"Горките ни деца, не случиха на майки!"

  • 19 544
  • 334
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 151
От 1,5 месец имаме у дома коте, персийче, синът ми го взе на 40 дни. Това е първият домашен любимец, който и аз имам. Израснала съм с котарак, но на село, в къща, и той не влизаше изобщо вътре. Може да се каже, че не съм имала животно до този момент. Отбивах атаките на сина, докато беше малък, с обяснението, че като порасне и отиде да живее сам, ще си вземе, каквото животно си иска. Еми....порасна и на 24 години си взе, без да пита, котка. Обаче живее у нас все още....
Какво да кажа сега? Тази нощ си легнах след 12 часа, защото седях с котето в кухнята, то не искаше нито да спи, нито да седи само. Към 2 часа пак се наспа и мъжът ми седя 1 час с него. После в 4 часа отново станах за 1 час, докато заспи, и от 6.30 сутринта съм на крак. Чакам да заспи по някое време, за да си легна и аз да си отспя. Какво да кажа за това, че навсякъде настъпвам топчетата от котешката тоалетна, които то изхвърля, като излиза от нея.....Или това, че ми зацапва за нула време теракота в кухнята, като изнася от храната си извън купичките за хранене. Или за това, че съм покрила новите дивани в хола, за които спестявах цяла зима, с едни грозни одеала, за да не ги надраска котето, да не споменавам. Или пък за цветята, качени почти до тавана на терасата, че котето рови вътре.... Да не изброявам повече:ooooh:
Иначе котенцето е абсолютно сладурче и се привързахме към него. Не мога сега да го давам на други хора, все едно някой от нас да пробутам другаде...Много съм сърдита на сина ми, че го взе изобщо, след като изрично му бях казала, че в моя апартамент не може. Остава ми да се надявам, че няма да е далече денят, в който ще се изнесе и ще си вземе котката.
За квалификациите, относно нежелаещите животни у дома, няма какво да кажа. Те говорят сами за този, който ги лепи на другите.

Котето е още малко, нормално е да прави така - бъдете търпеливи, както очаквате от коте бебе??? Трябва с търпение и награди да го научите какво, къде и как да прави. Тоалетната е хубаво да е на терасата (ако има тази възможност).

Винаги съм обичала животните, имала съм 2 котки и 2 хамстера, като малка израснах с куче. Всичко това в апартамент. Моят приятел, с който живея в момента, никога не е имал животно - дори риби, макар да е искал. Изобщо никакъв досег с животно не му е позволяван - дори да ги бута. В момента двамата си имаме зайче. Ами, на него му беше толкова странно, че зайчето мърда, че е живо, много му се радва, но не знаеше как да се отнася отначало. Не беше свикнал да се грижи за него, че и то има нужди. Честно казано много ми беше чудно отначало как да го изолирали така - ми не го одобрявам това. Крайно е Naughty Животните учат на отговорност и отношение съм живо същество. Хубаво е детето да има досег с такова дори от малко.

# 61
  • Мнения: 478
Много обичам животинки.
Обаче само като си представя колко излиза едно куче на месец и ми настръхва косъма!
Имаме папагал. И на него предимно аз му чистя.

Не съм смятала. Колко?
Не е проблем сумата, не е проблем чистенето. Проблем е гледането по принцип - можеш ли да му осигуриш разходката( с какво работно време си ти), можеш ли да го овардиш от уличните и чуждите агресивни (иска се ти самия да се пообучиш на някои неща), имаш ли доверен човек, на който да го дадеш за 3 дена, ако се наложи да зминеш и т.н.

# 62
  • Мнения: 1 298
Хубава тема. По повод кучето:

1. БГ е първа в Европа по кучешка тения. Оттук нататък, никакво куче не искам у дома. Гнус ме е безкрайно, и ме е страх. Само ще му мия краката и ще го къпя като луда всеки ден. За тези, които имат кучета, ехинококът по-рядко се явява при хората с дом. кучета в апартаменти, така че не е толкова голям риск, но за мен е достатъчно неприятна мисъл. Необяснимо ми е, че някой ще дава акъл на друг дали да гледа животно...
2. Имам приятели с кучета. Сутрин в 6 ч., дърво и камък се пука от студ, ти си зад блока с кучето. Още по-лошо вечер - след работа колегите сядат на бира, туй-онуй, а ти тичаш към къщи със скоростта на 200 диви прасета, да разхождаш затворника, да пишка.
3. Като тръгнеш на почивка, чудо на чудесата настава - хотели, роднини, притеснения... Аз съм ходила на гости на село с котката... С котешката тоалетна и всичко... Страхотия.

