Съвет за име на момиченце....

  • 20 179
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 690
и аз много се чудих как да се казва моето момиченце. Накрая я кръстих Лусия. Име, което не се среща често, което има сладко умалително - Луси, което е познато в цяла Европа и е кратко. Това исках аз и наистина като чуят как се казва детето и всички казват, че е много звучно и хубаво име. Харесвам и Мелиса.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 259
Не виждам защо да отпадат цветните....

# 17
  • Мнения: 4 569
И аз съм за цветно име.

# 18
  • Мнения: 66
Ако бебето е зимно, по-добре е именния му ден да е през пролетта или лятото. Аз лично празнувам рожден ден и имен ден зимата и когато бях дете винаги съм искала да имам празник през лятото.

# 19
  • Мнения: 13 604
И аз не разбирам, защо отпадат имената с цветя? Раждането не трябва да е точно на празника, за да е "цвете". Когато дойде време да избираме име за нашето дете с ММ знаехме, че искаме да има имен ден.

# 20
  • Мнения: 2 328
Христия и Божена-  doh Ако толкова държиш да се върти около християнството предлагам Божидара .
Бих избрала Елисавета от всички предложени.

Защо не помислите за цветно име,което И двамата харесвате?

# 21
  • Мнения: 493
Благодаря много за идеите. И на двамата ни допада Ѝоана,но.... той има детенце от друга жена, което се казва Йоан. Ще е много странно да го кръстим Йоана. София също съм го мислила. Със сигурност няма да е Евгения, или Сияна/Сиана. Хората, които познавам с тези имена са лоши и завистливи жени... всеки път ще се сещам за тях. Мислили сме и Михаела/Михаила, но е масово срещано. А аз винаги съм искала момиченце, което да носи по-нестандартно име като моето. Всички мои роднини са с такива различни и не срещани имена, които на някои хора звучат смешно дори. Мисля и за Катина? Или Снежина?

# 22
  • Мнения: 725
Катина бих превърнала в Катрин

Последна редакция: пн, 28 сеп 2015, 14:32 от МеждУ-зWeзд0-Бр0ец

# 23
  • Мнения: 13 604
Катина бих превърнала в Картин
Катрин ? Сигурна съм, че е неволно.

Последна редакция: пн, 28 сеп 2015, 14:54 от MAMA NA....?

# 24
  • Мнения: 725
Да редактирах се

# 25
  • Мнения: 1 825
Снежина е трудно за запомняне и изговаряне, напр. от някой чужденец, пък и е остаряло. В днешния свят не знаеш утре детето то с кого ще го срещне живота.
Имам позната, която се казва Златомира и си смени името на Ирини, защото в Гърция, където живее, е доста трудно да се изговаря от гърците.

# 26
  • Мнения: 134
Едно момиченце е цвете, защо да не носи име на цвете? Вероника или Ралица не ти ли харесват? Благозвучни са, Снежина ми се струва малко студено. На мен лично най-много ми харесва Ана Мария. Колко ли още предложения ще получиш?!

# 27
  • Мнения: 379
Вместо Ангелина ми харесва повече Анжела или Аделина. Peace

# 28
  • Мнения: 505
От всички предложения най - много ми допадна Стамена. Божена бих заменила с Божана. Кремена, Пламена, Ангелина също ми допадат.

# 29
  • Мнения: 7 001
Много ми харесва Снежина.  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт