Перилни препарати и омекотители - 33

  • 65 292
  • 725
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 516
Много съм доволна и от праха на Tide,забравих съвсем за него.Купувала съм го на промоция за цветно пране беше,по-евтин е от Ariel и е с много добро качество.Много добре изпира и оставя много хубав аромат.Не съм ползвала за бяло пране Tide,но ще трябва да се опита!

# 91
  • Русе
  • Мнения: 7 090
Преди години, поради финансови съображения, в един период перях цветните си дрехи с Тайд и бях дволна. Отдавна не съм го купувала, но като гледам на промоции е почти на цената на Ариел, а навремето разликата им беше осезаема.
Много мога да разказвам за прането на мъжа ми, но човека казва - важно е, че дрехите са изпрани Laughing
Фантастико нямаме, така, че не мога да е възползвам от промоцията.

# 92
  • Мнения: 516
Аз тук във Варна като гледам промоциите на Ариел,за 2 кг прах около 9,10 лева не е хич евтино....,а на Tide съм купувала за 7 лева до колкото си спомням от Елитис и от Билата съм купувала.На Ариел течен гел лилавия за цветно пране майка ми е купувала от Германия за 3,50 -4,00 Евро и е страхотен....ето този
А от БГ от Carrefour бяхме купили ето този за 20 лева , но през зимата беше тази оферта.

# 93
  • Мнения: 69 272
Аз тук във Варна като гледам промоциите на Ариел,за 2 кг прах около 9,10 лева не е хич евтино....,а на Tide съм купувала за 7 лева до колкото си спомням от Елитис и от Билата съм купувала.На Ариел течен гел лилавия за цветно пране майка ми е купувала от Германия за 3,50 -4,00 Евро и е страхотен....ето този
А от БГ от Carrefour бяхме купили ето този за 20 лева , но през зимата беше тази оферта.


Незнам кои промоции гледаш, но Ариел 40 пранета беше доскоро за 14 лв..Междувпрочем редовно го пускат на тази цена, често промоциите се застъпват... Peace

# 94
  • Мнения: 516
Най-често ги гледам в Елитис,Била,нямам възможност да ходя постоянно на Кауфланд,а Carrefour не го харесвам като магазин и избягвам.Къде е бил на 14 лева........ ooooh!  Grinning

# 95
  • Мнения: 2 067
Къде са тези редовни промоции на прах Ариел? Аз от месец дебна да си го купя и няма. Фантастико нямаме при нас. Имаме само Кауфланд, Била, Пени, Лидъл и ДМ. Най-накрая в събота си купих прах за 20 пранета за 8,90лв от местна верига магазини. На Кауфланд и Пени цената за 20 пранета е  е 11,99лв. Възползвах се и от промоцията на течния Ариел миналата седмица в Кауфланд - за пръв път видях в нашия Кауфланд black+dark colors на промоция. Досега винаги на промоции имаше  само whites+colors.

# 96
  • Мнения: 69 272
В Била скоро го пускаха Ариела на промоция изгодна Peace
Моят е от там..
В Кауфланд също скоро мина...но там беше само прах за бяло, затова не взех...

# 97
  • София
  • Мнения: 2 368
Къде са тези редовни промоции на прах Ариел? Аз от месец дебна да си го купя и няма. Фантастико нямаме при нас. Имаме само Кауфланд, Била, Пени, Лидъл и ДМ. Най-накрая в събота си купих прах за 20 пранета за 8,90лв от местна верига магазини. На Кауфланд и Пени цената за 20 пранета е  е 11,99лв. Възползвах се и от промоцията на течния Ариел миналата седмица в Кауфланд - за пръв път видях в нашия Кауфланд black+dark colors на промоция. Досега винаги на промоции имаше  само whites+colors.

няколко пъти се писа, че до 26-ти има в ДМ  Peace имаше и в Пени преди 2/3 седмици.
тази седмица сигурно няма, но след една, две пак ще пуснат сигурно  Simple Smile

# 98
  • София
  • Мнения: 39 079
Минавам да кажа, че сън много доволна от Персила за цветно /от супера/. Всичко пера - бяло и цветно и е ок.

