Един въпрос

  • 13 864
  • 121
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 222
Че то на никой раздялата не му е опция, ако току-що е открил, че мъжа има някаква сухарка - интелектуална приятелка, с която си говори по телефон  Mr. Green

# 106
  • Мнения: X
Има много търпеливи хора. И аз се учудвам, изобщо не мога да мълча и да си трая. На първия ден още бих полудяла здраво, че сигурно и ще го бия..
 Wink

ПП И другото не го разбирам, а именно криенето. Най - лошото нещо за мен е гузната съвест. Не издържам и бих си признала.

# 107
  • Мнения: 11 551
И ще се изнасяш и разваляш семейството защото говори по телефона с някоя си?  Stop Айде спри се!

Ти искаш ли този човек да си остане твой съпруг?

Каквото и да се е случило той се прибира при теб - ти си важната, ти си неговата половинка, с теб се съобразява. До тук оставам с впечатлението че се е поувлякъл, но не е ясно колко е сериозно това там. Говорете, говорете, пробвай така и иначе и разбери какво мисли и чувства. Все пак на този свят ти го познаваш най-добре ще намериш начин "да сложите картите на масата" да ги огледате и да решите как да продължите нататък. Трудно е да мислиш и действаш неподвластна на егото, обидата и гордостта, но ще се справиш  Hug

# 108
  • Мнения: 3 794
The Дорис , и аз мислех подобно на теб преди да ми се случи. На теория всичко е толкова лесно и просто, но на практика това, през което минах беше ужасно. Съмненията, предателството, студеното отношение....
Усилия е се искат и от двамата да се спаси връзката. Не става само авторката да си мисли, да говори и да пробва  Crossing Arms

# 109
  • Мнения: 14 170
Каквото и да се е случило той се прибира при теб - ти си важната, ти си неговата половинка, с теб се съобразява. До тук оставам с впечатлението че се е поувлякъл, но не е ясно колко е сериозно това там.

Така се започва. Това, че все още се прибира при нея нищо не значи. И причината не е задължително, защото я обича и другото е просто мимолетно увлечение. След като тя е важната защо не споделя с нея, а ходи при друга? Да вади "картофите" докато са горещи. Докато чака да види дали "това там" е сериозно, нещата могат да станат непоправими.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 838
Това пък: "нали той се прибира при теб!" - ми е толкова омразно. Защото от опит знам, колко незначително може да е това. (Камо ли да значи, че съм най-важната, че ме обича и дрън-дрън...)
   Голяма работа, че се е прибрал... ако всъщност иска да е на друго място, с друг човек. Толкова е унизително и болезнено да го усещаш (а винаги се усеща). С всички свои действия и думи ти го показва, колко досадно и по задължение му е това прибиране. А как се търсят причини за нов скандал, за да може да се "разсърди" и да се оттегли в друга стая (та да си общува на спокойствие с новата любов)? Е, Мерси за такова прибиране!
   Не изключвам при авторката да е друго - "поувлякъл" се е човекът, сега е гузен и с много разговори и разбиране от нейна страна - да се оправят нещата.
    Но не се дават достатъчно подробности в темата, за да си изградим по-реална представа за ситуацията.  Затова бих се въздържала от каквито и да било съвети. Просто споделяме опит, нали така?

# 111
  • Мнения: 11 551
Хора различни, едни са готови да се врътнат и с нацупени устенца да си тръгнат само докато мъжа им забележи хубава жена, втори ще му избият мисълта от главата с тигана  Mr. Green, трети ще се борят и ще се мъчат да си върнат мъжа и семейството и т.н... схванахте какво имам предвид.

Пак казвам важно е какво иска човек - иска си мъжа обратно и е готов поне да се бори за семейството си или егото му е накърнено и предпочита гордо да отплава. Също така е добре да се запитате как ще реагира мъжа ви ако вие се увлечете.

