Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 261 496
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 748
Меденка, страшно ти благодаря за коментара  Hug

Без никакви препоръки и на своя глава взехме точно тази с термопомпа и мнението ти идва точно навреме да ме успокои, че сме взели правилната машинка. Дано върши работа и на нас!

# 61
  • София
  • Мнения: 409
shinebox, честито! Да си я ползвате със здраве!
Сигурна съм, че сте направили правилен избор  newsm10

# 62
  • Мнения: 1 278
Здравейте!
Имах пералня със сушилня Индезит, която беше доста шумничка, по-точно виеше при центрофужене, но ми вършеше работа, доволна бях. Снощи обаче нещо се повреди, не върти барабана, нищо не прави. Мъжът ми смята че има проблем с двигателя и да избирам нова. Харесах тези:

https://zora.bg/hotpoint-ariston/wdg-8640b/20959

http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-m … 77-DHC-S/p/688813

Ще са ми от полза коментарите ви  Simple Smile

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 20:29 от maq-mi

# 63
  • Варна
  • Мнения: 895
Мая, моята пералня преди време започна лека полека да става все по-шумна, но аз все се чудех дали не си въобразявам. Един ден спря да върти барабана. Викнахме майстор, отвори я и каза, че вътре е разбита цялата и накрая е скъсала ремъка и е спряла да върти. Ремонтира я за 120 лв като подмени доста части, влизащи в тази цена. Каза, че сме изчакали прекалено. Трябвало за я ремонтираме още сато е станала по-шумна, но аз така и не забелязах кога точно се случи. Сега е страшно безшумна и си работи безупречно.

Все пак следя тази тема и лека полека си избирам комбиниран уред, че не знам кога ще ме изостави окончателно. На 10 години е вече.

# 64
  • Мнения: 785
Аз лично да не чуя за Аристон пералня. Имам ужасни спомени. Имахме комбинирана пералня със сушилня Аристон, която ми късаше дрехите, а така също и наводняваше кухнята десетки пъти. Може да съм случила на кофти уред, да не е от марката, но намразих тази марка от дъното на душата си.

Сега съм с Бош и пея. Следващата ще я гледам да е с максимално широк барабан, за да може дрехите да се мачкат по-малко (че нямам удобно място за отделна сушилня)

# 65
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Привет  Simple Smile, да попитам  и аз. Колебая се между тези два модела:
http://www.techmart.bg/products/product_details/33246
http://www.techmart.bg/products/product_details/30683

Съвети?  newsm78

# 66
  • Мнения: 1 278
Здравейте!
Благодаря за коментарите!
 Не се чудих много. Избрах Аристон.
Има си плюсове, има и минуси. Доста по-тихичка е от старата(Индезит), но пък няма програма за пране на  памук и синтетика под 3часа. Като сложиш и още толкова сушене...Старата за 3часа и половина переше и сушеше на стандартни програми. Аристона пък не мирише на гума като суши и не мачка дрехите, но пък няма програми за дънки и обувки.
Старата е на ремонт и после ще опитам да я продам. Ако можех да избирам, не съм сигурна ,че Индезита щях да продам. newsm78

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Меденка, страшно ти благодаря за коментара  Hug

Без никакви препоръки и на своя глава взехме точно тази с термопомпа и мнението ти идва точно навреме да ме успокои, че сме взели правилната машинка. Дано върши работа и на нас!

Здравейте,

Мога ли да помоля за отзивите Ви при ползването на модела на АЕГ - пералня и сушилня с термо помпа.
Установих, че това е единствения молед който е с термо помпа, но защото чувам много противоречиви мнения, например от представителството на Бош и Сименс, че било невъзможно в комбиниран уред да има термопомпа и т.е. ще съм много признателна, ако споделите какви са впечатленията Ви при експлоатазия на уреда.

В случая не ме интересува токлока дали уреда е икономичен при ползването на ток, то-скоро справя ли се добре сушилнята, мачка ли дрегите, въобще как суши...

В нашия случай трябва е най-добре да вземем пералня със сушилня за вграждане и има такъв модел на АЕГ, но е без термо помпа. Аз държа уреда да е с термопомпа и поради тази причина ще стане много комплицирано вграждането на уреда.

Затове ми се искаше да науча предварително поне заслужава ли си .....  Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 409
Въпросните представителства да се информират първо...но все пак е разбираемо - никой не обича конкуренцията да изпреварва  Laughing

Повече от половин година ползвам тази машина. Мога да кажа само едно: безупречна е.
Има страшно много възможности за пране и сушене, овлажняване с пара, различни комбинации, отложен старт и още много, които дори не съм разучила и не съм използвала. Дрехи не съм съсипвала, не ги е мачкала, няма остатъчна миризма, безшумна е, с тока сигурно е икономична щом е клас А при сушене.

Друго не се сещам, но ако има други въпроси, с удоволствие ще отговоря на ЛС, за да не бъда възприета като рекламен агент на АЕГ  Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 8 131
Може ли линк към модела, за който говорите. Благодаря.

# 70
  • Мнения: 487
Здравейте и аз стигнах до този форум.Надявам се някой да ми помогне искам да си купя комбо пералня със сушилня спрял съм се на този модел
http://www.samsung.com/bg/consumer/home-appliances/washing-machi … bo/WD80J6410AW/LE
Някой има ли някакви отзиви.Суши ли добре ?Имали нива на сушене?Добре ли пере?Бързите програми стават ли за нещо?Естествено някой ако предложи друг уред също бих бил благодарен.Бюджета ми е 1300

# 71
  • Мнения: 487
Купих уреда вчера.Ще видим дали ще съм доволен.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 379
Купих уреда вчера.Ще видим дали ще съм доволен.

Здравейте,
какви са отзивите ви от уреда ?

# 73
  • Мнения: 487
Купих уреда вчера.Ще видим дали ще съм доволен.

Здравейте,
какви са отзивите ви от уреда ?
Уреда е перфектен.Имам вече около 20 цикъла на пране и сушене,нямам никакви забележки

# 74
  • Варна
  • Мнения: 379
Благодаря!
А какви са ви впечатленията от системата Eco Bubble,  това ли е за, което се представя?
Как са бързите програма за пране и  въобще имате ли вече впечатления от различните възможности и опции  на уреда?

Имам и друг въпрос -  Предполагам , че функциите пране и сушене могат да се ползват както автоматично една след друга (без ръчна намеса ), така и самостоятелно (само сушене или само пране)? Прочетох инструкцията за употреба, но не ми стана напълно ясен този момент. 

Благодаря предварително.

Последна редакция: пт, 18 ное 2016, 14:05 от Saly

Общи условия

Активация на акаунт