"Златна есен се задава, февруарче все по-диво става" - Тема 16

  • 59 513
  • 739
  •   1
Отговори
# 105
  • NE
  • Мнения: 10 999
И на мен ми иде да цапна някое винце, ама дребен тепърва ще спи, а аз умирам за сън и ще ставам за работа.
Да ви се оплача как днес една "приятелка" ме натири ни в клин, ни в ръкав че ще си кърмя детето до първи клас защото видите ли ходя на работа и не отбих. ooooh!

# 106
  • Мнения: 591
Фейче, ще пия и едно за теб тогава . На приятелката ти много поздрави   Laughing Naughty

# 107
  • Мнения: 932
Освен наказването, има и друго. Бабата/дядото откликват по различен начин от нас на драмата. При майка ми се научи да има голямо гушане след като падне и се удари, после да се цунка... А бе страшно е. Wink Преди изобщо не се впечатляваше - става, изтупва се, продължава. Сега е мрънкане до небесата. Детето пробва и проверява, а после знае кой номер при кой минава... Добрата новина е, че майка ми и баща ми са добре инструктирани и разликите в позволено/забранено са пренебрежимо малки и правилата са еднакви през цялото време. При свеки как е няма да коментирам. Там не я оставям сама и за 2 минути. Ако се разсея за 30 сек и вече й е набутала някой боклук да яде, защото поискала и плачела... Дано да не ревне за някое л@йно, че сигурно и него ще даде, за да не циври...
Иначе влачи сополи 5-ти ден, два беше с температура. Дано да се оправи по-скоро. Предимно сме вкъщи, вали по цял ден. В кратките затишия шлпа по локвите с ботушите и така...
Добре дошли на близнаците!
Радвам се, че споделихте за отделянето и оставянето. Все още не се чувствам готова, но ще е добре да направим някоя проба преди раждането, когато няма да ме има 5 дни, а после ще дойде и ново бебе...

# 108
  • Мнения: 932
Последно, наздраве и от мен! Wink
А Флауър, не го мисли, прати на "приятелката" един по-здрав и от мен. Wink Забелязвам, че всякакви познати и непознати се тревожат за мен и започвам да се чудя те проблеми нямат ли си, че мислят за моите и непрекъснато ме жалят и дават акъл, без да им търся мнение или съвет...
Може и до абитуриентската да го кърмиш, на нея какво й влиза в работа?...

# 109
  • Бурса
  • Мнения: 647
Здравейте. Пиша за трети път и ако пак ми се изключи латопа без причина ще се гръмна  Crazy

Добре дошла на новата мама и съкровищата и  Hug

Флауър едни поздрави на твоята "загрижена" приятелка и от мен. Сън няма да спи тая нощ да те мисли  ooooh!

А това с наказанието, защото мама я няма звучи доста неприятно, дано да свикнат малчовците бързо с промените. За бабите не мога да се изкажа. Повечето време, което Теди прекарваше с бабите си лятото беше и в мое присъствие.

Да споделя за ден едно без пампа! Днес почти всичко беше в гащите, но се очакваше при положение, че не е слагана на гърне(зарязах го около годинката) и сега съм решила да се учим всичко на едно, а не да губя време първо да уча на гърне, а после да свалям пампата. Детето много разбира  смятам, ч рано или късно с моя помощ нещата ще се случат. Светлината в тунела: на обедния сън остана суха за 1 час сън, но по-принцип спи повече, ще видим утре. На разходката следобед беше суха навън 2 часа и половина. Като се прибрахме я съблякох без гащи и я вардих. Като взе да пишка я спрях и я сложих на гърнето, продължи да пишка там имаше браво и т.н. Simple Smile после още 2 часа суха. Та така почваме приключението. Още не съм си купила вино, но утре ще се поправя  Party

Лека вечер на всички  Hug

# 110
  • Мнения: 591
Фрауст , същото е и при нас. Баба цунка и гушка на падане и настава рев , иначе не й прави впечатление, ако аз съм с нея. Пак от баба идва и страхът от коли. Дори когато сме си вкъщи, чуе ли кола , бяга към мен и се разтреперва... Казала съм хиляда пъти какво как, стараят се уж, ноооо...
Тели, успех с махането на пампата. Ние сме без изцяло и ни е добре и на двете. Остана ни цял пакет памперси, сега ще го подарим на едно друго детенце Simple Smile

# 111
  • Мнения: 2 141
Здравейте, момичета  Hug
Снощи добре поспахме, станахме чаааак в 09.30 чак не мога да повярвам, че е спал 13часа Laughing ама и на мен добре ми се отрази.
Флауър, честно казано и аз не го разбирам дългото кърмене, но пък не ми влиза в работата да давам акъли на някоя майка, която така е решила. Всеки може да си има мнение и виждания, но приятелката ти ти е влязла дълбоко в личното ти пространство като майка. Тегли й една м@йна и да не ти пука Hug
Ние пък си нямаме гумени ботушки и си седим в нас, ноооо това не е проблем има къде да бяга, да играе, а аз малко да си почина, че това по цял ден на вънка си ме умаря жестоко Laughing Сега сме с нова 20-ка да играе на терасата (остъклени са ми всичките) - опъвам му килима за игра, пръскам всичките играчки, обръщам ТВ-то с Маша и мечока към него и за час-два забравям, че имам дете. Като му омръзне идва и ме дърпа да ставам да играем заедно. Доволна съм от дЯтето Laughing

# 112
  • Мнения: 316
Винаги съм се възхищавала на кърмещите мами! За съжаление не мога да се похваля със същото - един месец се цедях(с всякакви помпи) и повече от 20мл не потече!!! А за мнението на "приятелки" и всякакви хора ще кажа, че и на мен ми е писнало - въпроси от сорта "Ама защо са в количката,  не ходят ли?; "И двете ли са твои?" "Близнаци ли са?" и пр. Така, че Флаурче  хич да не ти пука от хорското мнение - за твоето детенце ти си най-добрата майка! !!!

# 113
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
velina_malinawelcome


Фейчка, на'л зна'йш - ти си вся и все за твоето дечко  Hug И за това ти се сърди и наказва вечер - не може по друг начин да изрази, че му липсваш и ти е сърдит.

telly, бравос, че сте започнали с махането на пампата Simple Smile Аз ще изчакам до пролетта ... Пък мързелива съм, бре  Embarassed

FrauSt, да се оправяте бързо  Hug

Дуче, с бабите съм забелязала, че са по ... лигави децата ... Е, стига и бабата да го допуска ... Ама, да ви кажа, че и обратния вариант не е добър и за бабата, и за детето ... Предпочитам да ги глезят и да са лиготиви децата с тях ... Защото майката на ММ прави забележки, опитва се да възпитава, а това е наша работа - резултата -> голямата не я трае, средната ... в първия момент като се видят и е добре ... после започва да страни от нея ... Дано бабата ни да си вземе поука, че да се оправят нещата, ама на мен ме е срам да й кажа, че не е длъжна "да изправя кривите краставици" ... Започва към голямата с това, че знае, че сега мисленето е различно, но тя смята ... еди как си ... и се превръща в спор и налагане разговора - за каквото и да е ... Когато съм на различно мнение вече започвам с това, че ме мисля като нея и не искам да спорим ... Та, така ...

Ние в петък уж на ДК и ваксина ... Ваксина не й биха ,че имала "леко зарозовели дъгички"  ... каквото и да означава - няма сополи, не кашля, няма Т ... Та, ваксината утре. Иначе никоя да не е казала, че мерките и теглилките на детето й са малки ... Ей, ни - на 1,8 години 9100/79,5 ... А, яде, бре ... По цял ден ... И всичко ...

Лек ден!

# 114
  • Мнения: 2 431
Феичка, явно всички имаме "късмет" с по някои и друга такава "приятелка". Така обичам и аз да ми се дават непоискани съвети... Auto-curse-a ми не закъснява.  Joy
Аз сега съм се надъхала да кърмя повече време, живот и здраве, толкова инфо събрах покрай първия ми злощастен опит, че нямам търпение да видя на практика ще ми се получи ли. То си е и божа работа де, ама да си споделя, че имам ентусиазъм. Simple Smile Иначе много ми хареса коментарът ти, Frau -
Може и до абитуриентската да го кърмиш, на нея какво й влиза в работа?...
Frau, и според мен ще са полезни и за теб, и за малката някакви периоди на отделяне. Аз пробвах вече с един период от пет дни, че в началото ми ставаше още по-лошо от сега и грам нямах сили да ѝ обръщам внимание. Разбира се, това време се оказа дълго и двата с мъжа ми се затъжихме. Та затова сега сме решили за седмица-две да погостуваме на свекърите - така хем ще сме си заедно с детето, хем някой друг ще търчи по Рали, че лекарката изрично ми забрани да я гоня и да я вдигам. Ние се разбираме с тях, много се стараят да слушат каквото им казваме, пък и с мъжа ми винаги сме на едно мнение за пред хората и нямат кой знае какъв избор да не слушат. Ще пиша после как върви и дали има положителни резултати. Simple Smile
Велина, много мил ми беше разказът ти за малките!  Hug
Безобидна, една от моите баби е точно това, което описваш, доста строга е и много-много не обичахме да седим при нея, та съм напълно съгласна с изводите ти.
Ох, да знаете как ми се ще да ми се пие кафе и винце...  Crazy Чета ви тука наздравиците и така ме е яд, че и от едното, и от другото ми се гади... Мине ли този период, непременно ще дойда да пийнем по едно! Simple Smile

