Есен - слънце, дъжд, мъгла, но децата на ИБ са винаги готови за игра.

  • 24 880
  • 713
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 8 131
Ще ми разясните ли повече за това данъчно облекчение или да ми кажете къде да прочета? За всички ли се отнася?
За шарката, по-добре по-малки. Аз я карах на 15 и беше ад.

# 706
  • София
  • Мнения: 10 698
Мецо и още май има право на Винетка и талони за синя и инвалидна зона- попитай.

# 707
  • Мнения: 1 413
И аз само съм чувала за данъчните облекчения, но не съм подавала Rolling Eyes

# 708
# 709
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Магнитче ние винетка взимаме безплатно заради Мецан - щото той е диабетик и също има над 50% трудоустроеност, а пък за стикер за инвалиди, честно казано ми е малко грозно .. в смисъл някак си все едно предизвиквам съдбата .. тя и без това ми скача отгоре, не искам още повече да я предизвиквам ..

# 710
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Данъчното облекчение днес си попълвах. Записват се данните на майката, бащата и децата. Накрая бащата подписва, че няма да ползва това облекчение от свое име за същите деца. По 200 лв. на дете е. Няма значение дали родителите имат брак.
Ние нямаме брак и живеем по документи на различни адреси, та ще е една разкатавка.
За данъчните облекчения няма значение заедно или не живеят родителите, женени ли са, разведени ли са и т.н. Полагат се за всяко дете родено през годината, вкл. и за навършилите пълнолетие през годината. За едно дете се приспадат 200 лв. от данъчната основа на единия от родителите, за 2 деца - 400 лв., а за 3 и повече - 600лв. Другият родител декларира, че няма да ползва облекчение.
За добавките за деца (детски), ако родителите нямат брак, но живеят по л.к. на един адрес, се изискват доходите и на двамата родители. Ако нямат брак и са регистрирани на различни адреси, искат дохода само на майката. Така знам аз. Няма как ще докажат, че родителите живеят заедно.
Фея, ти в случая можеш да се възползваш и от двете, ако дохода ти позволява за детските.

# 711
  • NE
  • Мнения: 10 999
Ще подам пак. 9 месеца съм била в майчинство и трябва да стане.

# 712
  • shumen
  • Мнения: 18 015
Меци,честита месечинка на Зузко.Да е жив и здрав..
Мраве,по-добре сега да я изкара,отколкото на 30.При нас в градината не са казали да има,но на моя позната в друга градина са ги предупредили,че има.Нейното дете от тая вечер е с Т 38,без други симптоми и може и да се е заразило,а през уикенда беше в конкакт с моето и може и Дени да се разболее тези дни.Аз да ти кажа предпочитам да я изкара сега,отколкото като порасне.
Лилка,честит рожден ден на Ники.Да е жив и здрав и много да Ви радва.

# 713
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Пускам я сега,че утре не се знае накъде ще ме завъртят. Днес диването ме подлуди направо. Утре ще го карам под строг режим. Ааа на главата ми се качи. Бясна съм  #Cussing out
И у свеки ядохме тая вечер, и съм огнедишащ дракон направо. Стомаха болиии Sick
НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт