Как си представяме домовете на потребителите?

  • 13 829
  • 217
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 14 478

Jysk ми изглеждат паянтови. Те и Икеа не блестят с най-доброто качество (от опит го казвам), но пък Jysk май са по-зле. Може и да бъркам, де.
В Jysk преди години имаха страхотна масивна дъбова серия. Гардероби, кухненски мебели, маси и легла. Масата ми е от там-огромна, с дебели крака и дъбова от масив.
Чудесна мебел и неразрушима, освен това и на много добра цена.
В Икея на съм виждала такава...

# 196
  • Мнения: 7 171
На мен ми се наложи преди две години да обзавеждам набързо апартамент, който наехме, за са е близо до училището на детето. Ами Айкия няма равна! За един ден купихме всичко, без да се наложи банкрут, удобно, лесно. Само мъжът ми се поозори да сглобява, но пак бързо се справи. На мен ми харесва за деца/юноши, и за неформален кабинет с библиотеки за учебници, учебни помагала, бюро и т.н. Спалнята ми не е Айкия, както и гостна/трапезария, но дневната с удоволствие бих преобразила с Айкия. По същата причина като Таис. Обичам разнообразие. Иначе мебелите са боклук, да. А с времето стават все по-зле. Имам едни дървени шкафове, вече над 20 годишни, не са мръднали! Сложих ги в мазата да си прибирам някои неща в тях.
Ти нали живееше в къща?

Аз пак си живея в къща. В допълнение бяхме наели апартамент.

# 197
  • Мнения: 7 171
О, да, качеството не е най-силната страна на Икеа. Но пък компенсират с друго, а и като се гътне, се сменя лесно и бързо.

Софи, всички знаем как се произнася името, ама ти ме разсмя с това Айкия. Не мисля, че някъде съм го срещала така написано из български форуми/медии.
Ами да ти кажа, явно се пише някъде и така, защото автокоректора ми я написа.  Laughing Аз само я започнах. Дори ми я направи с главна буква.

# 198
  • Мнения: X
Сега се замислих, че ми харесват двете крайности: или номадски мебели, много леки и сгъваеми, или наистина големи и тежки вечни неща.

Тази пустиня от практичност по средата ми действа депресивно...но за съжаление се налага.
Нищо никому не се налага .
 Всеки може да си плати за орехови скринове и да си ги нареди у дома .

# 199
  • Мнения: 30 802
Не може, трябват си стаи с определени пропорции и излъчване, иначе става като на свинче-звънче.

Освен това мебелите от ценно дърво не са така гъвкави като размери и форми, каквото ти направят от стандартни измерения- общо взето това е.

Като няма достатъчно развит пазар за едни стоки, освен това ги правят нескопосано и прескъпо- липсва традиция и конкуренция. Не е само до парите. Сещам се преди 10 години само какви пари се даваха за една проста баня с мааалко по-така плочки. Същото е и сега с дървените мебели- или паянтите на Jysk, или 3000 лева и нагоре парчето, с не особено високо качество.

А и не са само скриновете, трябва да пасват на целия начин на живот. Като не пасват, е смешно. Иначе съм виждала домове, обзаведени малко рококо, щото така им харесва, но адски непрактични и дори смешни.

# 200
  • Мнения: X
Е ти пък нямаш угодия .

Ми купи си подходящо жилище за да пасва на идеалните ти мебели .
Не разбрах поне малко познах ли с описанието на дома ви ?

Последна редакция: ср, 04 ное 2015, 17:58 от Анонимен

# 201
  • Мнения: 14 478
Същото е и сега с дървените мебели- или паянтите на Jysk, или 3000 лева и нагоре парчето, с не особено високо качество.

Абе не са паянти масивната им серия на Jysk бе. Чудесен масивен дъб-вече 5-та година зверска експлоатация и не е мръднал... Ся-на скрина чекмеджетата са с кофти машинки и се поразпаднаха, но се оправят и се ядват...

Но може да се каже, че е изключение-бяха отделни бройки. Но подозирам, че в България карат бракуваните, докато в Дания е друга работа..

Същото е и с плочките. На пазара за първо качество ви продават трето, или направо взето от бракуваните в Италия и права плочка аз лично не съм виждала  толкова години вече...

Сега съм се запалила по норвежки чугунени камини. Но цената е 5 бона за печка, та ми е преседнало и няма да се случи скоро..Имам къде да наместя 5 бона преди да ги дам за камина.

А и мебели от чамов, дъбов масив или орех, ако щеш, не е задължително да бъдат в тежък ретро стил с рококо елементи. Материала не им пречи да са практични.
На мен кухненския плот ми е от дъбово дърво и е незаменим. Като се опарича мисля цялата кухня да сменя с дъбов масив. Влюбих се в този материал-има много хубав цвят, здрав , твърд и чудесно се връзва с бели стени

Последна редакция: ср, 04 ное 2015, 18:06 от Герри

# 202
  • Мнения: X
Герри, това е добра цена за камина .

Скрит текст:
Нашата тук я релокирахме от средата на хола до вградена в стена .

