Мъж Телец - 13

  • 64 393
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 34
Балагодаря ви Много за милите думи и съвети, в този момент те са всичко което мога да получа и макар да не се познаваме явно всички познаваме тази болка, няма да крия опитах да говоря с него , да го видя, а той ми каза- казах ти всичко което имах да ти казвам, сега ме остави-чао
все повече мисля че това за ден няма как да стане, че явно мн по отрано е обмислял да ми го каже, а сега просто е използвал момента...и така реших повече няма да му пиша,нито да го търся,ще го оставя щом това иска, твърд е като скала в решението си, и едва ли ще се пропука, освен ако не му залипсвам много- и може би за този ден ще живея- когато ще ме потърси, а аз ще съм го преживяла и ще постъпя с него така, както той с мен:(

# 706
  • Мнения: 705
Балагодаря ви Много за милите думи и съвети, в този момент те са всичко което мога да получа и макар да не се познаваме явно всички познаваме тази болка, няма да крия опитах да говоря с него , да го видя, а той ми каза- казах ти всичко което имах да ти казвам, сега ме остави-чао
все повече мисля че това за ден няма как да стане, че явно мн по отрано е обмислял да ми го каже, а сега просто е използвал момента...и така реших повече няма да му пиша,нито да го търся,ще го оставя щом това иска, твърд е като скала в решението си, и едва ли ще се пропука, освен ако не му залипсвам много- и може би за този ден ще живея- когато ще ме потърси, а аз ще съм го преживяла и ще постъпя с него така, както той с мен:(
Не, няма да живееш за този ден Naughty! Първо, никой никого не променя. Ако имаш тайна надежда случилото се между вас да го промени, порови се в спомените си колко човека си променила досега, колко човека са станали съвсем различни, само защото ти си го искала?
Честният отговор ще е 0.
Светът на всекиго се върти около собствената му ос. Или, както казва един близък и много умен, направо мъдър телец: "Всеки е най-важен за себе си.". Да, човекът го е планирал от доста време. Използвал е и типичният евтин телешки похват: "Ще те накарам да мислиш, че си сгрешила някъде, да питаш, докато станеш досадна, и ми дадеш повод да приключа, защото не обичам аз да правя първата стъпка в тази посока. Защото не обичам да си нарушавам комфорта със сцени, ще те накарам ти да създадеш/инициираш проблема, ще се правя на луд, докато ти скъсам нервите, и накрая няма да има друг изход, освен желания от мен. Тогава ще си твърде изморена за качествена съпротива. И, на всичко отгоре, ти ще си виновната Mr. Green."
Такъв страхливец не си заслужава дори хабенето на енергия, за да му натриеш носа (то целите 13 теми са базирани на такива пъзльовци, а страхът и несигурността нямат зодия Simple Smile)! Когато му узрее фенерът за това, ти ще си толкова напред, че даже няма да те стопли мисълта за подобен шанс Simple Smile. Имах такъв неочакван "реванш" повече от веднъж, дори и с телето. Полза - 0. Далеч по-стопляща е мисълта, че има и мъже, в това число телци, които мислят и действат правилно. Редактирай си критериите и се научи да правиш разлика Simple Smile. Ето един с такъв начин на мислене, бих си почти претрила ръцете да му пляскам за куража и честността (на английски е, ако трябва превод, ще дам по-късно):
Скрит текст:
http://www.compatible-astrology.com/taurus-man-aries-woman.html
I'm a Taurus man dating an Aries woman. We've been dating for a year now. I love her to death. She is exactly how you guys have portrayed: passionate, enthusiastic, feisty, and believe it or not, a great lover.

Taurus' are not the best lovers per se, and we know it. We can fall madly in love with anyone beautiful with a kind heart. For us, there is no innocent flirtations. Once we flirt, we will think about that girl because the chemistry will be a reminder of the possibility of being in that person's life and possessing that person's soul. Taurus' can be egotistical possessors.

My Aries always have had many friends, and yes, they were mostly men. These men were attractive, successful, and players.

Having been a player myself and having managed a lounge bar for 1 year, I have become jaded; to me, commitment for any relationship fades and wanes with time. Alcohol, beautiful girls, and the night life is always a bad combination for someone in a relationship. I see boyfriends hooking up with party girls behind their girlfriend's back, girlfriends having rendezvous in the bathroom behind their boyfriend's back. This is where a part of my insecurity comes. The other part is the fact that I've cheated my ex girlfriends before.

Seeing my Aries baby having afternoon tea with successful men, her ex-boyfriend, and even my brother and my brother's friends, always made me feel insecure. I couldn't understand. If I made her so happy, why did she need to hang out with friends?!

As a Taurus, I don't trust myself around beautiful women. As an Aries she trusts herself around anyone. She told me once that "baby, you are me, and I am you." Everything she does was, according to her, for me. As she loved herself more, she loved me more. As she saw her friends more, she loved me, again, more.

For Taurus' out there. Most of us have trust and security issues. This is a given since our sign values security the most. This also means we hate insecurity and therefore, the causes of insecurity and all of it's symptoms leading up to it. This involves our girlfriends talking to other men, flirting with attractive successful men, telling us they need to hang out with their friends instead of us.

After reading everyone's posts and seeing my problems of insecurity, I realized that Taurus and Aries match very well. We just both think we don't. We both love each other very much, we just both think the other doesn't.

Our own insecurities are destroying the great love Aries and Taurus' could have. The writer above me quoted it already, and I'll quote it again "love takes time."

Taurus' need to understand that Aries will not cheat on you. They are too loyal and straightforward to deceive and play both sides simultaneously. However, your distrust and doubt will make her feel only one thing: unappreciated.

She gave up so much for you. She loved you with all her heart and have guarded your shared love against everything, probably even from her family too. She thought you guys would be together forever, the kind of everlasting love she loves so much portrayed in romantic movies and Disney cartoons.

For you to doubt her love and her intentions is a slight on her as a person. You have told her she was wonderful, now by doubting her, you have undone all those sweet verses and vows of everlasting love. She feels she has disappointed you, that she no longer deserves your love, that she has become "imperfect" to you. This breaks her heart.

I did this to my girl. She was deeply hurt. I never said these things, but she felt my doubt and my anguish from self torment. I knew about my insecurities and that they were in valid. I knew the selfish, easy (taurus) way out was to make myself feel better by dating other women or seeing some old flings and rekindling those fires.

I didn't. I stuck to it and dealt with my insecurity alone. Sometimes I would talk to her about it, but his mostly just made her feel bad about herself. She felt she failed as a lover, that I was too perfect and she was the root of my torment.

The only way I found of dealing with this is to read about other people's experiences. Many of these relationships ended because we gave in to our insecurities. We gave in because we couldn't stand the torment of facing the possibility that maybe our significant other was really in love with us, that we truly deserved their unparalleled love in return for ours. In effect, we are our own executioner.

I have been enduring my Aries for the past 3 weeks. She has been going out more and more frequently with one of her ex-boyfriends. She would tell me about their conversations and how their day went. She was trying to make me feel safe. She wanted me to trust her. She wanted to calm my insecurities. I love her for this.

Sometimes I would think myself so lowly that I would pretend everything she told me was only the superficial. I would create scenarios of their meeting as being more than just old friends catching up and hanging out. I would create my own symptoms of insecurity. I imagined that they gave each other long stares and hints of the possibility of hooking up again. I imagined my girlfriend needing excitement I could otherwise not give her. I became my worst enemy.

I am currently still dealing with my "black hole" as I like to term it. I know it takes time and patience, which comes naturally with a Taurus. I know she loves me, now I just need to convince myself that I deserve her love and that I should feel happy she is able to be " out there" making friends yet still being in love with me. Or better yet, that her making friends made our love ever so stronger.

When I have a night out with girls and boys, I would always come home missing my baby more. I think that's what goes through her head too.

Sometimes what I feel, she feels too. So as long as I love her, she'll love me too.

For you people out there, no games, no fear, put your heart on the line, so what if it breaks, you won't die, I promise you. Deal with your "black hole" and convince yourself that you do deserve her love. Don't let your own insecurities destroy the best love you've ever had. Hold on.

# 707
  • Мнения: 736
dragon8, описваш много красиво! Каква зодия си?

Не искам да наливам масло в огъня или по-скоро бензин 1000 октана но от моя "скромен" опит с тези добичета съм разбрала едно, че те стоят там където е удобно и хванат ли друг клон, по-стабилен, нов и по-удобен, тогава чак пускат стария удобен клон. Защото нали се сещате като си купите нов диван, колко блажено ви се струва когато лежите на него и си казват- "леле, как съм издържал толкова време да лежа на стария неудобен диван".  Та да, доста преди да се купи новия диван си обикалял по- магазините и си сравнявал диваните със стария и накрая Телец отсича от раз кой ще е новия удобен диван - този който ще мълчи и ще бъде многооо удобен  Mr. Green

