Ларингит на дете

  • 6 797
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 310
Здравейте, моят син е с ларингит от неделя. Тогава му изписаха антибиотик Панцеф, защото вдигаше висока температура 39 С. В понеделник ЛЛ му сложи Урбазон. Има ужасна кашлица, особено след сън. Има пристъпи около 10-15 мин. Тази нощ даже два пъти получи такива. Утре сме пак на преглед, но тази нощ се изплаших доста от тези пристъпи. Моля Ви, ако някой е минал през това да ми каже някакъв лек да облекчим кашлицата. Давам сироп GrinTuss, пие чай лайка, AERIUS, имам и инхалатор и само с физиологичен разтвор му правих инхалации, но ми казаха, че не било хубаво само с това и аз ги спрях. Кажете ми колко време продължава тази кашлица, гласа му е все още дрезгав. Има и хрема. Кашлицата е суха. Горкото, много се мъчи...

# 1
  • Мнения: 10 998
Аз съм лекувала ларингит със компрес с извара и хомеопатично Апис 15 СН. Но щом даваш антибиотик, хомеопатично не се дава. Пробвай с компрес.

# 2
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 395
Здравей,

Давам ти линк към тема, която би могла да ти бъде полезна Peace Можеш да задаваш там въпроси, да получаваш отговори и да споделяш.

На първа страница можеш да видиш моя опит с някои от детските болести.
Ако, искаш и имаш и други въпроси можеш да питаш Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=871768.0

# 3
  • Мнения: 4 420
Споделям моя опит.

АБ, Урбазон, Ериус, сипори за кашлица, калциев глюконат - това не лекува. Слеващия път пристъпа става 20-30 минути и така докато стигне до 2 часа или до поредната доза урбазон. Така се развиха при нас нещата и то много скорострелно. От дете, което не беше боледувало 2 години за 2 месеца в хладилника си имах повече лекарства отколкото храна. 2 пъти на урбазон и казах край и изхвърлих всичко. В момента в къщи имам само една ампула калциев глюконат, ей така за да ми е спокойно на душичката.

Лекувах с хомеопатия. Пристъпите не спират от раз, но почнаха да намаляват - от 2 часа докато стигнат до 10 минути. От всеки месец, до по един на година. /да не викам дявола сега де/. В момента продължавам да посещавам хомеопат, давам и шуслерови соли. Още при първи симптоми на смяна на гласа започвам с шуслеровите соли и пускам инхалатор в стаята с чаено дърво, за да прочисти въздуха.


Късмет   bouquet

# 4
  • Мнения: 310
Днес лекарката ни изписа инхалации с Пулмикорт и Вентолин. Вече му ги правих два пъти и сега се разкашля още повече. Дали е от тези инхалации? Притеснена съм ужасно много, той вчера не кашляше чак толкова... Изписа му и антибиотични капки за носа Гентазон. Гласът му е дрезгав и кашлицата все още суха и все едно иска да изкашля нещо. Споделете опит, моля Ви.

Общи условия

Активация на акаунт