Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 398
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 70
Ееее ...  Ала-Бала , ама много си лоша значи, защо не му поднесе на тепсия с панделка цитат за неговия модел, ами го караш да си чопли клавитурата и да прелиства такава огромна тема  Grinning Grinning Grinning

Нищо лично, но питам най-учтиво, дали може,защото съм прочел ЦЯЛАТА тема и никъде не съм открил съответния модел (възможно да не съм го забелязал), а за протокола КЛАВИТУРА нямам, съответно няма как да я чопля, имам клавиатура... А ако сте в нервна криза и се чудите с кой да се заяждате мога да Ви препоръчам психиатър, да Ви изслуша и излекува.

# 946
  • София
  • Мнения: 451
kanarche, не ми се вярва някой да има статистика дали комбинираните се развалят по-бързо. По-скоро логиката е, че при тях има повече работни цикли. Ако пералнята се пуска само веднъж за изпиране (един работен цикъл), то комбинираната се включва още веднъж и за сушене (втори работен цикъл). Опитвам се да кажа, че комбитата работят доста повече от самостоятелен уред и е нормално по-бързо да се амортизират.

Що се касае до конкретния модел на Беко, нямам такава и не мога да дам мнение, но една колежка си купи наскоро и каза, че е доволна. То това с уредите си е и до късмет разбира се.

# 947
  • Мнения: 11 565
Ееее ...  Ала-Бала , ама много си лоша значи, защо не му поднесе на тепсия с панделка цитат за неговия модел, ами го караш да си чопли клавитурата и да прелиства такава огромна тема  Grinning Grinning Grinning

Нищо лично, но питам най-учтиво, дали може,защото съм прочел ЦЯЛАТА тема и никъде не съм открил съответния модел (възможно да не съм го забелязал), а за протокола КЛАВИТУРА нямам, съответно няма как да я чопля, имам клавиатура... А ако сте в нервна криза и се чудите с кой да се заяждате мога да Ви препоръчам психиатър, да Ви изслуша и излекува.
Хората се опитват да направят темите полезни. Затова Ви се казва хубаво да потърсите и да не го карате готованската.  Не може през няколко страници да се пита едно и също.  Имате късмет, че Ви се отговори. Дори в линка на емаг има 3 страници мнения. Имате едва 12 мнения в този форум и е добре да почетете малко повече преди да изпадате в нервни състояния. В края на краищата информацията тук трябва да е полезна и за останалите потребители.

# 948
  • Мнения: 2 099
Всеобщо мнение е, че комбинираните уреди се повреждат по-често. Не знам точно причината, може би са повечето цикли, а да не говорим и колко електроника имат....
Но когато нямаш избор и те притиска мястото се сдобиваш с този комбинирания и се надяваш на по-малко проблеми.

# 949
  • Мнения: 70
Ееее ...  Ала-Бала , ама много си лоша значи, защо не му поднесе на тепсия с панделка цитат за неговия модел, ами го караш да си чопли клавитурата и да прелиства такава огромна тема  Grinning Grinning Grinning

Нищо лично, но питам най-учтиво, дали може,защото съм прочел ЦЯЛАТА тема и никъде не съм открил съответния модел (възможно да не съм го забелязал), а за протокола КЛАВИТУРА нямам, съответно няма как да я чопля, имам клавиатура... А ако сте в нервна криза и се чудите с кой да се заяждате мога да Ви препоръчам психиатър, да Ви изслуша и излекува.
Хората се опитват да направят темите полезни. Затова Ви се казва хубаво да потърсите и да не го карате готованската.  Не може през няколко страници да се пита едно и също.  Имате късмет, че Ви се отговори. Дори в линка на емаг има 3 страници мнения. Имате едва 12 мнения в този форум и е добре да почетете малко повече преди да изпадате в нервни състояния. В края на краищата информацията тук трябва да е полезна и за останалите потребители.