# 708
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 840
Използвал е и типичният евтин телешки похват: "Ще те накарам да мислиш, че си сгрешила някъде, да питаш, докато станеш досадна, и ми дадеш повод да приключа, защото не обичам аз да правя първата стъпка в тази посока. Защото не обичам да си нарушавам комфорта със сцени, ще те накарам ти да създадеш/инициираш проблема, ще се правя на луд, докато ти скъсам нервите, и накрая няма да има друг изход, освен желания от мен. Тогава ще си твърде изморена за качествена съпротива. И, на всичко отгоре, ти ще си виновната Mr. Green."
Леле, как добре с го описала Mr. Green

# 709
  • Мнения: 114
Използвал е и типичният евтин телешки похват: "Ще те накарам да мислиш, че си сгрешила някъде, да питаш, докато станеш досадна, и ми дадеш повод да приключа, защото не обичам аз да правя първата стъпка в тази посока. Защото не обичам да си нарушавам комфорта със сцени, ще те накарам ти да създадеш/инициираш проблема, ще се правя на луд, докато ти скъсам нервите, и накрая няма да има друг изход, освен желания от мен. Тогава ще си твърде изморена за качествена съпротива. И, на всичко отгоре, ти ще си виновната Mr. Green."
Леле, как добре си го описала Mr. Green
+ 1  Peace По-точно не може да бъде казано!!!
 
Нелка от моя горчив опит и от двете страни в една връзка се присъединявам към мнението ти на 100%!
Първо се тества дали новото ще е по-добро от сегашното (което ще отнеме доста време преди каквато и да е било раздяла, т.к. няма смисъл да остава сам, ако има кой да готви,чисти и да го топли) и чак тогава се започват стъпки към оттегляне, като най-вероятно ще прехвърлят вината за раздялата на половинката,така че с чиста съвест да продължат в новата връзка.

Но, ако новото се окаже не чак толкова качествено, виж ти колко бързо ще дотича обратно и ще се вайка как е сгрешил и прочие....  и ако тогава го приемеш обратно,трябва да си на 100% убеден, че се е върнал при теб,защото:
А) защото доказва на себе си и егото си, че още си луда по него и може да те има когато си поиска
Б) защото не му понася да е сам
В) защото си удобна - готвиш, чистиш и спиш с него
+ че най-вероятно ще те зареже пак при първата появила се, която сметне за по-интересна.

# 710
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 840
Между другото, това, което описва Tullip с разделите е характерно и за Козирозите. Тия пък хич не обичат да късат, че друга няма да се мине и да ги вземе  Laughing

Скрит текст:
Моят Телец май окончателно ме е натирил и вече не съм му нужна дори за вирутален гъдел от време на време. Блокнал ме е по всички възможни начини и не успях да му честитя рожденния ден. Явно най-сетне е намерил сили, макар и по детски, да спре да мисли за мен. До кога ли, обаче  Laughing

Последна редакция: пн, 16 май 2016, 14:37 от Джулая

# 711
  • Мнения: 705
dragon8, описваш много красиво! Каква зодия си?
Благодаря. Овен.

# 712
  • Мнения: 114
Скрит текст:
Моят Телец май окончателно ме е натирил и вече не съм му нужна дори за вирутален гъдел от време на време. Блокнал ме е по всички възможни начини и не успях да му честитя рожденния ден. Явно най-сетне е намерил сили, макар и по детски, да спре да мисли за мен. До кога ли, обаче  Laughing

Аз пък упорито продължавам да си мисля, че когато те е "блокирал по всички възможни начини", всъщност показва, че не си му безразлична. Защото ако наистина не му пукаше въобще нямаше да си играе да те трие и блокира и прочие,просто нямаше да си губи ценно време в такива демонстративни действия.
И като стана на въпрос, ще честитя РД на "моя" телец, не че го е заслужил, но ще бъда "над нещата", макар че в момента сме си толкова чужди, че няма на къде повече  Stop

# 713
  • Мнения: 736
Тъй като Джулая спомена, за рожден ден, за бившото Теле се сетих, значи след паралелната връзка с друга, която връзка продължава и все още. Тази връзка за мен е доказателство, че той е типичното Теле описано 13 теми назад. А тя е типичната жена на Телец. Честитих му рождения ден на патерици и той нито благодаря нито нищо, и то ако сами се сещате е не толкова, че не може или не му пука, пука му аз знам но видиш ли, аз съм виновна че той е останал на стария клон и удобен, неудобен там го сложиш. Сега ще видим, утре за моя какви ще ми ги сипе.