Аз лично УМИРАХ за куче като дете. Дори не знам как съм оцеляла, толкова го исках. Но чак травма... Родителите ми отлагаха до гимназиална възраст, уж след това може. Много бяха хитри - в гимназията вече не исках да се занимавам с кучета, а с гаджета. Но пък в един момент взехме котка. За това бих се навила и аз, евентуално, тъй като проблемна е само 3-та точка от горните, а е истинско животинче, душица - не като рибки и подобни. (Нищо против рибките, но друго си е. По едно време имах котка и риби - това беше голям купон.)

Като цяло, добре е да има животинче за детето. И за всички. Но в апартамент бих се замислила сериозно кое е най-малко ангажиращото, което ще свърши работа. И за мен е котка. Може би защото съм имала.

В добавка, на моя приятелка синът я моли, моли за куче. Е, взе куче, не й издържа сърцето. След три дена той загуби интерес към кучешката тема, а тя до днес си е с домашен любимец, изискващ непрекъснати грижи. От нея знам за кучешките хотели...

# 63
  • Мнения: 478
12 години гледах котка. Съсипани мебели и също не ходене по почивка. По онова време хотел, да те приеме с животно-не намерих. Сега поне ги има. Някои котки опикават, не всеки има късмета да не му подпикаят дивана. Мирише.
Не ми обяснявайте как не мирише, гледала съм котка не за два дена.
Вземаме куче не заради децата.
А да допусна 24-годишното ми "дете" да домъкне котка без аз да искам-абсурд. Или връща котето, или си намира квартира. Когато аз взех котката навремето, не я натресох на нашите, а се изнесох на квартира.

# 64
  • Мнения: 10 874
Като забременях имаше подмятания да си махам животните, щото нам си ко си щяло да стане на бебето. Crazy
За моето казваха, че ще се роди уродливо. Crazy

Имаме котка от 2 години, а дъщеря ми в събота става на 1 годинка. Бих се разделила с котката само ако прояви агресия и/или ако детето получи алергия към нея. Засега нямаме никакви проблеми, много добре се разбират.

С мъжа ми много си допаднахме по отношение на животните - и той много обича котки, но не са му позволявали да има. Всъщност, позволили са му за кратко и после са изхвърлили котето.  Tired Което за мен е по-жестокото (а също глупаво и безотговорно) от това да си държиш докрай на позицията, че не искаш животно вкъщи. Още като заживяхме заедно, си казахме, че ще си вземем коте и така и стана.

Аз определено мога да кажа, че не случих на майка, но причините за това са много и това, че не ми позволяваше животно вкъщи, даже не го броя за причина. В момента живее на село и се грижи и за кучета, и за котки, мило и драго дава за тях, така че съм приела позицията й, че не иска да ги гледа в апартамент, но в двор може. Хората са различни, а и едно животно, затворено вкъщи, си е голям ангажимент, спор няма. И не е за всеки. Та майка ми през годините се държеше ужасно и с мен, и със сестра ми, и с баща ми, но аз се старая и в това да намирам доброто - показала ми е как не трябва да се държи една майка и съпруга.

# 65
  • София
  • Мнения: 28 840
Мъжът ми имаше котка (женска сиамка) и в началото като заживяхме заедно, беше при нас. Повече няма да си причиня такова нещо. Поради доста причини.

# 66
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Разбира се, че родителите се грижат за домашния любимец на детето. Разбира се, че с животно в къщата мирише на него. За това е хубаво да се мисли дали наистина искаш и дали имаш нерви да го гледаш.