Не мисля, че изпадам в нервни кризи, за да попитам къде е, си има причина, която съм посочил, а нали всъщност идеята на форумите е да се пита? Не виждам през 1-2 страници да има мнения специално за модела, за който аз питам, а и смятам, че ако се даде мнение ще е полезно и за други потребители, които се колебаят в избора си. Едно е да прочетеш ревю в Емаг, за което неможеш да бъдеш сигурен дали не е просто маркетингова стратегия, друго си е да се консултираш с хора, имащи опит със следния уред. Смятам, че ако неможеш да помогнеш е по-добре да си мълчиш, не да се заяждаш, както съответната г-жа/г-ца, търсил съм и с търсачката, прочел съм и тази тема, не съм намерил мнението, съответно търся съдействие, не мисля, че човек може да прочете всяка една тема, докато е притиснат от времето! Все пак наистина благодаря на всички, които ми помогнаха!

# 950
  • Мнения: 333
Наминавам да споделя, че накрая си купих тази LG https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing- … F2J6HM0W/p/680276 предимно заради размера. Пере добре, суши добре, мачка и свива умерено. Не е много шумна. Доволна съм общо взето. Simple Smile

# 951
  • София
  • Мнения: 12 006
Наминавам да споделя, че накрая си купих тази LG https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing- … F2J6HM0W/p/680276 предимно заради размера. Пере добре, суши добре, мачка и свива умерено. Не е много шумна. Доволна съм общо взето. Simple Smile
Мачка и свива и ти си доволна? Crazy Crazy Crazy

# 952
  • Мнения: 333
Че то има ли такива, които не го правят? Не ми се вярва. Grinning Но аз и не спазвам ограниченията за килограми. Simple Smile

# 953
  • София
  • Мнения: 12 006
Че то има ли такива, които не го правят? Не ми се вярва. Grinning Но аз и не спазвам ограниченията за килограми. Simple Smile
Има - да. Нормалните уреди не го правят, особено свиването. Е, ако се използва грешна програма, ще свие, но говорим за правилна експлоатация. Сега видях модела - ами тя няма ТП, което обяснява свиването. Отделно високи сметки за ток - 5.67 kWh на цикъл.

# 954
  • София
  • Мнения: 38 410
Ами и моята мачка дънки и свива дрехи с предупреждение на етикета

# 955
  • Мнения: 40 725
Аз не виждам как сушилня без термопомпа ( т.е. работеща с висока температура) няма да свива някои дрехи поне. Общо взето пижами и тениски имат склонност да се свиват леко и то все на дължина, не на ширина. Но е първият път и след това спира.
А относно мачкането всъщност моят опит сочи, че то зависи от материята и от количеството. Като пера чаршафи я бутам яко и ги мачка. Не е фатално, но са си намачкани, ама какво от това? Когато пера дрехи слагам по малко и с изключение на ризите останалото може да се носи и без гладене. Но една ютия винаги добавя малко вид, няма какво да си кривим душата Grinning

# 956
  • Мнения: 333
Така е, животът е твърде кратък за дрехи, които имат нужда от гладене. Ain't nobody got time for that.

# 957
  • Мнения: 29 251
Свиват се, разбира се. Дори и при центрофуга на високи обороти може да се свият. Не ми е драма на мен. Каквото оцелее в пералнята, значи става за носене. ММ го преживява повече... hahaha Много е труден в избора на дрехи и не обича да му се налага да хвърля, заради свиване или друго, причинено от пералнята.

# 958
  • София
  • Мнения: 38 410
На мм дрехите пък не са мръднали, за майтап. Но все пак му вадя дънките и ги мятам на простора. Те са и големи, та става по-леко.

# 959
  • Мнения: 2 041
Нямам абсолютно нищо свито с AEG.
Но пък старата Канди /без термопомпа/ не стига, че переше и сушеше макс.3 кг., а и ми сви всичко, което можа Simple Smile
При първите пускания на Кандито се наложи да подаря доста мои блузки на 10 годишното дете на приятелката ми...

Общи условия

Активация на акаунт