Въшки

  • 299 875
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 511
Неостомозан.

След което се сетихме да питаме нашата позната с ветеринарна аптека, която спаси детето от ечемик преди време с едно мазило. Препоръча ни това чудо, което струва цели 2 лв. Трепе всичко - и въшки, и гниди. Няма нужда от механично чистене или повтаряне на процедурата. На листовката пише, че не са установени алергични реакции.

1 ампула се разтваря в 500 мл вода.
На суха коса се нанася докато стане като мокра след къпане (не боли, не щипе, не се усеща, помня като малка с газ, мас и оцет как съм ревала от болка като се сложи в/у разранената кожа).
Задушава се с плик 30 мин.
След това се маха плика и се оставя косата да изсъхне сама.
Не се отмива (ние се изкъпахме на следващия ден).
Малко мирише като на боя или нещо такова, но не е силно.

Успех!

# 76
  • София
  • Мнения: 38 476
Човече, благодаря много! bouquet
В петък пак намерихме въшки, този път по-големи и повече! Явно Виприна нищо не прави.
Купих Неостомозан от ветеринарна аптека, сложих го в спрей, напръсках.
И днес вече и от белите гниди няма вече!
Възхитена съм!

# 77
  • Мнения: 11
как се престрашихте да го намажете с неостомозан, не е ли токсичен? Опитайте с Паранит шампоан има осем дози достатъчни за четири членно семейство и една опаковка стига за двете терапии.

# 78
  • Мнения: 46 511
L'Agent, радвам се, че сте се отървали  Hug

как се престрашихте да го намажете с неостомозан, не е ли токсичен? Опитайте с Паранит шампоан има осем дози достатъчни за четири членно семейство и една опаковка стига за двете терапии.

Токсичен е само за риби и пчели.
Паранита е голяма играчка, необходимо е да се слага няколко пъти, решене до откат и пак не е ясно всичко ли е избито. И е 10 пъти по-скъп, което нямаше да има значение, ако ги убиваше от раз и без ресане  Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 38 476
И моята дъщеря е с дълга и гъста коса и не става да я реша или да я пощя като маймунка.
Сметнах, че след като става за котки и малки кучета, които могат да се оближат примерно, значи става и за 11 г. дете.

Паранит - 22 лева за минерално масло с парфюм? Ха-ха. Освен това 200 мл според мен ще отидат и за две дози на дълга коса.
Имам си масла всякакви вкъщи. Може би с Нюкс щеше да им е по-парфюмно на въшките? Mr. Green

Разгледах всички препарати. Май повечето са с алкохол и олиа. Т.е. - устройвате моментен купон за въшките с алкохол и СПА, но после гнидите и даже някоя въшка може да се събудят и кошмара почва отначало.

Намерих и този лосион, който е с инсектицид. http://apteka.framar.bg/09000507/%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%B5%D0%BA% … -100-%D0%BC%D0%BB

Последна редакция: пн, 16 ное 2015, 11:19 от L'Agent

# 80
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте
За съжаление Паранит не е достатъчно ефективен. Пише 100% ефективност.
Изпълнихме указанието цялото семейство. Изресваме и пак намираме жива въшка.
Айде втори път, изресваме и пак жива въшка.
Е докога така... Изморителна работа и много скъп наистина, предвид, че вътре се съдържа само минерално масло. Тоест се разчита на механично въздействие така да се каже. Еднинствено гребенчето ме у симпатично и върши работа. Като трябва да се мие непрекъснато и да се изчетква след всяко сресване /със стара четка за зъби под вряла вода/. Свят ми се изви с тоя препарат, от ресане и четкане.

