Осло…Норвегия

  • 21 449
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 340
Здравейте,

И ние планираме пътуване до Норвегия през юни месец. В тази връзка искам да попитам дали някой има информация за rent-a-car от Бодо - коя фирма да ползваме, има ли някакви тънкости, които трябва да знаем и каквото се сетите  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 541
Здравейте,

билетите са факт - 217 лв за двама с един багаж (но ползвахме карта за отстъпка допълнителна). Ще пътуваме 30.05 - 06.06 и започвам с проучването.

Първия ми въпрос е за този сайт за рент а кар - easyterra.com проверен ли е - знам , че трябва хубаво да си прочета какво включва цената, но ако Блед го е ползвала да сподели моля има ли някакви доп. комисиони или нещо такова от самия сайт, иначе виждам, че препраща към дилърите. Иначе май бие цените на рент а кар през уиз еър. Също да питам, тъй като не наемаме често кола - по-добре от по-рано ли да резервираме или да изчакам последния момент..?


# 47
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте,

билетите са факт - 217 лв за двама с един багаж (но ползвахме карта за отстъпка допълнителна). Ще пътуваме 30.05 - 06.06 и започвам с проучването.

Първия ми въпрос е за този сайт за рент а кар - easyterra.com проверен ли е - знам , че трябва хубаво да си прочета какво включва цената, но ако Блед го е ползвала да сподели моля има ли някакви доп. комисиони или нещо такова от самия сайт, иначе виждам, че препраща към дилърите. Иначе май бие цените на рент а кар през уиз еър. Също да питам, тъй като не наемаме често кола - по-добре от по-рано ли да резервираме или да изчакам последния момент..?

Честито за билетите...
Не съм ползвала сайта, но това е просто една Мета търсачка, която те пренасочва към съответна компания след избора.
И там важат нейните правила.
Ако се притесняваш, най-добре си вземи кола директно от съответна фирма, има колкото искаш. Не минавай през тях...
Прочети основно и малките текстове и действай.
Успех...

# 48
  • Мнения: 1 541
Bled,
а препоръка за кемпер под наем - имам предвид за фирма, която предлага по-стари кемпери и съответно по-евтини. В airbnb има един ама пак е много, може и заради таксата на еърбрб...

# 49
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled,
а препоръка за кемпер под наем - имам предвид за фирма, която предлага по-стари кемпери и съответно по-евтини. В airbnb има един ама пак е много, може и заради таксата на еърбрб...

http://www.motorhomenorway.com/

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Ех, че хубава тема! Блед  bouquet
Не мога да повярвам, че чак сега я откривам...
Изкушавам се от няколко въпроса:
Има ли дни от седмицата или месеца, в които има безплатни или намалени билети за музеите?
Има ли райони в централната част на Осло, които не са препоръчителни за нощувки? До жп гарата как е?
Предстои пътуване до Тромсьо със стоп в Осло и се чудя къде ще е удобно за нощувки, т.е. от къде в Осло се хваща най-удобния /и евтин/ транспорт за летище Осло /не Торп/?
А ако някой има лични впечатления от Тромсьо, ще съм безкрайно благодарна!  Hug

# 51
  • Мнения: 1 532
В Тромсьо няма какво да се види, освен Аурора, арктическата църква и... това е.
Евтин транспорт в Осло няма. До и от Гардемон, ако това летище имаш предвид стигнахме с влак. Най- удобно е, има спирка на летището.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 771
Ех, че хубава тема! Блед  bouquet
Не мога да повярвам, че чак сега я откривам...
Изкушавам се от няколко въпроса:
Има ли дни от седмицата или месеца, в които има безплатни или намалени билети за музеите?
Има ли райони в централната част на Осло, които не са препоръчителни за нощувки? До жп гарата как е?
Предстои пътуване до Тромсьо със стоп в Осло и се чудя къде ще е удобно за нощувки, т.е. от къде в Осло се хваща най-удобния /и евтин/ транспорт за летище Осло /не Торп/?
А ако някой има лични впечатления от Тромсьо, ще съм безкрайно благодарна!  Hug

noshtna_ptica

Има безплатни музей, можеш да разгледаш:
http://www.puretravel.com/blog/2013/10/23/10-free-things-to-do-i … t-expensive-city/

Ако си вземете карти Oslo Pass
http://www.visitoslo.com/en/activities-and-attractions/oslo-pass/prices/
виж какво влиза, много е…и си заслужава.

