Изчерпан яйчников резерв

  • 281 127
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 875
има специална тема за ползващите донорска яйцеклетка. там ще те ориентират най-добре.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=827920.120

# 136
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте момичета,

Аз си пуснах АМХ отново, заедно с ФСХ и инхибин на втори ден и за 10 дни от 0,19 стана 0,70 Shocked. Явно, си мисля, че се влияее от цикъла или лабораторията Simple Smile (знам ли), защото аз нищо не съм правила, освен че започнах да взимам витамин Д за една седмица, но не съм много редовна. ФСХ си ми е като преди половин година 16.

Ходих при двама лекаря и двамата са мнение, че директно трябва да правя инвитро. Като д-р Владимиров ми обясни, че трябва да правя някакъв по различен протокол. Както се изрази, шансовете са ни наполовина от нормалните или към 20%, а като чета шансовете да забременея естествено са около 10% и не знам дали си заслужава да минавам през това. Най-много ме притеснява хормоналната стимулация. Някой може ли да ми каже какъв протокол са му правили при намален резерв?

kalpazankak може ли да ми напишеш какво представлява пач протокол, ако искаш и на лични?

# 137
  • Мнения: 1 285
Не съм кalpazankak,но ще ти отговоря,в тази тема 6 пост http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=886322.0
Мисля че трябва сериозно да се замислиш за Истанбул.

# 138
  • Мнения: 13
Момичета, след една година почивка тръгваме по стъпките на второ инвитро. Онзиден си пуснах изследвания и за една година АМХ от 0,56 вече е 0,10. Надеждите ми се сринаха, сега ще е още по трудно Sad

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 362
Пач протокола го прилагат в Турция, тук незнам някой да го прилага.

# 140
  • Мнения: 1 285
от всичко което съм изчела до този момент мога да кажа че има три протокола на стимулация за изчерпан резерв.
1.Microdose Lupron Flare Protocol  този протокол се прилага в Бг.
2.Estrogen Primed Antagonist Protocol този протокол е така наречения пач протокол но и аз не      съм чувала да го прилагат
3.Femara-Antagonist Protocol мисля че го използват тук
4.Estrogen Primed Microdose Lupron Flare Protocol този протокол съм го пропуснала и не съм го проучвала.
общо взето много е важно как ще реагираш на стимулацията ,моя съвет е да започнеш от ниски към високи дози

# 141
  • София
  • Мнения: 779
от всичко което съм изчела до този момент мога да кажа че има три протокола на стимулация за изчерпан резерв.
1.Microdose Lupron Flare Protocol  този протокол се прилага в Бг.
2.Estrogen Primed Antagonist Protocol този протокол е така наречения пач протокол но и аз не      съм чувала да го прилагат
3.Femara-Antagonist Protocol мисля че го използват тук
4.Estrogen Primed Microdose Lupron Flare Protocol този протокол съм го пропуснала и не съм го проучвала.
общо взето много е важно как ще реагираш на стимулацията ,моя съвет е да започнеш от ниски към високи дози
Snow22 благодаря много за подробната информация Hug

Знам, че най-важното е как ще реагирам на стимулация.

Замислям се и за Турция, но ме притеснява, че ще трябва да отсъствам доста дълго от работа. Но като се замисля не е чак толкова далече и с колата става да се пътува Simple Smile. Като за начало мисля да направим един опит при д-р Владимиров, пък после ще видим. Като цяло взех решение, че ще пробваме макс 1-2 пъти, пък каквото ще да става. Аз имам вече все пак едно детенце Simple Smile, за съжаление не от сегашния ми приятел (той няма деца). Като не стане с моя имаме вариант и с донорски яйцеклетки и за тях поне има време (на 33 съм)

# 142
  • Мнения: 1 698
Веси, отидете до Турция, опитай, става бързо, а в клиника "Мемориал" говорят български език перфектно. Има две координаторки, в темата за инвитрото в Истанбул има техни мейли.

# 143
  • Мнения: 852
Момичета, при такива случай при кой доктор е по добре Тимева или Владимиров?

# 144
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Момичета, при такива случай при кой доктор е по добре Тимева или Владимиров?
Била съм при Тимева и не бих стъпила повече в тази клиника - получих грубо отношение, загубихме повече от година време, въпреки че тя първа диагностицира НЯР при мен (по 1-2 антрални в яйчник и намален размер на яйчниците, ниско АМХ за годините ми - тогава 1.6, а бях на 27). За мен тя е лекар, който провежда стимулациите по един и същ начин, без никаква индивидуалност. Имах две поредни леки стимулации с Клостилбегит и въпреки лошия резултат от първата стимулация (много изтънена лигавица и отрицателен резултат), следващия месец повтори стимулацията без да вземе никакви допълнителни мерки. Отказа за ми направи пункция и ЗЕТ и ми направи инсеминация. Резултата беше очакван - процедура на 5мм лигавица, отрицателен резултат и киста, а за капак ме нагруби.
Не съм била при Владимиров, не мога да го коментирам.
Понеже знам, че си била в Надежда, съветвам те или да се ориентираш към чужбина, или да посетиш и останалите клиники за първичен преглед и да видиш какво ще ти предложат и чак тогава да избереш.

# 145
  • София
  • Мнения: 779
Веси, отидете до Турция, опитай, става бързо, а в клиника "Мемориал" говорят български език перфектно. Има две координаторки, в темата за инвитрото в Истанбул има техни мейли.

Сериозно го обмислям, вчера почти изчетох темата за Турция. Лошото е, че ще трябва да стане чак юни, за да свърши училище синът ми и да може да го вземем или с нас или при някоя баба, а хич не ми се иска да чакам толкова.

А съм решила повече от едно ин витро на година да не правя, много се притеснявам от всичките ефекти на тези хормони и си мисля, че трябва да се почива. Даже леко се потресох като чета как се прави месец след месец, без да се стабилизарат хормоните. Все пак трябва да сме и здрави, за да ги гледаме тези деца.

ketti аз съм ходила при д-р Владимиров, според мен си разбира от работата, но не мога да се отърся за чувството на конвейр.   Ако правя ин витро в БГ, определно мисля да е при него

# 146
  • Мнения: 852
При Владимиров може ли да се направи само консултация и конвейра там подобен на този в Надежда ли е.Момичета някоя от вас правила ли е курс по физиотерапия преди опит?Мен ме изпрати докторката.Не знам какъв ефект мога да очаквам но мисля да ходя😩

# 147
  • София
  • Мнения: 779
При Владимиров може ли да се направи само консултация и конвейра там подобен на този в Надежда ли е.Момичета някоя от вас правила ли е курс по физиотерапия преди опит?Мен ме изпрати докторката.Не знам какъв ефект мога да очаквам но мисля да ходя😩


Може, аз звъннах сега февруари и ми записаха час след няколко дни. На мен ми направи само консултация и ми каза, че ако реша да правя при него ин витро трябва да се обадя предния месец, трябвало му 15-20 преди цикъла за ин витро за подготовка

# 148
  • Мнения: 24
snejiviki, любопитна съм да разбера какво са ти казали в Турция, моля те да споделиш след това  Hug

kalpazankak, ти в една и съща лаборатория ли изследва този АМХ? Интересно ми е, че само с вит.Д си го вдигнала от 0,6 на 2,6  newsm78 Знам, че дефицитът на Д води до фалшиво ниски резултати, но чак такава промяна  newsm78
Здравейте, мина моя преглед в мемориал, прегледаха ме и след като установиха ,че нямам никакви фоликули и намален размер на яйчниците  не се съгласиха да правя при тях инвитро. Но аз няма да се откажа, може да направя опит в бг(не знам къде) и кой протокол е най-подходящ при ияр, ако не стане ще търся варинати за донорска яйцеклетка, стискам палци на всички момичета, успех

# 149
  • София
  • Мнения: 779
snejiviki, любопитна съм да разбера какво са ти казали в Турция, моля те да споделиш след това  Hug

kalpazankak, ти в една и съща лаборатория ли изследва този АМХ? Интересно ми е, че само с вит.Д си го вдигнала от 0,6 на 2,6  newsm78 Знам, че дефицитът на Д води до фалшиво ниски резултати, но чак такава промяна  newsm78
Здравейте, мина моя преглед в мемориал, прегледаха ме и след като установиха ,че нямам никакви фоликули и намален размер на яйчниците  не се съгласиха да правя при тях инвитро. Но аз няма да се откажа, може да направя опит в бг(не знам къде) и кой протокол е най-подходящ при ияр, ако не стане ще търся варинати за донорска яйцеклетка, стискам палци на всички момичета, успех

snejiviki Hug
Знам, че е трудно, защото съм в почти същото положение като теб (на 33, със син на 7, с който забременях от раз), но аз лично се възхищавам на такива лекари, който са обективни и не ти дават напразни надежди. И на мен ми писна да слушам, че поне имам едно дете, но е факт Simple Smile

Консултирай се с някой тук в бг, но обмисли добре нещата, защото дори и някой да ти направи ин витро, какви ще се шансовете за успех и какви ще са рисковете? Шансът да забременееш при тази ситуация естестено е по-голям от този при ин витро.

Общи условия

Активация на акаунт