Ето че започна и последната третина от пътя на НОЕМВРИйската дружина! -Тема 9

  • 34 023
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 919
Киви,  мерси! Нямам търпение вече да си го видя. А свекървата беше при мен вечерно време само и то само до понеделник. Майка ми си дойде в България и от вторник е при мен и ми е просто супер. Готви ми, чисти ми, всичко прави. Да е жива и здрава! И поне за малко има кой да ми обува чорапите, че иначе ми е голям зор. А и от понеделник нещо ми става. Тогава имах силна менструална болка, което си е болезнена контракция. Другите дни ходих по малко и пак имах втвърдяване на корема и тъпа болка. И вече взех да пия но-шпа преди всяко излизане, че ме хваща шубето. В понеделник съм на консултация и ще си говоря с док за тоя проблем. Много искам да ми измери шийката. Дано е ок, че не знам...Досега си беше 3.8. Момичета, вие имате ли контракции вече? Дали е нормално или имам повод за притеснение?
А, и много бързо се уморявам и получавам задух. Докато се изкъпя или облека, или други такива дребни работи, и съм задъхана и гроги. Нясой друг да е така?

# 721
  • Мнения: 4 954
Контракции и то болезнени имам по няколко на ден, мисля че бройката е нормална, а това, че болят - не. Имам и безболезнени. Шийката е започнала да се скъсява, което било нормално за 8-ми месец. Ако бебето е още високо, а не ниско като при мен, всичко е наред. Повече течности и повече почивка.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 477
Бебоче и аз съм същата работа за умората  Peace. Болки и аз имам от няколко дена и затова ми увеличиха магнезия. Иначе до сега не съм имала никакви оплаквания ... е освен, че не ми дават да ям тестяно, а на мен само това ми се яде  Embarassed

# 723
  • Мнения: 996
Зезето Поне пари ти дава жената,моята си предлага боклуците,да не говорим,че съм с две глави над нея и с кг още толкова,незнам как е решила,че ще се побера в нейна нощница и изобщо как й е хрумнало.
Иначе за леглото ,наистина ще го отворим от кашона да се провереи,че може и настина да понамирисва.
Аз не мога да преценя вече контракции ли имам или господинът се разтяга на ляво на дясно. newsm78
Иначе и аз съм доста изтощена,едва се влача,но го отчитам на времето и на застоя в нас,последно време нямам много движение и още повече съм се залежала,чакам ММ да си догледа мача и излизаме до центъра и обратно малко на въздух сред хора.

# 724
  • Мнения: 339
Взех си Пиносол капки за нос. Слагах вече няколко пъти, но хремата е ужаснааа. За капак и киселини се опитват да ми се появят Sad
 Аз от мойто свеки очаквам пари да даде. До колкото знам нищо не е купувала още. Иначе ми даде някаква туника, която е огромна ( явно и аз й се струвам такава ) Да съм си я носела за вкъщи. Още не съм я облякла.
 А относно нощниците - моя приятелка, която ражда миналата година в МД - София, каза че наистина е по-добре ( ако се ражда нормално ) да си сложиш някоя по-смотана ( стара ) нощница, защото се цапа много след раждането - сещате се, и нямало чистене. Направо в кофата. Та от тази гледна точка мисля, че е ОК това с нощниците. Но в крайна сметка всеки сам си преценява.

# 725
  • Мнения: 766
Ох, толкова багаж приготвих и така се изморих,че ще ми се види рай дългото лежане.Много се уморявам и ме боли опашката долу,кръста и целия таз...Иначе шийката е нормално да се скъси и накрая съвсем ще се изглади и ще раждаме  Mr. Green
Бебоче по-мила и драга от мама  , няма  Heart Eyes
Моята свеки ми предложи за пореден път плетената пелена ,с която е изгледала мъжа ми (преди 37 години ) Shocked
И ми предложи...  hahahaгащите си  (казах й ,че ще ми трябват по - дълбочки и широки за след раждането) имала едни дето ги купила,ама се оказали неудобни (неносени де  Laughing)
И аз нямаше да купувам нищо,ама се поуплаших,че ще родя скоро ,а пък там в болницата искат дрехи за бебето,ръкавички,пелена,хавлия...ММ започва с чистенето и сглобяването на леглото...и всичко останало
За сънищата - и моето все едни ръце вади през корема на сън и лицето му прозира през кожата...такива работи сънувам  ooooh!
Креми,вече нямам контракции, пъ к се скъсила чумата..тази шийка  newsm78
Утре тръгвам и дано пътя не ми се отрази зле (100 км)
Ще пиша как е обстановката,който ще ражда в Св.Георги -Пловдив  и го интересува
Хайде,че много писах  Hug
Допълвам се - бе тая мойта лентичка долу все забива и не отброява дните  newsm78 ..сега е забила на 60 дни до края и не мърда