Запазихме камъните , самата камина ,само се смениха тръбите за отвод, нов по-висок камин и т.н.
ММ си игра над седмица с нея ,защото трябваше да я вгради  , премести , направи дървено скеле , свържи , облицова с не знам си какви противопожарни елементи, да направи два отвода, свърже 3 тръби, изгради на покрива висок комин с държател, изчисти комина , нагласи по размер в стената ,което беше малък ужас и да изреже  лепилото и исчисти камъка , направи лепило и да залепи всеки камък по размер като ги нареди един по един на цялата стена и покрай камината . Много работа .

И отишъл до магазина да си вземе не знам си какво за нея (май беше екстра камък ) и проверил колко струва самата камина .
Аз исках нова, модерна газова ,а нашата е истинска на дърва и имаме дървесина от 4 дървета та има смисъл и проверил като ми носи брошурата. Имайки предвид ,че Камината не е за отопление ,имаме си парно и е повече за чар и уют .

Само камината без никакви тръби, но с вентилационната система е била 10 000 долара .  #Crazy
За инсталация и редене на камъка искали 8000 отгоре като си купиш отделно материалите .
 Та купувай щом искаш ,защото е добра цена .


Доста време гледаше мъжът ми плотове от естествено дърво -бамбук ,но аз харесвам камъка и след като похарчихме парите за бетон  Mr. Green се спряхме на някакъв плот до другата година докато вземем вече камък  bowuu

Последна редакция: ср, 04 ное 2015, 18:23 от Анонимен

# 203
  • Мнения: 12 473
Аз харесвам практичността и комбинативноста ан Икеа..
И ММ също, а той е с големи изисквания..Wink

# 204
  • София
  • Мнения: 12 374
О, да, качеството не е най-силната страна на Икеа. Но пък компенсират с друго, а и като се гътне, се сменя лесно и бързо.

Софи, всички знаем как се произнася името, ама ти ме разсмя с това Айкия. Не мисля, че някъде съм го срещала така написано из български форуми/медии.
Ами да ти кажа, явно се пише някъде и така, защото автокоректора ми я написа.  Laughing Аз само я започнах. Дори ми я направи с главна буква.
На мен ми подчертава с червено и Икеа, и Икея, и Айкия  Laughing  Hug

# 205
  • Мнения: 12 473
"Ikea" е абревиатура, за това се подчертава..Wink

# 206
  • Мнения: 2 237
И аз бях в началото с лошо мнение за Икеа, но по различни от вашите причини. На мен не ми се струва евтино за това, което предлагат. В тукашните Leiner, Ludwig и  XXXLutz можеш да си намериш нещо от икейски цени до дизайн на Yoop.Обаче започнахме да търсим гардероби за таван 3,60 и нямаше готово производство. Влязохме в Икеа с нагласата "няма да има", но имаше. Pax 2,70 плюс отгоре 60см корпус. Докараха ги, монтираха и скоро започват седма година и по нищо не са се променили. Та явно не са по-боклучави от другите ни мебели, не знам. Peace

Но масивни маса и столове, както и детски легла не намерихме, май нямат.

# 207
  • Мнения: 14 478
Герри, това е добра цена за камина .


Контеса-това не е камина както си я описала. Това е печка от тежък масивен черен чугун с финтифлюжки и камера, която има възможност за двойно изгаряне. Като я натъпчеш с дърва и затвориш-може да гори до 10 часа и топли 300 куб.м. Печкокамината тежи 250 килограма и е на практика вечна.
Фирмата им е Jotul и максимално ме кефят-но са си глезотия...
Ето:
https://www.google.bg/search?q=%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0 … 8gCFQSJLAodyXEELA

На четвъртата снимка от ляво на дясно е моята... Tired Има даже вратичка да си пъхаш дървата странично.
Оххх....ама като няма дядо Коледа...

Последна редакция: ср, 04 ное 2015, 18:48 от Герри

# 208
  • Мнения: X
В Икея има място за всеки бюджет .
Има маса и за 10 паунда и за 150 ,има секции за 200 паунда и за 1200 и така .
Спрямо бюджета идва и качеството .


Обожавам Икея и лесният им ефективен и много функционален стил . Харесват ми жилищата обзаведени така също .

Но ми харесват и къщите в стил френски прованс , ултра модернизъм тип минималстичен , бароков стил , Винтидж както и в и Шаби Шик и т.н.


Апропо въобще не знам как се пише Икея на български .
Пиша както го изписвате списващите тук ,защото предполагам ,че повече знаете  bowuu

# 209
  • Мнения: 14 478


Но ми харесват и къщите в стил френски прованс , ултра модернизъм тип минималстичен , бароков стил , Винтидж както и в и Шаби Шик и т.н.


И аз харесвам всякакви, стига да са направени с вкус.
Но най си падам по дървото. Колкото повече дърво в един интериор, толкова по-добре се чуствам.
Сигурно защото ми напомня за детството и за селската ни къща...

Общи условия

Активация на акаунт