Района на гарата е централен, няма проблем. Удобен е, още повече, че транспорта от летището е до там.
Най-удобно е с влак  https://www.nsb.no/en/our-destinations/airport-by-train

Става и с автобус  http://www.flybussen.no/en/Oslo
Или
https://www.nor-way.no/nb-NO/ruter/nytt-fra-nor-way/nw163-valdresekspressen

Когато имам възможност ще ти кажа повече за Тромсьо, какво най-вече те интересува ?
Това, което може да се види в града и наоколо е страшно много…
А каква красота със сияние или не ???
Ще видя за каква тема е най-добре да се пусне.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Много благодаря!  bouquet
Осло ме интересува за кратък престой от 2-3 дни, а Тромсьо - за по-продължителен, т.е. всичко.
Каквото може да се изчете в нета ще го изчета, но личните впечатления са незаменими!  bouquet

# 54
  • Мнения: 5
Здравейте и поздравления за темичката, много полезна. Имаме резервиран полет за 25 април за Норвегия до 06 май. Ще бъдем съответно по 5 дни на гости в Крокстаделва на около 15-20 км от Драмен   и в  Тведестранд също за 5 дни, на около 200 км. от Крокстаделва. Има ли някой информация какво си заслужава ва се види в тези градове и близките околности. И още - в този период на годината задължителни ли са топлите дрехи? Всичси съвети ще са ми от полза!

# 55
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте и поздравления за темичката, много полезна. Имаме резервиран полет за 25 април за Норвегия до 06 май. Ще бъдем съответно по 5 дни на гости в Крокстаделва на около 15-20 км от Драмен   и в  Тведестранд също за 5 дни, на около 200 км. от Крокстаделва. Има ли някой информация какво си заслужава ва се види в тези градове и близките околности. И още - в този период на годината задължителни ли са топлите дрехи? Всичси съвети ще са ми от полза!

panchevavesela
Не мога да ти кажа много, местата са извън турист потока/още по-добре/.

Мога да говоря много за Oslo Fjord, защото по него влизат круизи и фериботи и ми е познат. Може да си направите мини-круиз по него, струва си.
Също и историята е значителна за фиорда, най-вече като черна точка на Норвегия от военни действия.

Относно твоето място, по точно Drammen
Единственото, което ни е привлякло вниманието и то за много бързо е спиралния тунел.
Той се намира над града и е уникално изпълнение. Малко над 1,5 км.
Представи си хълм през който е забит огромен тирбушон и ти с колата се движиш по него.
След което стигаш върха, хапваш-пийваш в ресторанта горе. И се радваш на страхотни гледки.
Тунелът-спирала не е строен за атракция. В миналото е бил важен за сваляне на строителни материали.
Но сега е атракция. Не е облицован, голи скали, естествен вид. На места ще срещнете тролове ?
Цената беше 30 крони, ресторанта е скъп, но всичко си струва...

Виж и ТАЗИ тема, ако решите да обикаляте повече...

# 56
  • Мнения: 5
Здравейте и поздравления за темичката, много полезна. Имаме резервиран полет за 25 април за Норвегия до 06 май. Ще бъдем съответно по 5 дни на гости в Крокстаделва на около 15-20 км от Драмен   и в  Тведестранд също за 5 дни, на около 200 км. от Крокстаделва. Има ли някой информация какво си заслужава ва се види в тези градове и близките околности. И още - в този период на годината задължителни ли са топлите дрехи? Всичси съвети ще са ми от полза!

panchevavesela
Не мога да ти кажа много, местата са извън турист потока/още по-добре/.

Мога да говоря много за Oslo Fjord, защото по него влизат круизи и фериботи и ми е познат. Може да си направите мини-круиз по него, струва си.
Също и историята е значителна за фиорда, най-вече като черна точка на Норвегия от военни действия.

Относно твоето място, по точно Drammen
Единственото, което ни е привлякло вниманието и то за много бързо е спиралния тунел.
Той се намира над града и е уникално изпълнение. Малко над 1,5 км.
Представи си хълм през който е забит огромен тирбушон и ти с колата се движиш по него.
След което стигаш върха, хапваш-пийваш в ресторанта горе. И се радваш на страхотни гледки.
Тунелът-спирала не е строен за атракция. В миналото е бил важен за сваляне на строителни материали.
Но сега е атракция. Не е облицован, голи скали, естествен вид. На места ще срещнете тролове ?
Цената беше 30 крони, ресторанта е скъп, но всичко си струва...

Виж и ТАЗИ тема, ако решите да обикаляте повече...


Много ти благодаря, Bled. Със сигурност като се прибера ще споделя впечатления от пътуването си. Очакването ми е за красиви гледки и релакс...

# 57
# 58
  • Мнения: 6 031
Да предложите идея за еднодневна разходка извън Осло?

# 59
  • София
  • Мнения: 3 771
Да предложите идея за еднодневна разходка извън Осло?


Мими, аз малко назад споменах за мини круиз по фиорда.
Както и за спиралата на Drammen.

Можете да отидете до Ekeberg, от където се откриват невероятни гледки към града.
Там има един колеж, били сме на терасата му.

Другото и май най-посещаваното е Bygdоy. Това е един полуостров, има всичко на него музей, парк, разходки.
До там може да се отиде с лодка, което е красиво. А може и с автобус.

Уникално е да отидете до ресторанта Frognerseteren високо, високо.
Хем хапване, хем кеф.

Не знам дали ще ви е интересно, има ли деца ? Но имат атракции цял парк до малкия фиорд http://tusenfryd.no/no

Има и други места наоколо, които са нависоко и си заслужават, но ти казваш за ден.
Успех...

Общи условия

Активация на акаунт