# 714
  • Мнения: 705
По мои наблюдения това:
Не искам да наливам масло в огъня или по-скоро бензин 1000 октана но от моя "скромен" опит с тези добичета съм разбрала едно, че те стоят там където е удобно и хванат ли друг клон, по-стабилен, нов и по-удобен, тогава чак пускат стария удобен клон. Защото нали се сещате като си купите нов диван, колко блажено ви се струва когато лежите на него и си казват- "леле, как съм издържал толкова време да лежа на стария неудобен диван".  Та да, доста преди да се купи новия диван си обикалял по- магазините и си сравнявал диваните със стария и накрая Телец отсича от раз кой ще е новия удобен диван - този който ще мълчи и ще бъде многооо удобен  Mr. Green
и това:
+ 1  Peace По-точно не може да бъде казано!!!
 
Нелка от моя горчив опит и от двете страни в една връзка се присъединявам към мнението ти на 100%!
Първо се тества дали новото ще е по-добро от сегашното (което ще отнеме доста време преди каквато и да е било раздяла, т.к. няма смисъл да остава сам, ако има кой да готви,чисти и да го топли) и чак тогава се започват стъпки към оттегляне, като най-вероятно ще прехвърлят вината за раздялата на половинката,така че с чиста съвест да продължат в новата връзка.

Но, ако новото се окаже не чак толкова качествено, виж ти колко бързо ще дотича обратно и ще се вайка как е сгрешил и прочие....  и ако тогава го приемеш обратно,трябва да си на 100% убеден, че се е върнал при теб,защото:
А) защото доказва на себе си и егото си, че още си луда по него и може да те има когато си поиска
Б) защото не му понася да е сам
В) защото си удобна - готвиш, чистиш и спиш с него
+ че най-вероятно ще те зареже пак при първата появила се, която сметне за по-интересна.
е поведение на една зодия - несигурен.
Това не е от зодията, недобра самооценка е. Сам не вярва, че заслужава да е истински обичан и ценен, и го обръща спрямо другия с обратен знак, вменявайки вина. Просто трябва да ви преведа онзи пост от английския форум.
Сигурен в себе си телец (и мъж от друга зодия) просто не действа така.

# 715
  • Мнения: 114
Не е само несигурност, има и голяма доза егоизъм - несигурен съм къде ще ми е най-добре, къде ситуацията ще е сигурна и няма да има изненади  Laughing Прочетох английския пост- хареса ми. Peace
 
Но тук говоря само за тези телци, които познавам лично и съм се сблъсквала с характера им и гарантирам, че за тях водеща сила е егоизмът- на мен да ми е добре.

Всичките тези паралелни връзки, игри и неведението, в което държи половинката си е било защото сам още не е решил къде му е най-добре, най-сигурно, най-удобно. И се чуди дали да промени положението си, статуквото и дали въобще си заслужават драмите и сцените, за това възможно най-дълго ще държи нещата в тайна, докато стане сигурен, че е взел най-доброто решение за СЕБЕ СИ. Така си мисля.

# 716
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 840
Аз пък упорито продължавам да си мисля, че когато те е "блокирал по всички възможни начини", всъщност показва, че не си му безразлична. Защото ако наистина не му пукаше въобще нямаше да си играе да те трие и блокира и прочие,просто нямаше да си губи ценно време в такива демонстративни действия.
Той през годините, откакто сме разделени, сам се вкара във филма да се самоубеждава, че аз съм виновната, а не той, въпреки че връзката ни беше със срок на годност от негова страна...сещайте се какво имам предвид Whistling Респективно успяваше постепенно да подмени действителността в своя мозък, така че да му звучи правдоподобно и да изкара, че аз съм лошия герой. И започна да си вярва в новата версия. Освен това се опитваше да ми прилага психо трикове за манипулация - ту ме величаеше, че съм единствената и не може да ме забрави, ту ме обезценяваше, дразнеше, изкарваше едно нищо. Разбира се и танцът "иди ми-дойде ми". Само, дето аз вече не му се връзвах. Та ето още една причина защо да ме намрази - вече не му играя по свирката и идеализираният му образ за мен се пропука. Няма кой да чеше егото, няма кой да ахка по него, защото е разкрит какъв е всъщност. Вече не съм идеалната жена, а оная, дето се е събудила от дълбокия зимен сън Laughing Пълна психария е тоя Телец, но много интересен за изучване от психолозите и психиатрите...и от мен. Могат да се напишат много нАучни трудове на един Телец Whistling Неговото е извратена любов