# 115
  • Мнения: 1 415
Добре дошла на новата мама, май си нямаме близначета в темата  Simple Smile .

На мен пък ми писна да ми казват как ще ми се разболява детето на ясла. Сега нали ще тръгваме и от пет месеца само ми повтарят "Ще видиш ти, как ще се разболява, 1 седмица на ясла 2 седмици вкъщи..." Е, ДОБРЕ, РАЗБРАХ, ЧЕ ЩЕ СЕ РАЗБОЛЯВА! Какво да направя, не всеки може да си позволи да си стои в къщи, нямаме не работещи баби, просто нямам избор. Имам чувството, че злорадстват тези хора.
Другото е с този памперс, една "приятелка" го махнала и голяма хвалба. Ами моето дете не поддава, цяло лято беше в къщи без памперс, през половин час на гърнето, ами не вдяна, цялата къща е маркирана. Ще го махнем, няма да тръгне на училище с памперс.

Сори за излиянието.

Скрит текст:
Ако ми позволите да ви споделя нещо за това детенце Павел, има във фейса базар за него, успях да продам нещо за 15лв и сега ще отидат за него и ми е много хубаво. Тук във Варна има и друг базар, където съм оставила едно кенгуру за продажба също за 15 лева, нямам търпение да видя дали се е продало. Чувствам, че правя нещо смислено и съм много щастлива.

# 116
  • Мнения: 2 141
Другото е с този памперс, една "приятелка" го махнала и голяма хвалба. Ами моето дете не поддава, цяло лято беше в къщи без памперс, през половин час на гърнето, ами не вдяна, цялата къща е маркирана.
Ще го махнем, няма да тръгне на училище с памперс.
rotfImao ама това все едно аз съм го писала  Joy и аз имам една такава позната дето през 2изречения все повтаря как нацяло е махнала памперса (на 1год и 4мес.) и взех да я изолирам, че тя за друго не приказва.

# 117
  • Мнения: 932
По темата с памперсите... Започна да казва, но също и да ни лъже. Особено когато прави нещо, което не иска или не й е приятно в момента. Примерно се приспиваме или се возим в колата. ММ не се поддава на блъфирането, а аз я слагам всеки път... Върти ни. Следобед е суха, но още слагам памперс гащи. Нощният е бомба и май ще е с него още доста дълго време. Обмислих идеята със ставането и буденето вечер и за сега мисля да не го правя, нищо че още от сега не спя през нощта. Натисна ме безсънието пак и ще си карам така май още 1 година.
Дуче, ставаш ли през нощта да я изпишкваш?
Фрейда, някои хора ама наистина няма с какво да се похвалят! Това не е състезание, а отглеждане на дете и е хубаво да не го забравят. Някои даже не го научават, за да го забравят. Децата не са... краставици, за да се сравняват така. Ще се случи рано или късно, когато дойде моментът. На мен форумът много ми помогна, споделяй!... На мен също ми казват това за градината. ЩЕ ВИДИШ! - все едно има как да го избегна, само ме вкисват с тея проклятия...
Леле, Къти! Завидях ти. Един, ДВА часа... Ако съм сама до тоалетна и не ми виси по ръце и крака 5 минути съм много доволна...
Имаше и друго, ама после...

# 118
  • Мнения: 1 415
Другото е с този памперс, една "приятелка" го махнала и голяма хвалба. Ами моето дете не поддава, цяло лято беше в къщи без памперс, през половин час на гърнето, ами не вдяна, цялата къща е маркирана.
Ще го махнем, няма да тръгне на училище с памперс.
rotfImao ама това все едно аз съм го писала  Joy и аз имам една такава позната дето през 2изречения все повтаря как нацяло е махнала памперса (на 1год и 4мес.) и взех да я изолирам, че тя за друго не приказва.


Дааа, точно  Joy

# 119
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
Аз купих на Алекс гумени ботуши, но ги прах и още съхнат, но си излизаме навън с маратонките и няма проблем.
На мен пък ми говорят все защо не съм го дала на ясла да градял имунитет - еми защото не го приеха.
Та винаги ще има някой който все ще дава акъл и ще обяснява с неговото дете колко лесно било еди кое си и как ти не правиш правилно еди какво си.
За гърнето вече мога да кажа, че се е научил. През деня няма инциденти, а от седмица се буди рано да ме кара да го изпишквам и му е сух памперса и скоро ще го махна и него. Сам започна да се стиска нощно време и да се буди към 6 часа, за да го изпишквам. Аз се водя основно от Алекс и мисля, че всяко дете показва само кога е готово за дадено нещо.
За бабите и аз мисля, че е по-добре да глезят отколкото да се правят на родители и двете при нас са наясно, че майката е една.
Весел ден!

Общи условия

Активация на акаунт