Отговори
# 210
  • Мнения: 923
Ами нищо ли не могат да изпишат за това задържане на течности? Те си казват,че се случва през бременността, казва се едем, но може да има нещо знам ли....

# 211
  • Мнения: 304
Малачика, аз я питах дали може ЛЛ да ми издаде болничен, но тя отговори, че няма как да стане, защото сегашния ми болничен е с лежане в болница и ЛКК, и не можело друг доктор да ми издаде друг болничен, непосредствено след този.

Бобишана, защо 70%? Нали болничните са 80%?
И в моя случай не се прескачат тези 180 дни, просто идва време за 45-дневния Simple Smile Аз бях пуснала отпуска преди болничните, но оттогава съм само в болнични.

Днес изключително бавно схващам, направо мозъка ми прегря  Ill
Щом не прескачаш 180 дни, няма какво да се притесняваш. Не знам защо не ти пуска АГ-то, при положение, че може. А 80% бяха болничните преди 4години. Оттогава насам са по 70%, като първите 3дни от първичен болничен са за сметка на работодателя.
И аз съм в отбора на пиклите. Не знам какво ще правим като понатежат още малко бебоците...

# 212
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 11 043
Тва за 70% болничен колко е сигурно, щото аз преди 3 години бях в болничен и по спомени ми изплащаха 80% Thinking

# 213
  • Мнения: 781
Ако не се лъжа първите три дни се изплащат от работодателя на 70%, а следващите за общо заболяване са на 80%. При бременност и раждане са 90%. Дано не греша Simple Smile

# 214
  • Мнения: 326
и аз знам, че е 80% от брутото, а майчинството 90% Wink а какво става, ако се надвищат 180,сигурно има някакъв вариант, предполагам изместване на термина?

# 215
  • София
  • Мнения: 602
Здравейте момичета, да се включа и аз по темите. Днес не съм наред, цял ден ми се реве..ревах 100 пъти, малко изнервена се чувствам, незнам защо. Просто трябва са свърша много неща, а понякога имам нужда да не правя нищо. Дано да е само за днес и от утре пак да се стегна.
За секса.. Може би 2 месеца и повече не сме правили, все ми се доспива, на моменти нямам желание, ММ също май се притеснява да не притесняваме беба и така, май чак наесен ..
За хлебарки пръскаме на всеки 6 месеца- в блока ни има, но откакто пръскаме, виждам чак след 3-4 месеца, изключително рядко, предимно умрели, някоя жива съм виждала 1-2 пъти. Човекът, който пръск всеки път ми казва че за хората няма проблем да спят дори същия ден в апартамента, каза че ако има деца се препоръчва да ги няма няколко часа, и то не за да не вдишват, а защото децата пипат навсякъде и после си лапат ръцете. Та досега не се бях замисляла, а планирам слес седмица да викаме отново, че минаха повече от 6 месеца. Сега се замислих, че няма много къде да отидем да спим, ако не сме си вкъщи...
За болничните и аз знам, че първите 3 дни са 70% от работодателя, а след това-80% от НОИ.

# 216
  • Мнения: 39
zdraveite iskam da pitam dali nqkoq ot vas shte rajda v maichin dom sofiq? Rolling Eyes

# 217
  • София
  • Мнения: 70
Аз ще раждам в МД София,засега без избор на екип.

# 218
  • София
  • Мнения: 70
Аз ще раждам в МД София,засега без избор на екип.

# 219
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 11 043
Малачика, Еос и аз така съм чувала, но не знаех дали няма изменения за изминалото време..

# 220
  • Мнения: 39
Аз ще раждам в МД София,засега без избор на екип.

na men mi preporuchaha prof.Stoimen Ivanov tezi dni trqbva da se vidim i da utochnim podrobnostite nqkoq ima li otzivi za nego? TTDD koga ti e termina?  Thinking Grinning

# 221
  • Мнения: 3 312
Бобишана, болничните са 80%, а не 70. И аз мисля, че 70% бяха първите 3 дни от работодателя, но това беше при първичния болничен. След това ми пускат само продължение и се изплащат изцяло от НОИ на 80%

"Дневното парично обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване се изчислява в размер 80 на сто, а за временна неработоспособност поради трудова злополука или професионална болест - в размер 90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху които са внесени или дължими осигурителни вноски, а за самоосигуряващите се лица - внесени осигурителни вноски за общо заболяване и майчинство за периода от 18 календарни месеца, предхождащи месеца на настъпване на неработоспособността. Дневното парично обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване не може да надвишава среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението."


Иначе моето АГ може да ми издаде болничен, въпросът е, че няма да бъде точно за времето, което не ми достига, а за малко повече, а тогава трябва да започне 45-дневния и да не ме прецака.
Ще попитам пак утре на няколко места да разбера ако пусна отпуск, непосредствено преди 45-дневния, дали ще се отрази на майчинството. Аз с простия си акъл не виждам как би се отразило, но нещо ми се върти в главата, че не беше желателно.
Благодаря ви още веднъж за отговорите  Hug

# 222
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 674
Здравейте.
Относно болничните да кажа, че се отразява и то негативно финансово, тъй като ако болничните са били непрекъснати преди 45-дневния, базата върху която се изчислява той е тази от преди да излезете в болнични. Ако болничните се прекъснат, дори и за един ден, тогава базата върху която се изчисляват въпросните 90% е базата от денят в отпуск 24 месеца назад. И ако сте били няколко месеца преди това в болнични базата ви ще бъде сумата на болничния за дадените месеци.
Надявам се да съм го обяснила разбираемо.
Лека нощ от мен   bouquet
утре ще се включа по-подробно

# 223
  • Мнения: 20
Здравейте ,мамчета. Аз да ви попитам някоя от вас имала ли е проблем с малко околоплодни води и забавяне на растежа при бебо. Днес на прегледа ми съобщиха тази новина и определено съм в ужас ,тъй като док каза че няма какво да се направи за околоплодните води и техния размер.

# 224
  • Мнения: 3 312
Дездемонка, и аз точно така бях чела, че ще се получи. Но мислех, че се отнася само ако си бил в болнични, после отпуска и после пак болнични. Но има логика  Peace
Ще излъжа АГ-то, че нямам дни отпуск и да продължава с болничните до края, че аз от март съм в болнични и бая ще ми се отрази на майчинството ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт