ТОпли дрешки си плетем, от студ няма да умрем! - 94

  • 78 751
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 398
Записвам се в края на темата
Този шал
разплетен,
"минал" през уреда на моята баба/да са живи селата/

и без да използвам допълнителна прежда се превърна в това:


Можеше да е още по-рехав, но това се получи с куки №6  Embarassed
Дано се хареса на момичето  Rolling Eyes

# 736
  • София
  • Мнения: 1 727
Записвам се в края на темата
Браво! А докато преждата беше навита на мотовилката (май така се казваше), прави ли й нещо? Или само си седя така и се изпъна?

# 737
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
И аз влизам да се похваля.
Модифицирах си този модел


и ето моя завършен вариант


Направих си вчера вечерта и ръкавички без пръсти. Мисля да комплектовам с чанта и евентуално гривна. Колие ще дойде в горница към украсите. Направих си коланче, но не ми харесва как стои и мисля да стане дръжка за чантичката - малка тип портмоне, през рамо за един телефон, ключове, кърпички - дреболийки.

# 738
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 398
Записвам се в края на темата
Браво! А докато преждата беше навита на мотовилката (май така се казваше), прави ли й нещо? Или само си седя така и се изпъна?
Узи, разплетох, намотах на мотовилката и облях с гореща вода - оставих така да изсъхне на нея. 
Май за мотовилката не е добре, че може да се изкриви -  все пак е дървена, но....Имам някакви спомени, че на времето сваляха мократа прежда  именно по тая причина, но няма кой да питам  Cry

Tsv - супер е  newsm10

# 739
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Мотовилките в къщи са правени от прадядо ми, който почина преди повече от 10 години и инструкциите за ползването им са били - закачаш на мотовилката преждата, намокряш с топла вода /е, да не е вряла да не се попарим, топла вода/ и чакаш да изсъхне, махаш и си я намотаваш на кълбета. И не са мръднали /не знам как точно ги е правел, но нито мотовилките, нито столовете, нито на леглата му се е налагал някакъв ремонт. А се ползват непрекъснато, не е като да стоят в музей. Така че - предлагам да не се притесняваш за мотовилката.

# 740
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Мили дами, оказва се, че ще трябва да поплета малко бебешки нещица.
Рових из нета, гледах и честно казано съм в тих ужас! Не мога да се ориентирам ни за модели, ни за размери. А и търся само на български, не знам какво да пиша в търсачката, че да ми се покажат клипчета на английски и руски език.
Също така, какво трябва да има изплетено за бебче, което ще се роди през ноември? Жакетче, жилетка, елече? Нещо друго?

Помагайте, моля!  Praynig

Трябва ми и модел за пеленка, с две лица, но на две куки. Иска ми да е нещо по-засукано от редуване на лицеви и опакови бримки. Мислех си за плетката "пчелна пита". Какво ще кажете? Или ако имате идеи за друга плетка, да стои пухкава пеленката - отворена съм за всякакви предложения.

# 741
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
skarlet71 ето това намерих като размери

иначе за ноемврийско бебе - панталонче, жилетка, шапчица, терлички. Лично аз не харесвам елечетата особено много и рядко съм ги ползвала. Панталончетата трябва да са по-широчки, че да влиза спокойно памперса и 1/3 -та от тях да е за дупето. И  направо карай по размерите за 3 -месечно, че ако се роди по-голямо бебе от 3 кг считай, че комплектчето ще му стане само за изписването.
Скрит текст:
Имахме такъв случай с племенницата, която се роди 4,650 и едвам успяха да и облекат дрешката за новородено за да излезе от болницата. Хубавото костюмче стана за еднократна употреба.
Пробвай търсене с baby knitting и ВЯЗАНИЕ ДЛЯ НОВОРОЖДЕННЫХ излизат всякакви модели.
За пеленка на 2 куки обаче не мога да помогна. Дано излезе нещо от търсенето.

Забравих - ако ще правиш блузки да са с копчета на гърдите отпред и то почти до средата на гърдите или на раменцата - едното рамо изцяло да е в копчета, за да може лесно да се облича.
Лично аз предпочитах памучно комплектче и отгоре да сложа жилетка.