Моята гледна точка е - прибързани действия от гордост и преекспонирани емоции не са в полза на съпругата. Да, обидно е, но разваляйки семейството ще мине ли обидата?

# 112
  • Мнения: 3 794
The Дорис, ти как би се борила да върнеш обичта на човек, който не те обича?
Аз не успях, въпреки мисленето, говоренето и пробването. В един момент срещу мен седеше непознат човек, който сам не знаеше какво иска.

# 113
  • Мнения: 2 222
Бях попаднала на едни безумни западни сайтове: "Как да запазите съпруга си на всяка цена" Crazy Ставаше ясно, че те обучават как да спре да ти пука, каквито и изцепки да прави мъжът ти, а ти да си повтаряш щастливо: "Да, но той си е моят мъж  Heart Eyes Никоя друга няма да ми го вземе" Crazy Crazy Crazy Демек той си ходи с други, ама нали е жене за тебе  Sick Големи простотии са това  Mr. Green

# 114
  • Мнения: 317
В един период, когато с моята партньорка бяхме в началото на връзката ни и не бяхме толкова близки. В същото време имах една моя близка приятелка, която е много щур и весел човек и си бяхме нещо като изповедници. Харесахме се, но не прекрачихме в по-близки отношения, защото водихме различен начин на живот и нямаше да се получи. Беше ми много по-приятно да разговарям с нея, отколкото с партньорката ми, поради причината, че разговорите ни бяха много безгрижни и някак си намирах в нея емоционален отдушник за нещата, които не мога да говоря с моя човек. В последствие с партньорката си станахме много по-близки и днес общуваме за всякакви неща. Което ми коства няколко приятелства, което след заживяването ни заедно постепенно изгубиха своето място.

Та, искам да кажа, че именно тази безгрижност в разговорът привлича много мъже да имат приятелки жени, които да ползват като емоционални отдушници. В един момент ако приятелството в партньорството не намери своя максимум - темите-табу, ежедневните битовизми или дори баналната лиготия намират своя по-приятен израз извън партньорството.

# 115
  • Сф
  • Мнения: 10 781
Всички мъже, отричат до последно. Така, че разговорите не помагат!Не мога да знам житието-битието на авторката, но невинен флирт, ако е това- няма.
 Тя си решава как да  постъпи, но поне да събере повече инфо за ситуацията преди да му натяква!

# 116
  • Мнения: 20
Заедно сме от много време. Всъщност пораснахме заедно.Тези дни се опитах да си спомня как съм се чувствала; какво съм мислела преди него и не успях.Помагал ми е винаги ;проявявал е страшно търпение; от където и да го погледнеш мъж; който си тежи на местото.С времето сякаш се успокоих;имах му страшно доверие.Никога не ме подведе.Знаех какво ми дава. Опитвала съм да отвърна със същото.В последно време той се промени.А бе стана един отвеян; като зомби.Гледа през мен;отговаря ми по-остро.Питах какво се случва-нищо.А мен нещо ме гложди.И така си стигнах до изтритите разговори.Опитите да говорим;всъщност говорех само аз; ми омръзна ми да си слушам гласа.И досега негово обяснение не съм чула.Мълчи; та се пука.Не човек; а желязо.И сякаш е дошло време за тиган по глава;а аз реално доказателство за нещо извън телефонни разговори нямам. А нали  - невинен до доказване на противното...И така,въртя си аз някакви схеми в главата,а какво е в неговата-един Господ знае....
Чета и съседната тема за любовниците.На много от въпросите намирам отговори там.Сега очаквам Пържофобчо да пусне тема''И жена ми и любовницата се дразнят,когато говоря с другата по телефона-какъв им е проблема/''В опитите си да го разбера съм си мислела''И на мен може да ми се случи,утре ще ме трясне саксия по главата и аз ще взема да се влюбя в друг...''Ми не , не може,преди да съм си тръгнала от този.Няма да имам очи за друг.
А за търпението-винаги съм си мислила,че то е най-слабото звено от характера ми.Не съм свикнала да се отказвам,преди да съм опитала да скоча, нищо,че е високо и нищо,  че като падна ще боли.
Все още си мисля ,че си заслужава да изчакам да разбера и неговата истина.
Благодаря,на тези които ме изчетоха1

