Коледа 2015 - 1

  • 102 116
  • 861
  •   1
Отговори
# 825
  • насън...
  • Мнения: 234
много е красива Simple Smile и със сигурност няма да оцелее дълго  Laughing

и аз я знам тази елхичка...страхотна е! не знам джемма в този цех ли работиш, ама идеята е супер - вафлена елчика!  Peace Hug
а принт декорациите с какво ли лепите върху фондана?

# 826
  • Мнения: 5 746
Тези дни ще правя и ваниловите кравайчета, ще ми останат доста белтъци обаче. Как да ги оползотворя? Намерих само забравените сладки, но те са с шоколад, а искам и малчо да може да хапва от тях.
Ако обичате кокос може да направиш кокосови сладки с белтъците, аз много ги харесвам и винаги ги правя с останалите ми белтъци.
http://towerwitch.blogspot.bg/2013/08/15.html
Днес се пробвах с меденки, направих половин доза  по тази рецепта, защото стават мекички и могат да се ядат веднага. Исках просто да усетя тестото, все пак ми е за първи път. Справих се добре. Laughing
http://www.mycookingbookblog.com/napukani-medeni-biskviti/


Белтъците за първата рецепта  - кокосови сладки с белтъци, не се разбиват на сняг, така ли? Само с вилица леко са разбъркват?

Дано не ти отговарям късно. С тел ги разбивам леко белтъците.

# 827
  • София
  • Мнения: 2 265
Vanja77, много благодаря ! Simple Smile
Мис Облаче,
http://mikiblue.com/2008/03/08/profiterole/

Аз харесвам този или също става и баварски крем,който е подобен Simple Smile

Много ми хареса крема, ще се пробва... Hug

# 828
  • София
  • Мнения: 9 850
Снощи правих меденките на Джемма и линцерите. Меденките станаха супер, макар и без канелата, нооо линцерите... това тесто се трошеше, не можеше да се разточи, добавих 2 жълтъка още и не и не. Спазвах точно рецептата, правих я с жълтъци само , стоя 1 ден на студено, после 4 часа не можа да се отпусне на топло... Не разбрах къде е проблема, но няма да ги правя повече май... Tired

# 829
  • София
  • Мнения: 2 265
И на мен линцерите не се получават от няколко години - то са твърди, то са трошат... Не знам къде греша.... Ние с децата ще започнем да правим нещата следващата събота-неделя, иначе се изяждат Joy

# 830
  • Мнения: 2 687
а дали някой знае трик да не е лепкава белтъчната глазура? или на вас не ви лепне и нещо съм грешила в пропорции?
лепкава, в смисъл не изсъхва след нанасянето ли? Може да ти е била по-рядка сместта.
а как би могла да се направи по-гъста? да лепкава, не твърда, явно не изсъхва...

# 831
  • София
  • Мнения: 2 658
а дали някой знае трик да не е лепкава белтъчната глазура? или на вас не ви лепне и нещо съм грешила в пропорции?
лепкава, в смисъл не изсъхва след нанасянето ли? Може да ти е била по-рядка сместта.
а как би могла да се направи по-гъста? да лепкава, не твърда, явно не изсъхва...
Каква ти е глазурата? Готова, направена от сух айсинг и вода или от белтък и пудра захар?
Иначе или добавяш от сухата смес или пудра захар!

# 832
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
За линцерите е важно маслото - трябва да е наистина качествено. Не съм имала никога такъв проблем. Това е може би най-лесното тесто, което става почти за 5 минути. Като аз всичко бъркам на ръка. Peace

# 833
  • София
  • Мнения: 385
След толкова коледни сладки и кейкове днес реших да си направя едни постни сладки ... Постя и е цяло геройство ,че не съм опитала нищо до сега Grinning

http://stefibozhilova.com/?p=2612

Сега ще облажа душата и аз хахаха Simple Smile

# 834
  • Мнения: 6 800
За линцерите е важно маслото - трябва да е наистина качествено. Не съм имала никога такъв проблем. Това е може би най-лесното тесто, което става почти за 5 минути. Като аз всичко бъркам на ръка. Peace

Точно така, истината е в маслото.  Peace Аз правя линцери обикновено с Лидълското масло (на Пилос). Маслото трябва да е студено, оставите ли го малко повече на стайна Т и нямат разточване линцерите. Говоря от личен опит. Маслото Пилос мисля дори няма нужда да остава на стайна Т, директно от хладилника и в тестото (сякаш не е вече толкова хубаво).

Днес най-накрая започнах сладкоправенето.  Rolling Eyes Вече втасва щолена, след малко отива във фурната. После ще замеся тестото за ванилените кравайчета, утре ще пека. И дано утре има време и за меденките на Джемма.  Grinning

# 835
  • София
  • Мнения: 11 732
Да ви следя.  Simple Smile

# 836
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Линцерите и при мен за сега се получават винаги и сравнително бързо събирам тестото. Използвам само едно масло от доста време - насипно на Елена и аз го слагам студено.
Днес съм запланувала едни пълнозърнести меденки, да видим какво ще стане.

# 837
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Аз пък никога не работя със студено масло. Оставям го на стайна температура понякога и едно денонощие. Ползвам основно ирландско, френско и холандско. Peace
Засърбяха ме ръцете вече, но няма как да си направя нещата отрано, не стават рецептите. Но днес забърках едни бързи и чак неприлично вкусни италиански мъфини с уиски, круша, сушени боровинки и коледни подправи. Не знам защо не съм ги правила досега, а имам отдавна рецептата. Върховен вкус! Peace Ето ги, украсени от децата. Но са снимани с телефон, та качеството не е отлично.
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 12 дек 2015, 15:07 от lulumba

# 838
  • Мнения: 253
Някой по-напред сподели за формички за меденки от Кауфланд в мерителна кутийка. Отидох днес специално заради това и взех. Наистина са хубави. Благодаря за информацията! bouquet
Може ли рецептата за тези мъфини с круша?

# 839
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ще я напиша, но по-късно, че сега съм от телефон. Peace

Общи условия

Активация на акаунт