# 99
  • На ръба..
  • Мнения: 2 133
Скрит текст:
Здравейте ! Аз отново почти останах запасите си от перилни препарати...Вманиачих се, честна дума.Роднини заминаха за Франция, където препаратите са скъпи и не продават големи опаковки - дадох няколко такива.На други роднини по еди-какъв си повод...Ако имам да плащам на приятел за свършена услуга и той откаже парѝ - подарявам му голяма опаковка...Вместо да ходя по магазините за китайски сувенири да купувам меченца и прочие, на празник - пак подарявам прах, защото гарантирано ще влезе в употреба и няма да събира ПРАХ, хахаха...Ако ще и луд да ме изкарат, нека да се направя на практичен ( тоя пуст асцендент в Дева си казва думата ).Много се надявам на вашата помощ, защото искам да си взема няколко бройки newsm78...
  Бих искал да попитам за мнение между два вида Ариел за цветно пране, съответно 5 и 6.5 кг прах. Това е по-голямата опаковка :

Скрит текст:

А това е опаковката от 5 кг :

Скрит текст:
Вторият прах, за 63 пранета, е доста стар - от началото на 2012 г.
По-нов е прахът с по-ниската дозировка. Съответно е по-добре да вземеш по-новия.

Guess Who Предполагам сте го коментирали друг път, но къде пише кога е произведен?

# 100
  • Мнения: 5 209
Напечатано е на опаковката.

P&G обаче  използват десетзначни кодове принтирани върху всяка опаковка. Това не са 8-цифрените им кодове за проверка на състава, а са принтирани индивидуално. Интересуват ни първите 4 цифри. Първата цифра е годината на производство т.е. 3=2013, 4=2014... Следващите 3 цифри са поредният номер на деня от съответната година от 001 до 365 (или 366 за високосна такава). Например днес се печата 4 284... т.е. 284-ят ден на 2014 година. Следващите 4 цифри са идентификационен код на производствената площадка, следва машинен номер. Понякога се добавя и час.

В случая с втория прах за 63 пранета на опаковката ясно се вижда код 2038 8240 13 B 08:49. Значи е произведен в 8:49 часа на 38-я ден на 2012 г. При две години срок на годност, прахът е тотално остарял. Не си струва човек да си дава парите за него.

# 101
  • На ръба..
  • Мнения: 2 133
Напечатано е на опаковката.

P&G обаче  използват десетзначни кодове принтирани върху всяка опаковка. Това не са 8-цифрените им кодове за проверка на състава, а са принтирани индивидуално. Интересуват ни първите 4 цифри. Първата цифра е годината на производство т.е. 3=2013, 4=2014... Следващите 3 цифри са поредният номер на деня от съответната година от 001 до 365 (или 366 за високосна такава). Например днес се печата 4 284... т.е. 284-ят ден на 2014 година. Следващите 4 цифри са идентификационен код на производствената площадка, следва машинен номер. Понякога се добавя и час.

В случая с втория прах за 63 пранета на опаковката ясно се вижда код 2038 8240 13 B 08:49. Значи е произведен в 8:49 часа на 38-я ден на 2012 г. При две години срок на годност, прахът е тотално остарял. Не си струва човек да си дава парите за него.

Много благодаря за пояснението, мислех че е някъде отзад и свързано с баркода..  Hug
Толкова много нови неща научавам покрай вас...  bouquet

# 102
  • Варна
  • Мнения: 250
И аз благодаря - за няколко години и аз научих много неща.Ако не бе този форум, щях да съм си изхвърлил скъпите дънки...Всичко започна с огромно петно от олио върху тях, когато работех в индустрията, и се захванах да чета.
  Странното е, че върху този Ариел 5 кг / 63 пранета има срок на годност, декември 2016 година.След като Guess казва, че срокът е 2 години ( а вносителят има финансов интерес да лъже ), да се чувствам ли излъган ? Къде се вижда тоя код 2038 8240 - търсих, и не успях да го открия нито върху праха от 5 кг, нито от праха от 6.5 кг...Ето снимка с уж валидния срок на годност на Ариел 5 кг, натиснете, за да се отвори :

# 103
  • отсреща.
  • Мнения: 94
Момичета вярно ли е,че новото омо бил универсален прах?  newsm78

# 104
  • На ръба..
  • Мнения: 2 133
Скрит текст:
И аз благодаря - за няколко години и аз научих много неща.Ако не бе този форум, щях да съм си изхвърлил скъпите дънки...Всичко започна с огромно петно от олио върху тях, когато работех в индустрията, и се захванах да чета.
  Странното е, че върху този Ариел 5 кг / 63 пранета има срок на годност, декември 2016 година.След като Guess казва, че срокът е 2 години ( а вносителят има финансов интерес да лъже ), да се чувствам ли излъган ? Къде се вижда тоя код 2038 8240 - търсих, и не успях да го открия нито върху праха от 5 кг, нито от праха от 6.5 кг...Ето снимка с уж валидния срок на годност на Ариел 5 кг, натиснете, за да се отвори :


stedra
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт