Изчерпан яйчников резерв

  • 281 180
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6
ами това ми казаха лекарите и ФСХ който е много висок 33.48

# 91
  • София
  • Мнения: 1 910
ако искаш пиши и в тази тема, Денис най- добре ще те посъветва Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=869791.0;topicrefid=4

# 92
  • Мнения: 6
ок, благодаря

# 93
  • Мнения: 1 366
Аз да се поФаля, че след 3 месеца пиене на Вигантол по 8-10 капки дневно, най-накрая съм стигнала от 14 (сериозен дефицит) до 74,при референтни стойности 75 до 100 за задоволително количество витамин Д. Сигурна съм, че ако сега пусна АМХ стойността му ще се е повишила, което далеч не значи, че ще направя 20 яйца, но все пак се надявам, че заедно с останалите добавки да съм повлияла качеството на яйцеклетките.

# 94
  • Мнения: 287
Аз пия по 15 капки Вигантол, но това е така, защото съм дебела и ми трябват повече Simple Smile Да, ясно е че няма от къде да се появят повече Я, но на мен лично ми е любопитно как се движат стойностите на АМХ и два поредни месеца го изследвам. Та от 0,1 вече съм на 0,3. И тази стойност ми помогна да убедя доктора си за една последна стимулация. А за качеството.... вече спрях да пия каквото и да било. Изпила съм торби с добавки и нищо не се получи. Та ще разчитаме на каквото-такова.

# 95
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте момичета и аз се оказах с ИЯР. На 33 години съм и от 8 месеца правим опити за бебче с приятеля ми, днес ми излезна  АМХ и е само 0,19, ФСХ ми беше 12,1, но преди няколко месеца го правих. Изобщо не очаквах, че е толкова зле положението. И на мен ми обясняваха, че имам шанс, защото съм млада и все пак вече съм раждала (имам син на 7), но преди да видят АМХ. Още не сме броили фоликулите на 3 ден, но на 12 имаше 2 и бях в овулация.

Много съм объркана и изобщо вече не знам кои ще са следващите стъпки. В процес на избиране на лекар съм и както се вижда ще трябва бързо да действаме... Даже не знам дали има смисъл да пробваме ин витро. Кой е лекарят, който бихме ми препоръчали в моя случай?

Най много ме е яд, че от 4-5 години се боря с функционални кисти и през месец съм на гинеколог и веднъж не ми каза, че са ми намалели фоликулите или че тези кисти най вероятно са предвестник за намаляване на яйчниковата функция и аз все си отлагах забременяването за по натам ...

# 96
  • Мнения: 856
Специалист по ИЯР в България е д-р Владимиров.
Не съм убедена, че на база на функционални кисти биха могли да те насочат към ИЯР. Струва ми се, че много жени ги имат поради други причини...

# 97
  • Мнения: 852
Кога в месечния цикъл започват да се образуват антралните фоликули.Моите ги броиха на 17 ден newsm78
Общия брой как се взима като сума от антралните в двата яйчника или за всеки поотделно

# 98
  • Мнения: 856
Кога в месечния цикъл започват да се образуват антралните фоликули.Моите ги броиха на 17 ден newsm78
Общия брой как се взима като сума от антралните в двата яйчника или за всеки поотделно
Ми май в началото ми ги брояха - 3-5 ден. То на 17 (при нормален цикъл) трябва вече да се види дали е имало овулация - някаква течност там си гледат на ехографите. Не знам какви антрални фоликули броят на 17 ден, ама може и аз да не съм права...

# 99
  • София
  • Мнения: 1 910
Кога в месечния цикъл започват да се образуват антралните фоликули.Моите ги броиха на 17 ден newsm78
Общия брой как се взима като сума от антралните в двата яйчника или за всеки поотделно
Ми май в началото ми ги брояха - 3-5 ден. То на 17 (при нормален цикъл) трябва вече да се види дали е имало овулация - някаква течност там си гледат на ехографите. Не знам какви антрални фоликули броят на 17 ден, ама може и аз да не съм права...
и аз знам, че се броят на 2-3 ден, обикновено казват колко са в единия Я. и колко в другия, не сумарно...

# 100
  • Мнения: 852
Кога в месечния цикъл започват да се образуват антралните фоликули.Моите ги броиха на 17 ден newsm78
Общия брой как се взима като сума от антралните в двата яйчника или за всеки поотделно
Ми май в началото ми ги брояха - 3-5 ден. То на 17 (при нормален цикъл) трябва вече да се види дали е имало овулация - някаква течност там си гледат на ехографите. Не знам какви антрални фоликули броят на 17 ден, ама може и аз да не съм права...
и аз знам, че се броят на 2-3 ден, обикновено казват колко са в единия Я. и колко в другия, не сумарно...
А колко е нормално да са

# 101
  • Мнения: 1 366
Няма конкретна стойност, зависи от години, показатели и тнт. Може да са 3, може да са 30.

# 102
  • Мнения: 852
ако примерно са 3 в единия и 2 в другия за намален резерв ли се счита?

# 103
  • София
  • Мнения: 6 360
Кога в месечния цикъл започват да се образуват антралните фоликули.Моите ги броиха на 17 ден newsm78
Общия брой как се взима като сума от антралните в двата яйчника или за всеки поотделно

Антрални фоликули се броят в самото начало на цикъла. Д-р Владимиров обикновено иска УЗ прегледът да е на 1-2 ден от цикъла...

# 104
  • София
  • Мнения: 4 878
ако примерно са 3 в единия и 2 в другия за намален резерв ли се счита?

Да, ако са общо под 7 се счита, че резерва е намален.

Общи условия

Активация на акаунт