ТОпли дрешки си плетем, от студ няма да умрем! - 94

  • 78 748
  • 764
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 149
Тити, огромно балгодаря!
Точно за това идеше реч...  bouquet

# 721
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Никой не ще да пише. Да взема да покажа докъде стигнах с туниката си.
Скрит текст:
Както се вижда доста я модифицирах. Ще удължа още малко и ще сложа украсите. За тях имам 100 гр светло-синьо.  Ще са на ръкавите, долу в края и горе на деколтето + цветенца в най-горната част. Искам да си измисля и коланче, затова и оставих тези големи дупки покрай кръста. Украсата по края също не съм я измислила /тези шишарки ли са, какво са на оригинала не ми харесват като мотив и ще ги сменя, ама нещо не намирам в момента схема на това, което съм намислила/.

# 722
  • Мнения: X
Tsv аз искам да пиша, но моето не е за приказване  ooooh!  Mr. Green добре че си ти, така се стимулирам от хубави плетки. Туниката ти изглежда супер и ти стои страхотно!
Аз заплетох нещо като "манто" с този мотив - http://www.liveinternet.ru/users/mamalelya/post341109125/
 
Скрит текст:
Една седмица сигурно се чудих и маях как да го направя и накрая го почнах.... ръкавите са готови, но останалото .... дано да е преди да дойде лятото...
Вижте как ми изглежда схемата на ръкавите - иначе забравям и не мога да ги направя еднакви  Joy

# 723
  • София
  • Мнения: 3 833
Това онази бялата блуза, която показа ли е?? Heart Eyes Heart Eyes Сууупер.

 Фри сигурна съм, че ще се опредставиш перфектно Wink

Аз тия дни е занимавах с това

Скрит текст:

# 724
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Никой не ще да пише. Да взема да покажа докъде стигнах с туниката си.
Скрит текст:

Ще покажеш ли оригинала, че не го намирам? Видях, че си показала някаква бяла рокля, но едва ли става дума за нея.

# 725
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
skarlet71 точно бялата рокля е оригинала, но нямаше да ми стигне преждата за рокля, пък и точно за такава трябва и подплата да търся и реших да бъде туника - деколтето много ми хареса, както и около кръста, но другите плетки - не са ми по вкуса и затова ги замених с такива, каквито на мен ми допадат. Още не е завършена, надявам се до края на седмицата да успея.  Това си е оригинала:
Скрит текст:

OrleanAngel как направи гребена да стърчи така? Шлема е страшен! Не може рицар без шлем /така ли му се казваше?/ готов е отсега за Хелоуин.

Фри аз си харесах подобен мотив в една блузка и гледахме снимката, гледахме описанието, накрая си харесах единия от трите варианта и ...  Embarassed го дадох на баба да ми го оплете  Embarassed, но в крайна сметка и тя с нещо трябва да се занимава  Embarassed иначе излиза в градината да скубе трева, която се оказа важна билка за здравето на сина и, ама и така не мога да я спра. Само с плетка. Ще я похваля ако и тя я завърши тази седмица.

# 726
  • София
  • Мнения: 3 833
Ами малко го подстригах и го пригладих с ютията, на най-ниска степен  Wink Собственика много си го хареса Laughing Laughing

# 727
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Здравейте в този дъждовен ден!

Освен в Домоседка, в кой сайт мога да разгледам за идеи за плетиво? Може и да няма схеми, а само снимки, пак ще ми свърши работа.

Търся си следващият проект. Преждата е нагласена - меланж от вишнево и червено. Снощи опитах този ажур, но не ми допадна как става. Очевидно преждата ми не е подходяща. Стои доста дебело и твърдо. Става дума за едновремешен ПАН, или памук, не съм сигурна: тънка нишка. Плета от няколко нишки едновременно. А за този ажур преждата трябва да е тънка и да се плете с обръч № 3. След последният блузон, плетен на № 4 вече не ми се занимава с такава пипкава работа - много бавно става.

# 728
  • Мнения: 4 208
Всичко каквото съм търсила съм намирала в http://club.osinka.ru/forum-12.
Има хиляди теми, подтеми, подфоруми.
Можеш да си заредиш само картинките от дадена тема, ако имаш проблеми с руския език...

# 729
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Всичко каквото съм търсила съм намирала в http://club.osinka.ru/forum-12.
Има хиляди теми, подтеми, подфоруми.
Можеш да си заредиш само картинките от дадена тема, ако имаш проблеми с руския език...
С руския нямам проблем. Гледах при осинките. Там е пълна каша, няма систематизирани раздели. Поне аз не успях да се ориентирам.

# 730
  • Мнения: 9 903
Гугъл - кофта спицами реглан/сверху/блабла - и получаваш хиляди резултати. Същото на английски.  
Или в liveinternet.
 Или Ravelry.

# 731
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Гугъл - кофта спицами реглан/сверху/блабла - и получаваш хиляди резултати. Същото на английски.  
Или в liveinternet.
 Или Ravelry.

Благодаря!  bouquet

# 732
  • Мнения: 9 903
Между другото в осинка ти трябва осинка вязание - дом моделей. В този раздел ще намериш много описания и схеми по всякакъв вид плетиво.

# 733
  • Мнения: 4 208
Между другото в осинка ти трябва осинка вязание - дом моделей. В този раздел ще намериш много описания и схеми по всякакъв вид плетиво.

Да, първоначалната ориентация е трудна, но след 2-3 посещения се свиква.

# 734
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз се вдъхновявам от тези двете
http://petelki.com.ua/
и особено от този, че прекрасно е подреден
http://www.igmihr.ru/
и от фейса естествено.

Общи условия

Активация на акаунт