# 117
  • Мнения: 282
Заедно сме от много време. Всъщност пораснахме заедно.Тези дни се опитах да си спомня как съм се чувствала; какво съм мислела преди него и не успях.Помагал ми е винаги ;проявявал е страшно търпение; от където и да го погледнеш мъж; който си тежи на местото.С времето сякаш се успокоих;имах му страшно доверие.Никога не ме подведе.Знаех какво ми дава. Опитвала съм да отвърна със същото.В последно време той се промени.А бе стана един отвеян; като зомби.Гледа през мен;отговаря ми по-остро.Питах какво се случва-нищо.А мен нещо ме гложди.И така си стигнах до изтритите разговори.Опитите да говорим;всъщност говорех само аз; ми омръзна ми да си слушам гласа.И досега негово обяснение не съм чула.Мълчи; та се пука.Не човек; а желязо.И сякаш е дошло време за тиган по глава;а аз реално доказателство за нещо извън телефонни разговори нямам. А нали  - невинен до доказване на противното...И така,въртя си аз някакви схеми в главата,а какво е в неговата-един Господ знае....
Чета и съседната тема за любовниците.На много от въпросите намирам отговори там.Сега очаквам Пържофобчо да пусне тема''И жена ми и любовницата се дразнят,когато говоря с другата по телефона-какъв им е проблема/''В опитите си да го разбера съм си мислела''И на мен може да ми се случи,утре ще ме трясне саксия по главата и аз ще взема да се влюбя в друг...''Ми не , не може,преди да съм си тръгнала от този.Няма да имам очи за друг.
А за търпението-винаги съм си мислила,че то е най-слабото звено от характера ми.Не съм свикнала да се отказвам,преди да съм опитала да скоча, нищо,че е високо и нищо,  че като падна ще боли.
Все още си мисля ,че си заслужава да изчакам да разбера и неговата истина.
Благодаря,на тези които ме изчетоха1


Мое мнение: Провери и се увери, НО ...без той да разбере за това.
Ако трябва го дебни, следи, рови....НО не му казвай и не се издавай. Ако има нещо ще разбереш и спокойно без обяснения си тръгваш. Ако ли не - ще се успокоиш. Да живееш в терзания е мъка. Да живееш в лъжа ... то не е живот. Едно научих - никога не казвай на мъж какво си открила за него, защото ще лъже, ще маже, ще мълчи, ще те обвини, НО никога няма да признае. Даже напротив - ще се крие още повече. За теб е важно дали има друга. Неговите чувства към евентуалната друга няма нужда да ти ги обяснява, ти ще ги разбереш и без да ти ги казва. В такава ситуация не ти трябват неговите обяснения, а неговото отсъствие от твоя живот. Дистанцирай се от това какъв е той и какво е направил за теб. Виж ситуацията сега, в този момент от живота ви. Намериш ли солидно доказателство за теб самата, че тези разговори са на любовна основа  - тръгни си. Така и себе си ще освободиш и него също. НО преди всичко - сама за себе си открий истината. Не неговата и не твоята, а обективната.

# 118
  • Мнения: 2 222
Тук още някой съмнява ли се, че има друга? Когато един мъж почне да гледа като треснат и да мълчи на жена си, ясна е работата. Сега, ако жената е търпелива, да си изкара така и целия живот - избора си е неин...

# 119
  • Мнения: X
Има един стар виц:

Мъж и жена лежат на леглото ... жената си мисли:
"Гледа в тавана и мълчи ... не иска да говори с мен вече ... явно е гузен за нещо ... сигурно си има друга"
Мъжът си мисли:
"Муха. Муха на Тавана. Как се държи с тия мънички крачета мама й деееба...

Общи условия

Активация на акаунт