# 726
  • Мнения: 996
Ох това с бельото ме убихте,остана моята хубавица да ми предложи,като се сещам колко й е слаб акъла...
Киви Лек път ,всичко ще е ок. Аз миналата седмица ходих до Търново на разходка (100км), направо едва се прибрах навръщане,голям зор ми се видя,тази седмица ще ходя до Плевен и се настройвам за това пътуване.
Ха ха това за плетената пелена ме разби,как я е опазила,то няма лошо да ти я даде,сантимент е,ама все пак. С предните деца не ри ли я предлагала или сега се е сетила за нея?!

# 727
  • Мнения: 105
Бебоче браво за прибиращия се мъж  Party

Относно контракциите, снощи имах 3 болезнени през неравни интервали. Малко се ошашках, звънях на док и той ми припомни да си пия така често забравяния от мен Магнерот редовно и да пия но-шпа. Обаче ми се размина само с тия трите и не пих. Пък ММ се надвесил над корема ми и му говори "Ей, да не си тръгнал сега да излизаш, я си стой вътре. Знаеш ли колко ти е добре там. Я не бързай! Порасни още малко пък тогава" Joy Така се хилих после...  Mr. Green

Аз се чудя чаршафчета от къде да купувам, много скъпи ми се струват нещо newsm78

# 728
  • Мнения: 919
Благодаря за коментарите, момичета!

Киви, лек път ти желая и да устискаш още поне месец до раждането!

Моята бебка я нося ниско цяла бременност, или поне коремът ми е ниско. Ще питам док затова също. Цял списък му приготвих вече. Ама той е свикнал и ако нама, пина няма ли списък. Simple Smile

# 729
  • Мнения: 766
а, всеки път я  предлага пелената,ама аз се правя на разсеяна  Rolling Eyes такава вълнена ,бодяща е  Crazy
и да ви кажа мен ме четат  и следят  какво пиша тук - това разбрах тия дни  Wink шпиони имам   Sly

# 730
  • Мнения: 1 308
КиВи, лек път и приятен престой, доколкото е възможно Hug

Относно свекитата, и моята ми даде нещица от мъжът ми, които са запазени и е държала години наред. Взех ги, но няма да ги ползвам, най-много като парцали за попиване. Иначе за пари знам, че ще даде и дава, но като цяло как си представят да се ползват някакви захабени неща, не знам Tired Тъкмо се прибрахме и от зълвата, бяхме да видим скрина и стол за хранене, че отдавна ми говореше, че ги пази за бебето на брат й, ами не стават, и казахме, че ако ни потрябват ще купим.

Моята лентичка от форума също не отчиташе коректно и я смених с Lilypie.
Приятна неделна вечер и дано няма контракции и нетърпеливи ноемврийчета Wink

# 731
  • Мнения: 234

Аз се чудя чаршафчета от къде да купувам, много скъпи ми се струват нещо newsm78


Mu6mula, ти къде живееш? На Младост 1 пазара (точно на метро станцията) преди си взех много симпатични чаршафчета за по 20 и няколко лв. комплектчето. Ако ти е удобно, мога да ти обясня къде точно са. Имаше разни розово-лилави дето хич не ми харесаха, но два три десена бяха много сладки. Сега пак мисля там да отида да взема, че иначе на Панагюрище са по 40 и няколко лв, а другите не знам, сигурно и повечко.

# 732
  • Мнения: 766
♥Nimfea благодаря ти   Hug
Смених си лентичката  Peace

# 733
  • Мнения: 105
Ina_ina_ina в Слатина съм. И аз гледах тези на Панагюрище, ама са си доста пари. Иначе тука близо има един магазин Виста, само за такива неща и са доста качествени. Та там има комплектчета по 25 лв и са с много сладурски десени. Чудех се дали пък да не си купя платове и майка ми да ушие чаршафчета, че й е голям мерак, пък и си може. Ама пък платове откъде Mr. Green Оффф

# 734
  • Мнения: 1 308
mu6mula, какво по-хубаво от това баба да подготви за внучето нещо Heart Eyes Аз бих се съгласила на драго сърце от предложението на мама, ако можеше да шие, пък и за тях ще е удоволствие. Свекърва ми шие на машина и е правила булчински рокли на младини, но вече е възрастна и ми е неудобно да я карам да шие за бебето. Иначе има мерак и плете, ако иска нещо да изплете не бих я спряла, защото и за нея ще е приятно.

Общи условия

Активация на акаунт