Добре, че по едно време се сетих, че ми е останало шишенце отпреди 10 години лосион Форте. Той свърши работа отраз. Намазва се, стои се с найлон за 10 мин и се повтаря след седмица за по сигурно. За съжаление, гледам, че вече го няма по аптеките, защото е ефтин сигурно.
Съдържанието му е 1% перметрин. Токсичен е естествено.
Затова давам радикалната идея за направата на лоисон на ваша отговорност. Перметрин се намира в агро аптеките и ветеринарните аптеки за 2 до 4 лева. Ако съдържа например 2 гр перметрин, това означава, че трябва да си купите 200 мл медицински спирт 60% и да добавите още 100мл вода, за да намалите градуса на спирта. Ще получите около 0,8% разтвор, доколкото аз мога да смятам. /80гр е равно на 100мл/
Ако се притеснявате, консултирайте разреждането с аптеката в която го купувате.

Другото абсолютно натурално средство е смес от етерични масла и е нетоксично, на Пранаром Белгия е, но не съм го ползвала лично, защото нямах време да го поръчам, че беше спешна работата. Но в интерес на истината добавих към маската си лавандулово и пелиново масло, защото от тях имах. Доста успокояват сърбежите и са естествено средство против всякакви паразити.
Ето и линка за лосиона против въшки от етерични масла
http://bilki.bg/losion-protiv-vashki-aromapar-pranarom-30ml.html

Надявам се да съм била полезна.
Успех в борбата!

# 81
  • Мнения: 47 981
И този е с перметрин и го има със сигурност http://apteka.framar.bg/25000628/%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE% … 0%B3%D1%80-medica

# 82
  • Мнения: 46 511

И него купувах. Пак не можах да се изчистя...

# 83
  • Мнения: 1 267
Ама какво става с тия въшки? Бяха изчезнали, а сега от всякъде се оплакват.

# 84
  • Мнения: 46 511
На периоди са, нормално  Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 4 052
В началото на миналата учебна година, личната лекарка на дъщеря ми ме предупреди редовно да я проверявам за въшки. Спомена, че въшките са се появили пак, след прииждането на бежанците. Тогава, аптеките не бяха добре заредени с такива препарати, защото от много години сме били овладели този проблем... досега.
Когато дъщеря ми въшляса, а покрай нея и аз  ooooh!, аптекарката ме попита риторично:
- Ама, какво е това чудо напоследък?! Никога не сме продавали толкова препарати за въшки. Всеки втори е за това, като не говоря за хората от ма`алата (както се изрази)
Това силно ме впечатли, затова го помня още. И наистина, от дете не бях чувала за въшки.

# 86
  • Мнения: 46 511
...Спомена, че въшките са се появили пак, след прииждането на бежанците...

Не мога да повярвам, че го е казал лекар ooooh!
Въшките никога не са си тръгвали, просто са на периоди. И през комунизма, и през 90-те, и винаги е имало епидемии.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 052
...Спомена, че въшките са се появили пак, след прииждането на бежанците...

Не мога да повярвам, че го е казал лекар ooooh!
Въшките никога не са си тръгвали, просто са на периоди. И през комунизма, и през 90-те, и винаги е имало епидемии.
Peace

# 88
  • Русе
  • Мнения: 1 514
И ние се сдобихме с въшки в училище. Обадих се на класната, тя предупредила сестрата в у-ще, прегледали всички деца, но не намерили на нито едно друго дете. Така или иначе детето ги е хванало от някъде, а и аз покрай него. Мазахме първата вечер с лосион Виприн. На следващата вечер с шампоан Виприн. Следващата сутрин отново намерихме освен мъртви въшки и живи. Третата вечер намазахме с газ, оцет и зехтин. След това не сме намирали, но вече трети ден продължава да ме сърби главата, детето също се чеши по главата. Възможно ли е след такова третиране все още да имаме въшки, макар че не намираме, може да се крият. А възможно ли е да ни сърбят раните от ухапванията от въшките. При вас как беше със сърбежа, спря ли след като ги ликвидирахте?

# 89
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз имах сърбеж, а нямах въшки. Mr. Green Внушавах си.

Но както казахме и назад, Виприна е несигурен. Следете и се преглеждайте поне 2 седмици.

Общи условия

Активация на акаунт