Страх от летене?

  • 17 413
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 366
Ксанаксът и ривотрилът са със  зелени рецепти. Освен, че водят до привикване, така ще се парцалосате, че няма да се изкефите на пътуването. Този ефект можете да постигнете и с чаша твърдо гориво. Но това не ви решава проблемите.
Ще споделя моя  опит. Страхът от летене и страхът от шофиране / на 53 изкарах книжка/ преодолях с инсидон. Той не е типичен антидепресант, а регулатор на настроението. Лошото е, че в България вече го няма. Германия, Австрия и Турция. Аз го пих заради бясно главоболие и горещи вълни.  Трябва  да се пие поне две седмици, за да има ефект.
http://picbg.net/img.php?file=de8d85e296d7c703.JPG

# 31
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Всичко е в главата  Peace!
Аз обожавам да летя  Heart Eyes и нямам търпение за всеки един полет. ММ си е втълпил, че го е страх, затова гледа нон стоп "Самолетни катастрофи", но се инати и не иска да се качи.  И с хапчета, и с алкохол, и с хомеопатия - втълпиш ли си - няма спасение!

# 32
  • Мнения: 727
Всичко е в главата  Peace!
 ММ си е втълпил, че го е страх, затова гледа нон стоп "Самолетни катастрофи", но се инати и не иска да се качи. 

Е това си е вече жив мазохизъм. Не бих могла да си го причиня.

# 33
  • Мнения: 25 805
Всичко е в главата  Peace!
 ММ си е втълпил, че го е страх, затова гледа нон стоп "Самолетни катастрофи", но се инати и не иска да се качи. 

Е това си е вече жив мазохизъм. Не бих могла да си го причиня.
Е, той ако не лети, така се успокоява че на него няма да се случи. Laughing

# 34
  • Мнения: 727
Всичко е в главата  Peace!
 ММ си е втълпил, че го е страх, затова гледа нон стоп "Самолетни катастрофи", но се инати и не иска да се качи. 

Е това си е вече жив мазохизъм. Не бих могла да си го причиня.
Е, той ако не лети, така се успокоява че на него няма да се случи. Laughing
Тава вече си е чист садизъм  Joy

# 35
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
 hahaha Joy hahaha
Мнеее. Катастрофите ги гледа, както гледа и за камионите, и за корабите, и за колите. Обича такива предавания. А останалото е чист инат. Не му се е наложило да пътува със самолет без право на избор. Навсякъде с колата. Опознах всички магистрали из Европа от до  #Crazy . Добре, че си имам и моето летене там горе  Joy.

# 36
  • Мнения: 4 398
Само часовника си гледам кога ще сляза и поведението на персонала. Обаче те са инструктирани да го играят винаги весело, та не мога да им хвана вяра.

Съобщение от капитана:
Цитат
Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress

Англичанин, какво да го правиш.
Известния "Jakarta incident". Кацнали са живи и здрави.
И да ги гледаш и да не ги гледаш, във въздуха нищо не зависи от теб. Важно е да няма паника при евакуацията на земята., не дай боже да се стига дотам.

# 37
  • Мнения: 25 805


Съобщение от капитана:
Цитат
Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress

 

Crazy Crazy Crazy
Мислех, че истината винаги се спестява на пътниците.

# 38
  • Мнения: 10 277
Хе хе то пак като не е да пусне всички oxygen masks пред пътниците Mr. Green, понеже някой се закашлял в салона с пътниците и да не се заразяли другите. УжасТ. И това срещнах из нета истински случай ако го е чел някой от вас. Е то аз ще хвърля топа, преди да изясни по интеркома защо аджеба маската е пред мен Joy.

# 39
  • Мнения: 1 668
На един от последните ми полети от силна турболенция изпадаха няколко маски. Полет на бритиш с голяма машина. Не е толкова драматично. Нямаше никаква паника в самолета. Преместиха пътниците от въпросните седалки да не им се лашкат пред носа маските в остатъка от пътуването и това беше.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 415
Ох и аз съм една паника Grinning А доста летях в предната работа по командировки с 1-2 полета на посока Grinning Кат летя сама някак ми е по-спокойно и все намирам някой да успокоявам, ама кат летя с някой колега/приятел/сестра Grinning без чаша вино ще откача. Ей сега ми се наложи да летя с Алиталия и там нямаше Grinning за мое най-голямо съжаление. Пуснах си плейъра Grinning Някоя силна рок песен и почнах си клатя главата а и малко цялото тяло Grinning за да не усещам кат се клатим. А най-глупавото е, че се шашкам от турболенцията в средата на полета. Много се кефя на излитането, кацането, маневрирането, ама пустата турболенция ме шашка Grinning Може би, защото не мога да си представя аз да карам в тоя момент Grinning Но поне на мен малко вино ми помага ( но мен от 2 глътки ми замайва главата Grinning ) таа явно толкова ми трябва. Ще почна взимам по чаша на летищата Grinning Глупавото, че ми е най-шашаво в най-безопасния момент от полета, а съм супер спокойна през най-рисковото време  newsm78 шашава работа Grinning

# 41
  • Мнения: 204
За 10 год летене съм пробвала абсолютно всичко изписано дотук. Мноого консултаций с психолози и психотерапевти и повярвайте страхът ми е толкова голям,че за 3 часа полет свалям 3 килограма и припадам няколко пъти.Няма такъв страх.За момента най ефикасното което дейста е комбинация Ципралекс+ Ривотрил.Другото според психотерапевта ми е курс в Луфтханза,който за момента хем ми е скъп,хем не мога да се организирам за него.Поздрави и дано намериш твоя начин за безстрашно пътуване.

# 42
  • Мнения: 9 905
за 3 часа полет свалям 3 килограма

моля ти се, как го постигаш? Аз като вляза в самолета, почвам да ям и ям и пия през цялото време... определено имам нужда от обратното Simple Smile

# 43
  • Мнения: 25 805
за 3 часа полет свалям 3 килограма

моля ти се, как го постигаш? Аз като вляза в самолета, почвам да ям и ям и пия през цялото време... определено имам нужда от обратното Simple Smile
И аз така. hahaha

# 44
  • Мнения: 697
И аз имах изпитвах безумен ужас от летене, освен всичко имам и клаустрофобия. Мисълта, че ще трябва да се кача в самолета и да седна на тези тесни седалки, ме ужасяваше. Дори не съм си мислила,  че някога ще ми се наложи, до момента..в който не ми се наложи  Laughing Laughing Laughing И така една седмица деразния и страшни мисли. Качих се и се оказа, че не е толкова зле. Освен кацането, бях с някакви арабски авиолинии и пилота, направо се забавляваше, такова чувство имам. После с времето летях повече и повече и сега нямам никакви притеснения. Затова и аз си мисля, че колкото повече се лети, толкова повече се забравя страха. Трябва си малко самоконтрол.

Общи условия

Активация на акаунт