг и т.н . По-голямата част от менюто ми всъщност май съдържа фолиева к-на. Бирена мая не консумирам, но хранителната мая също съдържа немалко количество.  Не знам... може би в крайна сметка няма да рискувами ще ги пия, защото поне няма данни за предозиране, но като цяло гледам да избягвам хаповете, пък били те и витамини.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 337
.

Последна редакция: чт, 23 юли 2015, 15:29 от zinaida

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Здравейте момичета, редовно ви чета , но рядко пиша.
Искам да ви попитам кои са най-сполучливите ви рецетпи за крекери (в сладък и солен вариант), че съм покълнала елда и зелена леща и не знам какво да им добавя, за да се получат наистина вкусни крекери.
Също помня , че Феа беше споменавала за нещо като палачинки от плодове , които се разстилат в дехидратора, но не помня точно как се правеше  Embarassed
. Изобщо всяко вкусно нещо, което сте правили в дехидратор ще е от огромна  полза   bouquet  bouquet  bouquet

ПП Знам че има тема за машина за сушене, чела съм  я преди време, но сега нямам възможност отново да я изчета.

# 82
  • Мнения: 8 163
Зинаида, смилаш банани или манго в блендер, разстилаш върху дехидраторен лист и сушиш. На 45оС отнема около денонощие.

Можеш да добавяш други плодове.

Диди, аз бих пила фолиевата.

# 83
  • Мнения: 5 713
Зинаида,
с елда:
http://www.recipemagician.com/recepti/snaksove-i-hliabove/shokol … ov-kreker-sprint/
http://www.recipemagician.com/recepti/sladki-izkushenia/surovi-a … s-elda-i-stafidi/

за лещата - ако няма да я слагаш като добавка към салата или супа, сурови "кюфтенца":
http://www.recipemagician.com/recepti/surovi-osnovni-iastia/suro … ftenca-ot-leshta/

За дехидратора - много неща са минали през него и е нямало фал; доволна съм.
Правила съм вкл. и "зимнина" - сушила съм плодове (череши, ягоди, боровинки....) и зеленчуци - най-вече домати.

# 84
  • Мнения: 8 163
Рукола, нектарина, вишни, конопено семе



Микрозелении и (печени) патладжанени "стейкове" с доматен сос



Спанак, банан, боровинки, касис, какаови зърна



Спанак с ягоди, драконов плод и какаови зърна



Домашен соев кефир с цариградско грозде и сурова елда

Последна редакция: пт, 24 юли 2015, 06:41 от Фея Кръстница

# 85
  • Варна
  • Мнения: 3 257
Домашен соев кефир с цариградско грозде и сурова елда


Това ме заинтригува много . Как правиш домашен Кефир ? Аз онзи ден за първи път пробвах Кефир на Хармоника, защото принципно избягвам млечни продукти, и ми хареса много. Ако мога да си направя от ядково мляко, още по-добре  Hug

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Вери , Фея Благодаря   bouquet

Аз дехидратора си го купих преди около година и половина (когато смених хранененто , моето и на семейството си към  вегетарианско-веганско-повече сурово ориентирано) и си го ползвам редовно да си суша разни плодове (черешите и смокините са особено вкусни , но отнемат 3 денонощия да изсъхнат каккто трябва)  и зеленчуци (за подправки). В началото опитвах разни крекери да правя , но все нещо не ми се получаваха както трябва. Та сега пак се присетих да пробвам с идеята дъщеря ми (6 годишна ) да ги хареса  Simple Smile
В крайна сметка ,понеже реших да сложа в тавичките и чесън и лук да си изсуша (понеже много ги обичам) направих солен вариант от елдата , добавих й нарязани на ситно лук, червена чушка, смлян домат с чесън, много подправки и чия за да обере влагата и да ги събере (че ми се ронеха ) ,ако станат сполучливи ще ви се похваля  Hug 
Искаше ми се да сложа и  плодове да изсуша , но прецених , че уханния яромат на чесън и лук ще се пренесе и върху бананите и ще стане страшно  Crazy  Тка че ще останат за слевдващият пут...

# 87
  • Мнения: 8 163
Диди, кефирът от растително мляко се прави на същия принцип, като от животинско: с кефирена гъба. Правила съм кефир от соево, бадемово и мляко от кашу. Резултатът наподобява боза и с него съм приготвяла както закуски, така и таратор.

# 88
  • Мнения: 12 473
Има ли някакви книги с рецепти за суровоядство?
Бях купила преди време една книжка с картички на десерти и ги правех в къщи - така и синът ми се предаде, защото на картинка изглеждаха чудесно..Wink)

Сега реших да пробвам да се детоксикираме с ММ - всяка сутрин 100 гр кисело мляко с голяма лъжица ленено семе и чиа.

# 89
  • Мнения: 5 713
Има море от такива книги - дори и на бг вече доколкото схващам. Simple Smile
На какъв език търсиш?
Мога да ти кажа аз какво съм купувала, защото ще ми е трудно да изброя всичко, което ми е попадало някога в нета.

Общи условия

Активация на акаунт