Последна редакция: пн, 28 мар 2016, 17:27 от Tsv

# 742
  • Мнения: 4 208
Ха-ха, да поспамя и аз.
И моя голям син се роди 4,650 кг и при изписването сестрата каза, че е единственото бебе в кариерата и, което си е упълнило дрешките от комплекта за изписване.

# 743
  • София
  • Мнения: 17 592
Мислех си за плетката "пчелна пита". Какво ще кажете? Или ако имате идеи за друга плетка, да стои пухкава пеленката - отворена съм за всякакви предложения.


Не е добра идея. Подходяща е за засукване на малки пръстчета.
По-добре с цветове се заиграй, не с наметки...

# 744
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 398
skarlet, за моите внучки родени октомври съм плела пелена, жилетка, терлички, елечета. За мен пък най-практични са елечетата за 2-3 месечно бебе и до сега. Събуди се, извадиш го от кошарата и елечето на гърба. Голямата ми внучка много плачеше и обикаляхме из целия апартамент...

# 745
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Вярно, за това забравих - специално пелените/одеалцата за малки деца е по-добре да се внимава с дупките.
Скрит текст:
Вярно, не заради пелена, а заради чорапче се озовах една вечер в спешното, защото едно конче от него се беше оплело в кутрето и аха да остане без пръстче на крачето. Реве неутешимо, няма заспиване, половин час докато разбера какъв е проблема. Ами като с нищо не мога да срежа кончето, което така се беше врязало вече в пръстчето, то отгоре подуто и направо нищо не виждаш ... толкова притеснена съм била, че изобщо не ми се смяха за проблема с който отидох. И като се завърнах у дома с успокоено вече и спящо дете в пристъп на ярост изхвърлих всички чорапи - даже и тези, които не бяха ..."термични" им викаха и обувах ританки и терлички. Дори ританките ги обръщах на обратно... защото то парен каша духа дори и  да е замръзнала.
Та по-добре да заложиш на пухкава прежда. Ей тези са доста пухкави http://alexanderyarn.com/promo/kartopu-bebe-pofuduk.html  но са им останали много малко цветове.
A украсата може да е нещо такова


Или такова

Бях видяла и едни много сладки сърчица, но в момента нещо не мога да ги намеря.

# 746
  • София
  • Мнения: 1 654
Аз пък не бих избрала изцяло изкуственяк, има доста добри памучни и полипамучни
прежди за бебета. Ако трябваше да плета пелена сега, бих избрала Lanoso Alara - 50% памук, 50% акрил, много е мека и търпи отлично на пране в пералня. Ето и идея за едноцветна пелена на две куки, безплатен модел от Ravelry, има наистина стотици модели:

http://www.ravelry.com/patterns/library/heart-baby-blanket

# 747
  • Мнения: 357
Здравейте. Харесах си бебешкото одеалце от комплекта ето тук: http://www.kalitemarket.com/TAC-BATTANIYELI-BEBEK-UYKU-SETI-LOVE … MBE,PR-54616.html
Начинаеща съм в плетенето. Според вас това на една кука или на две се плете? Може ли да ми дадете схема или някакъв клип в интернет? Каква прежда бихте ми препоръчали?
Поздрави,

# 748
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Carmela Biscuit вярно, че онази прежда беше чист акрил. А и то ще е зимно бебе, по-добре някаква вълна смес да вземе за пелена.

malkata86 доколкото виждам през увеличението - одеялото е на 2 куки и май на триъгълници, не са ромбове. Ако някой вижда по-добре да каже. Според мен по диагонал за да получи триъгълната форма една или 2 бримки са "обратни" ако основата е лицева, то диагоналните са опакови и обратно. Точно как е не мога да видя от тази снимка. Края е ластик, май едно лице, едно опаки. За да стане по същия начин и по вертикала ги караш на редове.
Преждата според зависи - предпочитания, дебелина, цена.

# 749
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Благодаря на всички вас за отговорите.
Добре, че казахте за дупките, защото се бях спряла на едно одеалце, на сърца, на точно с дупчици.
Сега съм се загледала в ето това одеалце:



Много ми харесва, но не съм сигурна дали ще се справя с изплитането му. Плетат се отделни квадрати, от центъра, към краищата. След това квадратите трябва да се съединят.
Цветът трябва да е неутрален, защото е рано да се каже какъв е пола на бебчето.

Общи условия

Активация на акаунт