За лотариите и печалбите

  • 206 917
  • 1 431
  •   1
Отговори
# 375
  • here and now
  • Мнения: 4 349
Какво явно да, пощите не са ли държавни? Що за безобразие е това?
Ти на това нашто държава ли му казваш? То си е едно АД от където и да го погледнеш. То и личния лекар е ЕТ,  скоро писах в някоя тема, че има стикер "Коректна фирма" на вратата.
По темата.. След като ми скъсаха нервите в пощата служебно, ми предложиха да съм си вземела билетче да се успокоя.... Да си ги трият те...

# 376
  • Мнения: X
Айша, ти да не си адвокат? Ясно ми е всичко, за което говориш, за мен въпросът е принципен. Аз билети не купувам, но не ми е приятно да ги гледам навсякъде, а в БГ Пощите особено.

# 377
  • София
  • Мнения: 16 220
Аз мисля, че от самата лотария задължават продавачите да предлагат.
На мен ми предлагат в един магазин за 1лв., много любезен младеж, чак се извинява, че ми предлага.
От лотарията само препоръчват. От време на време организират обучение на персонала как да подобри печалбите. На хубави места за обучение е ясно кой се урежда. Пощаджийките и бензинджийките най-много до зала в хотел да  стигнат и да пият безплатно кафе. А задължават шефовете заради комисионното. Колко от него стига до персонала е друг въпрос.
Лейди, не - проста касиерка съм. Но пък в централен офис на фирма, предлагаща билетчета. За допълнителната им обработка и отчет беше назначен цял отдел за обработка. Няма лошо - междувременно борим и безработицата.  Party

# 378
  • Мнения: 832
Ами това е аналогично да ти се предлагат цигари. Все едно ти казват "ще вземете ли едни цигарки да пробвате как са на вкус". Не че това не се прави из разни заведения и партита, но поне ме питат "пушите ли?"
Ако предлагането на алкохол и цигари не се стимулира и се ограничава, тогава защо да се стимулира предлагането на хазарт?

# 379
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Сигурно няма да ви учудя, но повечето хора не смятат пускането на фиш и купуването на лотарийни билети или талони за хазарт (съвсем ясно и недвусмислено го заявяват в социологическо проучване по въпроса). За тях комарджии са тези, които играят покер, блекджек, висят по казината, залагат на надбягвания и др. подобни, 'официално заклеймени' от общественото мнение.
То и в тотото не е задължително да се влиза. Но като  стане джакпота 2 -3 милиона и стават опашки пред пунктовете.
Народа си иска надеждата за лесни пари. Ако не му ги даде един бизнесмен, ще е друг.
Именно  Peace
В случая бизнесменът, който и да е той, определено си разбира от 'занаята'.

# 380
  • Мнения: 2 450
Относно лотариите, на последната сватба, на която ходих, младоженците поискаха билети за лотарията вместо букети (беше извън софия и прецениха, че няма да могат лесно да извозят толкова много цветя). От билети на еквивалентна стойност към 500 лева "спечелиха" 200, да им бяхме дали кеш направо..  Laughing

# 381
  • Мнения: 4 303
То и личния лекар е ЕТ,  скоро писах в някоя тема, че има стикер "Коректна фирма" на вратата.
По темата.. След като ми скъсаха нервите в пощата служебно, ми предложиха да съм си вземела билетче да се успокоя.... Да си ги трият те...
Aма и те са купени/платени. Издават се от някаква фирма, ако си платиш.

# 382
  • Мнения: 1 448
Имам позната,която регистрира билет за участие в жребий за ТВ игри и я избраха. Спечели 20 000лв.

# 383
  • София
  • Мнения: 1 447
Аз познавам вече около 10 човека,които спечелиха.По 5 000 , 10 000 , 20 000 и по 100 и 200 хиляди,аз спечелих 100 лв миналата седмица.Не вярвах докато не видях с очите си,че хора които познавам спечелиха такива суми.Естествено на тираж от 2 милиона билета сигурно 100 са с по-големи печалби и е много малък шанса да го нацелиш точно ти за това много хора не вярват.

# 384
  • Мнения: X
Малък шанс, ама ти познаваш вече 10 човека  Thinking ?

# 385
  • Мнения: 10 117
Ха,  и аз мога да кажа, че  познавам спечелили. Wink
Нали ги дават по телевизията, пък и са доста.

Днес един господин си купи от пощенски клон билети за 20 лв.
Вчера в едно магазинче изплатиха 100 лв. на един дядо, ама не знам колко по 20 лв. е дал за тази печалба?  newsm78  Само разбрах, че редовно си купувал билети.
Други две госпожи се тюхкаха, че закъснели и не успели да си вземат билети преди дядото. Можело те да улучат печалбата.
Абе, на големи емоции попадам тези дни с тия билети. Joy

# 386
  • Мнения: X
Аз наскоро четох тук във форума, мисля че беше в темата "Оплачи се" следната драма. Съфорумка отива на гости на приятелка, която заръчва пътьом да и купи билет от националната лотария. Съфорумката купува билета, отива на гости и вижда, че домакинята е приготвила парите на масата да си ги вземе. Домакинята трие билета и излиза печалба 400 000 или 500 000 лв, не съм сигурна, но беше една от тези суми. Съфорумката питаше дали е редно да се разделят парите на две, защото тя не е взела парите за билета от масата. В същия ден, в който написа поста беше излъчена нейната приятелка по телевизията с печалбата, която ѝ благодари в национален ефир за закупения билет, но предварително категорично отказала да дели печалбата.

# 387
  • Мнения: 55 015
Защо да делят печалбата?
Домакинята си е поръчала, неин си е билета.

# 388
  • Мнения: X
Защо да делят печалбата?
Домакинята си е поръчала, неин си е билета.
Е, това е ясно, но съфорумката се чувстваше прецакана и се оплака в съответната тема...все пак говорим за половин милион лева  Crazy

# 389
  • Мнения: 55 015
Късмет! Peace
Да си го е купила за нея.

Общи условия

Активация на акаунт