Перилни препарати и омекотители - 33

  • 65 170
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 135

А накисване в разтвор от препарат за вълна с прибавяне на кислородна вода/перхидрол?

Ще трябва солидно количество перхидрол, а при предозиране ще изруси пуловерите  Mr. Green.
Течните избелващи препарати съдържат водороден прекис като основна избелваща съставка, но не са толкова ефективни като прахообразните. Самият водороден прекис не е ефективен избелител. При прибавяне към препарат в пералнята не вършат почти никаква работа.

# 61
  • Мнения: 516
Момичета,здравейте отдавна искам все да се включа в тази тема и ще ми е много интересно да чета коментарите Ви и да се обогатя с полезна информация,защото определено имаше неща,които не знаех,например за лошата миризма в пералнята и се сетих веднага,че е трябвало да го сипвам върху прането директно....,но вече не го правя.
Може ли да ми кажете какъв е този прах за бяло пране на ДМ,за който говорите,защото обмислях да си купя Персил течен за бяло пране,тъй като съм много доволна от този за цветно пране,а и мирише много хубаво.Ползвала съм на ДМ омекотители и не ми харесват,но ще ми е интересно да видя как са праховете им.В момента ползвам праха за пране на Rex за цветно пране Mediterranean Freshness.Преди това изхабих една голяма опаковка на течния Ариел за цветно пране-лилавият,много го харесам наистина и за бяло пране харесвам праха на Ариел.А омекотителят,който ползвам е този,донесе ми го баща ми от Германия,страхотно качество!

# 62
  • София
  • Мнения: 2 296
Не разбрах какво си разбрала от темата за лошата миризма на пералнята, но като гледам, имаш предпочитания към течните препарати, дори за бяло пране, което лесно може да ти достави въпросната лоша миризма  Laughing
Съвет от препатилите - поне за бялото пране използвай качествен прах, а не течен. В течния няма онези обсъждани в последните страници кислородни избелители, които убиват микроорганизмите и при по-ниска температура на пране.
Ако избираш препаратите по аромат, опасявам се, че праховете на ДМ няма да ти допаднат, тъй като ароматът им е от слаб до никакъв. Но щом четеш темата, сигурно ти е направило впечатление, че за качественото изпиране ароматизирането е последна грижа.

# 63
  • Мнения: 516
Важно е как изпира,но много обръщам внимание и на аромата  Mr. Green много ми харесва прането да ухае,например както този омекотител,страхоооотен е,но скоро ще ми свърши,а за това,което каза,че не е добре да е течен за бялото пране ще се вслушам в съвета ти,мога да си купя този прах на ДМ и заедно с него да ползвам и омекотител за миризма,щом праха няма никаква.  Blush

# 64
  • Мнения: 68 659
nunkata333, течните перилни препарати не изпират по-добре от праховете.
Широко рекламирани са, тъй като са по-евтини за производство, от праховете Peace

# 65
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Влизам само да споделя, че любопитството ми спрямо течния Ариел black+dark color от Кауфланд бе задоволено. Като пране на общозамърсени дрехи /тъй като нямаме петньосани/ се справи перфектно, а аромата е невероятен. Мекота на прането също много добра, при положение, че не ползвах омекотител. Браво! Доволна съм от покупката си.  Hug

# 66
  • Мнения: 516
Като цяло нашите дрехи не са силно замърсени и даже и с течен перилен препарат пак се изпират добре,не виждам разлика спрямо праха.Иначе както ползвам течен така ползвам и прах,винаги имаме прах вкъщи.Погледнах днеска този прах на ДМ стори ми се доста скъп....едва ли не на цената на ариел идва,а предпочитам да взема ариел отколкото този на ДМ,не знам може да е хубав,но не го купих.А този Ариел Dark+Color от Кауфланд на каква цена е и в намаление ли е?  bouquet

Последна редакция: сб, 29 авг 2015, 20:30 от nunkata333

# 67
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Цената му е 6,95 лв. за 20 пранета, но  Peace днес е последния ден от промоцията.

# 68
  • Мнения: 1 326
Относно Омо-то(старата опаковка), което коментирахте, че е на промоция в Кауфланд. - наистина е така. Grinning Но тук нямаме кауфланд, моя мъж имаше път към Пловдив и го помолих да провери. Тъй като не познава града, каза, че ще мине през пазарджишкия. Обаче звъни и вика цена 8,99лв. МИсля си "айде ще се прежаля", нали толкова го хвалите", но като отишъл на касата му казали 4.50лв. И аз го върнах за още един плик. Годността му е до 7.2016г. Бил сигурен, че никъде не пишело промоция и 4,50 цена. Та, ако се "престрашите".. Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 3 857
Благодаря за новата тема!   bouquet
Имам нови няколко различни омекотителя Суплин,с които се сдобих от Гърция.С Диксан на промоция не се сдобих,но пък си взех Ариел прах 50 пранета със син и зелен капак и нямам представа дали ще пере добре и каква е разликата.Не съм купувала от 2 лета перилни препарати от гръцко,но сега промоцията на Ариел беше наистина изкушаваща.

# 70
  • Мнения: 516
Днеска няма да мога да отида до Кауфланд.....ще я изпусна тази промоция.

# 71
  • Мнения: 468
Снощи ходих до Старозагорския, не видях такова Омо.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 296
Момичета, с какво да препирам на ръка някакви дрехи на почивката - прах за ръчно, прах за машинно, течен? че с малкото ми няма да ми се размине... И да влача ли от Бг, или да купя нещо от Гр?  newsm78

# 73
  • Мнения: 2 070
Изпуснах всички промоции. Следващата седмица се надявам да стигна до Пловдив.
Ще се радвам да споделите къде ще има Ариел - прах и течен (пък може тази седмица никъде да няма)  Peace

# 74
  • Мнения: 516
По-добре си купи от Германия по-евтино е и по-качествено.Аз в Германия не съм виждала за ръчно пране прах,но може и да има не знам....майка ми сега е там и като й се налага да пере на ръка пере с течния гел  на Spee с една лисица,евтин е,но е хубав.А ако не ти се занимава можеш да купиш от БГ на ТЕО праха за пране.

Общи условия

Активация на акаунт