Отговори
# 675
  • Мнения: 719
Шмокси, на мен Емма много ми харесва. Все си мислех, че за момче много трудно ще се спра на име, но още от 3тия мес го измислихме без много варианти. Даже още не бяхме сигурни, че ще е момче. Дори днес пак питах док на ЖК момче ли е, че нямаме име за момиче  Laughing
Денис, и Виктор ми харесва, но тук вече е доста използвано, ако при вас не е, си е чудесно име. А иначе на мен Денис ми харесва много Simple Smile
И един въпрос: аз съм отр. резус фактор, а ММ положителен. Правихме изследване за антитела- отрицателен тест. Док каза, че към края ще пуснем още веднъж, и после изведнъж каза: ама това ти е първа бременност, няма нужда от втори тест.
Та нещо не разбрах. Споделете как е било при вас

# 676
  • Мнения: 20
Много искахме момиче но се оказа момче и му избрахме Димитър хубаво мъжко име с имен ден да подъражаме българското

# 677
  • Мнения: 36
Здравейте,ние също сме традиционалисти,дъщеря ни е Божидара,а живот и здраве сестричето й ще е или Йоана или Иванина !

# 678
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982

И един въпрос: аз съм отр. резус фактор, а ММ положителен. Правихме изследване за антитела- отрицателен тест. Док каза, че към края ще пуснем още веднъж, и после изведнъж каза: ама това ти е първа бременност, няма нужда от втори тест.
абе има си, въпреки че е чисто теоретична възможност, защото практиката показва, че антитела се появява при някоя поредна бременност - 4-5-6 и нагоре, ама доктора ти да не си пести направленията, защото имаш 3 полагаеми за бременността и едно за периода до 72 часа след раждането, когато се уточнява резус-фактора на бебето и се поставя Анти-Д Гамаглобулин само че това последното се поема от болницата в която раждаш /за държавните съм сигурна/ ..

# 679
  • Italia
  • Мнения: 705
Виждам,че обсъждате имената за бебчетата- ние избрахме Йоана за име на нашето момиченце. Дилемата ни сега е дали да е Йоана или ЙоанНа?  newsm78
 Момичета вие имали ли сте по силни болки ниско долу в първия триместър? Сестра ми е в началото на трети месец и от два дни имала подобни болки,доки и казал да пие 3×2 но шпа... но не трябва ли да я прегледа в тоя случай Thinking

# 680
  • Мнения: 923
Тук Виктор, както и Александър не са много популярни имена. Въртят се някъде из топ 100 .
За RH аз съм отрицателен, но вече не давам съвети, защото тук действат по друг начин с изследванията. На мен ми взеха кръв в петък (27-ма седмица) за днк изследване, което установява Rh на бебето
 Ако е с положителен в 30-та седмица ще ми бият Анти Д и после след раждането. Ако е с отрицателен ,както баткото , нищо няма да ми бият. До сега друго изследване не са ми правили от началото вя бременността.

# 681
  • Мнения: 3 595
На мен още като ми установиха фактора, че е отрицателен ми казаха, че ще ми бият инжекцията превантивно. Получих я преди около седмица, не знам дали ще ми бият още една. Но аз съм в Германия, та тук практиката вероятно е друга.

# 682
  • София
  • Мнения: 504
Аз също много харесвам Димитър, ама нито при първия мъж, нито сега при втория мина. Аз имам проблем, че свързвам имената с хора, които познавам и мога едно име да го харесам или обратното само по този критерий. Нас в началото ни бяха подлъгали, че ще е момиче и 6 седмици живях с тази мисъл и с ММ спорихме по няколко пъти на ден. За момче много по-лесно се споразумяхме.
За име на темата, гласувам за: Последната третина се задава, октомврийската мама на подготовка се отдава.
Аз също трудно спя, но още мога да лежа по гръб. Тази нощ едвам заспах, нещо се бях превъзбудила и ми беше нервно, трябваха ми около 2ч да се успокоя и да заспя.
Diamond, аз се спасявам с йога. Ако много ме заболи кръст или гръб правя модификация на кобра(заставам права, със събрани крака, сплитам ръце отзад, вдигам поглед нагоре и се опитвам да се опъна максимално).
Аз също съм отрицателен резус фактор, но все такива мъже си намирам и проблеми не съм имала. Сега се моля детето да не е АВ(-), по-вероятно е да е А(-), но все пак.
Е_len, аз често имах болки от всякакъв тип в началото. При мен се оказаха от разпъване на матката, моята е по-чувствителна. Дано всичко е наред със сестра ти.

Последна редакция: пн, 13 юли 2015, 16:33 от vickityyy

# 683
  • Мнения: 326
E_len Аз също имах болки в началото. Едните си бяха контракции,като менструалните. Но бяха леки. За тях доки ми каза да пия но-шпа, като ме заболи,после ми включи 3 x 2, но продължиха. След това ми вкллючи и магнезия и спряха  Wink сега като забравя да го пия 3 x 1 и ме почват... не знам на какво точно се дължи. Иначе резките,прорязващи болки са от разтягане на матката и няма проблем с тях Peace

# 684
  • Мнения: X
E_len, имах болки подобни на менструални почти ежедневно до към третия месец. Навсякъде пишеше, че е нормално, въпреки това лекар ми изписа спазмалгон 3 * 1, пих го две седмици в началото, отидох на друг лекар, който ми каза да го спра и после не съм пила нищо, само ако много се засилят болките тогава, много рядко. Мисля, че е нормално от разтягането на матката. А дали трябва да я прегледат - не знам аз не съм ходила на преглед специално за болките, защото си бяха ежедневни.  Peace

# 685
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Аз имам проблем, че свързвам имената с хора, които познавам и мога едно име да го харесам или обратното само по този критерии.
съъъщата работа и при мен Mr. Green Mr. Green

то и в българия я има тая практика за превантивно поставяне на ваксината, обаче се практикува още само при жени, които се водят високо рискова бременност и едната ваксина си я плащат, пък тя тук /не знам на запад каква е практиката/ струва нещо от порядъка на 200лв., пък и трудно се намира на свободна продажба, та нали ..

Елен сестра ти да си пие но-шпа-то и да полежава повече .. има много причини за болка ниско долу в корема и една огромна част от тях са абсолютно безопасни Peace

# 686
  • Мнения: 3 595
При мен беше напълно безплатна, може би затова директно я бият без да изследват бебето  newsm78

# 687
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
При мен беше напълно безплатна, може би затова директно я бият без да изследват бебето  newsm78
или може би щото живееш в нормална държава, където плащането на осигуровки значи нещо?? Mr. Green

# 688
  • Мнения: 3 203
И аз гласувам за: "Последната третина се задава, октомврийската мама на подготовка се отдава."

На мен като ми умалее кръста, като легна по гръб ме успокоява. За сега забелязвам, че ме боли само като се преуморя. Днес например минавах прахосмукачка и парцал вкъщи и на стълбите, после почнах да приготвям обяда и като легнах почти получих оргазъм от удоволствие/облекчение  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Понякога като съм в полулегнало положение на лаптопа усещам задух, но смятам, че е нормално, вече ни тежи.

За спането аз преди си спях на една страна и сега така ми е най-удобно, но усещам, че и моето бебче протестира. Трябва да спим със свити крака и по-назад гърба, за да не притискаме корема, но така изобщо не ми е удобно и кръста ме боли. Понякога се будя по гръб, понякога на една страна. Според мен по-скоро възглавница на гърба и да се облегнеш назад, като спиш на една страна, отколкото възглавница под корема, защото бебето пак ще се притисне.

# 689
  • Мнения: 133
Здравейте момичета,ние име още не сме обсъждали Grinning Мисля си,че мн бързо ще се разберем с ММ.
ММ е болен,тръгнал е някакъв вирус,много мой познати са болни с повръщане и температура,дано ме пропусне,че като знам колко тежко карам всякакви грипове и настинки тръпки ме побиват. :Х
Относно еднократните гащи-във всеки по-голям бебемаркет ги продават.Simple Smile
Гласувам за : Последната третина се задава...

Общи условия

Активация на акаунт