# 67
  • Мнения: 478
Не и когато детето е на 24 години, само за това имам различно мнение. Това дете не те и пита-носи директно.

# 68
  • Мнения: 4 418
От животно до животно има разлика, важна е конкретиката. Иначе не е болка за умиране, да свика лапето да не му се получава всичко в тоя живот, да се калява. И най-важното за наличието на животно е родителя да го желае, ако не, като отрастне хлапето и си има свой дом и зоопарк да си прави в него кат му се ще.  Laughing  yes

# 69
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Не и когато детето е на 24 години, само за това имам различно мнение. Това дете не те и пита-носи директно.
На 24 вече не е дете, т.е. дете е само за родителите си. Говоря общо за децата, не конкретно за твоето.

Лале в дъжда, на мен пък ми казаха, че детето ще се роди космато. Joy Joy Joy

# 70
  • Мнения: 478
Аз не говоря за моето, а за разказана ситуация от потребителка напред-че сина и, на 24 години, така донесъл котка и те не спят сега, за да му гледат котката.

# 71
  • Мнения: 4 458
Аз още не мога да прежаля моите любимци, много си ги обичах и не искам и детето да минава през подобни загуби.
Същото е положението.Когато родих имахме и куче и коте.И двете прибрани от улицата и гледани с много обич с години преди да се появи детето.Детето е вече на 8,а миналото лято почина котето. Кучето е на края на силите си напълно сляпо , почти глухо и много старо и болно.
Когато си приел някое живо същество в сърцето и дома си ,трудно преживяваш страданията му и загубата е много травмираща  за всички.
Никога няма да се съглася семейството ми да мине през това отново! Предполагам това ме причислява към много лошите хора.

# 72
  • Мнения: 4 358
 Laughing Значи аз мога да се ожаля тук,че не съм случила на майка Laughing Като дете не ми беше позволено да имам животно в къщи / изключвам рибки,които не са ми интересни и до ден днешен и папагали в клетка- имам фобия от птици / Това явно ме е увредило,защото откакто съм самостоятелно живееща,все гледам нещо- коте,декоративно зайче,кученце и Великият Фински-двугодишен вече котарак. Последният е по огромното желание на дъщеря ми. Heart Eyes
Хората твърде често си позволяват да дават неискани съвети и оценки. Доброто родителство няма нищо общо с това дали ще се нагърбиш с още един ангажимент в къщи или не Peace

# 73
  • Мнения: 10 874
Доброто родителство няма нищо общо с това дали ще се нагърбиш с още един ангажимент в къщи или не Peace
Ето, това е. Трябва да се прави разлика. Аз ви казах за моята майка. Съвсем спокойно мога да изброя какво ми е причинила и в допълнение да кажа - а отгоре на всичко не ми даваше да си имам домашен любимец. Но за мен това последното не е причина и затова не мога да го причислявам към грешките й като родител. Познавам хора, които са имали домашни любимци и въпреки това изобщо не смятат родителите си за добри. Даже имам позната, която не поддържа никакъв контакт с тях.

Ън, вие си знаете най-добре какви са ви отношенията, но все пак синът ти вече не е дете, а мъж и щом си позволява такива решения (въпреки явното ти несъгласие), би трябвало да носи отговорност за тях. Дано да съм лош пророк, но щом сега не се грижи за котето, съмнявам се, че би го взел, дори да се изнесе утре. Confused

# 74
  • Мнения: 3 031
Животно заради децата не бих взела, бих взела ако мисля, че аз ще имам достатъчно време и желание сама да се занимавам с него. Голямата ми дъщеря е на 7, т.е. няма начин да повярвам на обещанията, че тя ще се грижи за него, защото просто не може.
Гледала съм кучета, котки, папагали, хамстери....абе всичко. За куче нямам нерви вече, да му мине бебешкия период, да го разхождам рано сутрин докато още душата ми спи, вечер вместо да опъна крака на дивана, пак да излизам с него. Не става Tired Котки пък мъжът ми не обича.
Накрая се решихме на зайче и се оказа идеалното животно за нас. Хем малко грижи, хем е уникален сладур.

Общи условия

Активация на акаунт