Блокирането може да се разтълкува по 2 начина -
- наистина още ме обича, но ми прави напук, за да ме стресне, че окончателно ще напусне живота ми. Пунта мара изпълнения Joy
- наистина ме е намразил, но държи докрай да се прави на голямо добро утро, да демонстрира превъзходство за последно като той ме натири, а не се остави да бъде натирен от мен. Мерене на характери един вид и кой е по-по-най. Т.е. блокирането ми е шансът му да изиграе последната сцена от мелодрамата, наречена "нашите взаимоотношения" и той да бъде главното действащо лице  Wink

Обаче мен не ме топли нито един от вариантите. Дори за единия секс вече не ми е интересен.
Скрит текст:
Каквото било - било. Кой еВ@л - еВ@л Joy

Последна редакция: пн, 16 май 2016, 17:43 от Джулая

# 717
  • Мнения: 736
И двете, Джулая, и двете  Laughing

Просто той не може да надделее над себе си, че ти си вече непокорна и не играеш по свирката му. И се започва чупки и стойки.

# 718
  • Мнения: 705
Егоизъм... На мен да ми е добре...Че кой не ще това, независимо от зодията си? Кой бяга от хорошото?
Телето ли ще бяга откъдето му харесва Joy? Ще се закотви, че не мож го мръдна с топ.
Несигурности има всеки, по всяко време и на всяко място. Въпросът е как хората се справят с тях.
Проблемната несигурност е вечното съмнение, че можеш да се провалиш, независимо колко пъти си се справял преди. Проблемната несигурност е вечният стремеж да контролираш ситуацията, другите да си играят ролите, които им отреждаш, всичко да върви по план. Ако не стане, другите са ти виновни, а ти отплаваш към нови хоризонти, ново гадже, нов късмет.  Само че, както пише един умен мъж, най-голямото безумие е да правиш нещата простоянно по един и същ начин, а да очакваш различен резултат. Ситуацията никъде не е сигурна, изненади има винаги, навсякъде. Неспособният да се справи със своята несигурност сам, търси някой, който да му дава сигурност. Търси комфорта и стабилността в нечие неизменно поведение и непрестанно одобрение. Удачният партньор за такъв човек не е сред фауната, той/тя е сред флората на този свят.
Способният да се справи сам със страховете си, на първо място си ги признава, изправя се лице в лице със себе си, поглеждайки се в огледалото. На второ място, работи по тях, коригира се и това си личи. На трето място, успява да комуникира по отношение на тях, съумява да даде знак, да обясни, ако трябва си поисква време, но не лъже и не обвинява, не ги прехвърля на другия. За мен един такъв, моля (ако изобщо толкоз се налага Mr. Green), цветарите са аут!
А тук какво? Телето се закотвило, ама и темата също. Нищи се до дупка, само за да се стигне до извода, че телците обичат да си пилеят ценната енергия за стойки, чупки, мелодрами? Мислите, че го правят във ваша чест...
Всеки е най-важен за себе си. Каквото и да правят, правят го за себе си.
А за телешкия смисъл на блокирането нищичко не знам, ама на чист овенски значи: "Чупката!"

Последна редакция: вт, 17 май 2016, 08:37 от dragon8

# 719
  • Мнения: 3
Здравейте момичета! Аз съм овен и съм писала в предишните теми, защото и аз съм в телешки терзания от 9 г. Това, което мога да прибавя като моя урок от общуването ми с него е търпението и начина на разговора, особено след като ме е вбесил. Моя съвет е, когато разговаряте с тях да не сте изнервени и да сте му простила предварително, да не го нападате и дори да не казвате нещо, за което после ще съжалявате и ще се почувствате виновни. Когато се почувствах виновна, аз го търсех, понасях неща, които не бяха правилни спрямо мен, но чувството ми за вина го оправдаваше. Крайно неправилно, защото той в началото ме е вбесил с неговото му отдръпване и безвремие, аз избухвам и после се чувствам зле. Сега е друго, приела съм го, че си е такъв, като се обади след безвремието му, аз съм доволна от живота си, защото не е спрял без него и съм спокойна. Казвам си все пак нещо, но не крайно, за да не ми е гадно после и резултата е- три пъти един след друг все той ме търси, дори говори той за това, което аз съм искала преди. Не знам дали съм намерила начин да общувам с него, но това работи за сега Simple Smile
Другото нещо, което исках да споделя тук е, каквото и да е станало, винаги може да го промените, стига да го искате наистина и да сте убедени, че си заслужава. Аз също много пъти съм била пред срив, защото съм мислила, че го губя, но прощавам, слагам розовите очила и дори той започва да ме търси, без да е имало първа крачка от мен. Не знам как го прави, но винаги става точно, когато аз вече съм му простила. Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт