Хотелите във Велинград - 8

  • 317 687
  • 2 078
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 223
Момичета, колебая се в избора си между Аура и Свети Спас. Била съм в Аура, но не и в Свети Спас, а имат ваучери. Има ли някой, който е посетил и двата хотела и може да ги сравни?

Зависи кое е приоритет - ако са басейните, то Аура е по-разнообразен (вече си била), басейните на Св.Спас са два, и не са изцяло открити, но имат прекрасна гледка към планината и красива градина(за шезлонгите), по-просторен е, по-спокойно и зелено, извън града е, има достатъчно място за паркиране. Изборът е твой.
Все пак това е мое мнение.

# 31
  • Мнения: 3 166
Благодаря, че сподели мнението си! Държим на басейните, но не ми харесва неудобният разтегателен фотьойл в двойните стаи на Аура. А апартамент ще ми дойде доста по-скъпичко от Свети Спас. Би ли споделила иначе тези два басейна на Св.Спас топли и големи ли са? И последен въпрос - в Свети Спас има ли някакви занимания за деца, защото и това ми е важно.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 112
В Св.Спас големия басейн е с приятна температура за плуване , а детския е много топъл. Той е разделен на 3 секции. В началото е много плитко - около 50см., след това едно отделение с място за сядане отстрани, малко по-дълбочко - 60-70см. и от него в джакузи. Отстрани всички прозорци се отварят и се излиза на прекрасна градина. За децата има детски кът с аниматори срещу ресторанта, отвън също има батут, пързалка и люлки. По мое мнение ,ако не сте много капризни и взискателни, става за няколко дни  Peace

# 33
  • Мнения: 223
Св. Спас е дста коментиран хотел, разгледай предишната тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=822287.0

Стаите са значително по-големи от тези в Аура и имат прекрасна гледка към планината и градината.

# 34
  • Мнения: 3 166
Редактирам поста си! Клонях към Св.Спас, защото за последните седем месеца три пъти посещаваме Аура. Но..... попаднах на ужасни отзиви в нета и на не много приятни такива в старите теми за Велинград. И се разколебах. Гледам, че и Бор имат същата оферта. Така че сега се колебая пък за Бор! Ще се радвам някой да сподели пресни впечатления.

Последна редакция: чт, 23 юли 2015, 00:01 от The sorceress

# 35
  • Мнения: 61
Привет,
нахлувам с няколко въпроса:
търся бюджетен хотел, който да не е пълна скръб  Laughing
СПА комплексите на кои хотели могат да се ползват от външни клиенти
Кои плажове/басейни биха могли да се ползват  newsm78

Предварително благодаря и едно много слънчево и топло лято Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 166
 ronic_st , виж семеен хотел Нелия. Нов и чудесно обзаведен. Двойната стая е 35 лева и е с разтегателен фотьойл/т.е. спокойно нощуват 3, дори 4 човека/. Стаите са много просторни. Ние сме били веднъж в него. Сложиха ни два разтегателни фотьойла. Много близо до центъра. Но нямат басейн. Имат обаче кафене с много приятен детски кът. Когато бяхме там, ходихме на басейн на Елбрус. Там допускат външни посетители.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 010
Редактирам поста си! Клонях към Св.Спас, защото за последните седем месеца три пъти посещаваме Аура. Но..... попаднах на ужасни отзиви в нета и на не много приятни такива в старите теми за Велинград. И се разколебах. Гледам, че и Бор имат същата оферта. Така че сега се колебая пък за Бор! Ще се радвам някой да сподели пресни впечатления.

Басейните на Спас са отлични за деца. Моите отзиви са много добри за хотела като цяло: храна, база, обслужване. Зависи от кои хора сте: капризните, дето навсякъде намират кусури, освен ако не са в невероятно добро настроение, или хората, които се стремят и виждат хубавото около себе си Wink
Повечето ги дразни несъответствието между броя звезди и наличните условия, като пропускат несъответствието между наличните условия в хотела и цените. Последното формира съблазнително съотношение цена-качество. Поне според мен.  Peace

# 38
  • Мнения: 3 166
Пепеляши, благодаря ти за информацията. Hug Съвсем не сме капризни. Вълнуват ни само басейните. И затова така често посещаваме Аура.
 Вече имаме резервация. Съвсем неочаквана. За Елбрус. Ходили сме там и ни харесват басейните. Притесниха ме коментарите за Св.Спас. И реших да проверя имат ли нещо свободно в Елбрус. Оказа се, че имат една останала стая за периода. Дано сме взели правилното решение.
Но се замислям да направим и ден-два в Св.Спас. Mr. Green

# 39
  • Мнения: 112
Климатикът е централен, така е, НО ние сами си нагласяме дали, колко и как да ни охлажда. Зимата бяхме  в стая в която контрола на климатизацията не работеше, и си ни беше малко по топло, просто го спирахме когато решим. Казахме на рецепция, уж го оправиха, но само уж, за мен не беше особена драма или проблем в случая, и не съм настоявала повече.
Благодаря. Ще резервираме, а пък дано и разхлади все пак. Хубава почивка на всички.

# 40
  • Мнения: 1 196
Здравейте,
Следя темите за хотелите във Велинград и досега не съм изразявала открито мнение,но специално заради
 The sorceress и заради други питащи,бих искала да споделя.
Повечето отрицателни мнения за "Св.Спас",които съм прочела са доста неоснователни.Обикновено всеки има някакви дребни забележки, но много от нещата силно се преувеличават...
Мога да споделя,че относно храна,обслужване,забавления за децата и спокойна обстановка - като цяло,това е един прекрасен хотел.Ако търсите спокойствие и релаксиране,извън шумотевицата на града,ще го намерите там.Имала съм удоволствието да бъда в много хотели по света и в Бг,но смея да твърдя,че това е моят номер едно хотел.
The sorceress,ще ми е интересно да споделиш мнение,ако посетите "Св.Спас"  Peace Hug

# 41
  • Мнения: 599
Аура или Елбрус?

# 42
  • Мнения: 3 166
SunshineMery , сърдечно благодаря за споделеното!  bouquet За съжаление вчера звънях в Свети Спас! Нямат места за периода, в който съпругът ми може да си вземе отпуск. А не може да смени датите на отпуска си, защото се прави график във фирмата им още в началото на лятото! Не ни е било писано да е сега! Но определено ще го посетим по-нататък! Peace

Дида, басейните на Аура са голямото им предимство. Ако те са ви приоритет - Аура. Нещото, което не ми харесва там -отношението на рецепционистките/на моменти се държат откровено грубо/ и неудобния разтегателен фотьойл в двойните стаи. Всичко останало е ОК. Храната в ресторанта е добра и на нормални цени. Отношението на сервитьорите - мило. Най-усмихнатата и отзивчива сервитьорка съм срещала именно там. Grinning Има жива музика в ресторанта. Стаите не са големи, но са чисти и приятно обзаведени. АХ, да, имат две фитнес зали, като в едната има тенис маси.

# 43
  • Мнения: 1 196
The sorceress,няма защо  Hug

# 44
  • Мнения: 90
Някакви отзиви за х-л България?

Общи условия

Активация на акаунт