Искам да кажа ... (59)

  • 43 028
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 436
Чай пия, но рядко. Не че не го харесвам, просто не се сещам.

Пфуу, не знаех че не мога да си редактирам мнение ако темата е заключена. Исках да махна снимките, а сега вече не може.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
От известно време си мисля, да започна да колекционирам чаени и кафени чаши.
То и аз така започнах. С един чайник. И послееееее, чайникмания. Сега гледам и чаши взех да имам ooooh!


Аз пия чай, чай-чай както му казвам аз, черен или зелен, пия и билкови отвари. Изобщо чайче ми дай на мен.

# 17
  • Мнения: 7 171
Чай пия, но рядко. Не че не го харесвам, просто не се сещам.

Пфуу, не знаех че не мога да си редактирам мнение ако темата е заключена. Исках да махна снимките, а сега вече не може.



Бубанка ще ти ги махне. Пиши и ЛС.

# 18
  • Мнения: 24 349
Сутринта правих чай малина с липа. Много ни хареса. Иначе имам поне 6-7 вида чай, но предпочитам кафе
Много е хубаво времето в Бургас. И чаках на опашка да гласувам. При положение, че при нас няма никаква интрига за кмет.
Мър, приемам предложението ти. Сега остава и мъжете да се съгласят Laughing

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Ето още нещо за кръводаряването, тъкмо ми попадна готова Simple Smile

# 20
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Чай с коняк, ако обичате. Двоен. А, нямате коняк? И с ром става. Смело, смело сипете, то не е лекарство. А така, благодаря.

# 21
  • Мнения: 12 992
Обожавам чая, билков, зелен, с малко мляко. Сега от Дубай си донесох страхотен индийски чай масала, за пръв път опитах и беше любов от пръв поглед. Прави се по специална технология, първо се кипва вода слага се от чая, ври 5 мин, после се слага кондензирано мляко и пак се вари, такъв взрив е от аромати! Джинджифил, канела, кардамон, карамфил, а уж мразех карамфила. Търсих в нета дали има тук мога да поръчам, но няма. Само в едно заведение в София го предлагали.
Гласувах, нал близък е кандидат за кмет, дано имаме късмет и стане той, амбициран е да промени града за добро. Имаше много хора, но в нашата секция все възрастни, млади не видях. Довечера ще чакаме резултатите.
Слънчево и приятно е. Боядисах се и стана хубав цвят. Мек,,сьомга ли е, праскова ли е, важното че ми хареса:)
Мър, то страшна прИмоция бе, 70 кинта на човек за обяд:) Ама спрямо Буржа с 300-те си е направо без пари:))

# 22
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
У нас всички си знаем кръвните групи. Аз и синът ни сме от една и съща група, щерката и мъжа ми имат еднаква кръвна група.

# 23
  • Мнения: 2 576
Благодаря за новата тема  bouquet

Чай през лятото пия когато се сетя, а зимата редевно и по много. Обичам и купувам най различни чайове.

# 24
  • Мнения: 11 917
Обичам чай, но не мога да го сменя с кафе, кафето ми е любимо!

Пия само чай, който лично съм събрала, подарък от природата.Затова в заведение- много рядко.Научих и детето да го пие, естествен, неподсладен.Понякога за училище му слагам чай/ отвара/ от шипки вместо вода.Децата му се смеели, че си носи бира Simple Smile

Обичам чай в красива, порцеланова чашка, най-добре - да е заедно с филийка намазана с масло и конфитюр, сладко.

# 25
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Като заговорихте за чай - Янтре, ми няма ли да идваш къде София? Чайникът ти те чака и все пита за тебе, вече е на път да почне да се обижда, че го не щеш.  Joy Joy

Кръвната ми група и тя кат мене - дашна, пък почти невзимаща. Joy Joy Цялото семейство сме нули Joy Joy

Чай - всеки разбира различни неща под "чай" - билкови отвари, плодови отвари, някакви гранулки в бурканче в магазина, пликчета с билки и с изкуствени аромати на малини, ягоди, къпини и пр.
Опитвала съм какви ли не чайове. Много ми харесваха насипни смески с екзотични имена - истински чай с още нещо - портоколави корички, цветчета от нещо, незнайни някакви съставки също. Обаче магазинчето го затвориха и оттова не съм купувала.
Белият чай като че ли ми е най-любим, защото не е толкова танинов като зеления, червения и черния.
Веднъж пих на гости много ароматен турски чай, в който имаше карамфил, но за съжаление не разбрах как се казва.
И аз не мога да заменя кафето с чай - все едно да заменя ябълките с круши. Joy

Кой щеше да колекционира чаши? Силвето ли? Имам някои интересни, да знаеш.

# 26
  • Мнения: 7 171
Като заговорихте за чай - Янтре, ми няма ли да идваш къде София? Чайникът ти те чака и все пита за тебе, вече е на път да почне да се обижда, че го не щеш.  Joy Joy

Кръвната ми група и тя кат мене - дашна, пък почти невзимаща. Joy Joy Цялото семейство сме нули Joy Joy

Чай - всеки разбира различни неща под "чай" - билкови отвари, плодови отвари, някакви гранулки в бурканче в магазина, пликчета с билки и с изкуствени аромати на малини, ягоди, къпини и пр.
Опитвала съм какви ли не чайове. Много ми харесваха насипни смески с екзотични имена - истински чай с още нещо - портоколави корички, цветчета от нещо, незнайни някакви съставки също. Обаче магазинчето го затвориха и оттова не съм купувала.
Белият чай като че ли ми е най-любим, защото не е толкова танинов като зеления, червения и черния.
Веднъж пих на гости много ароматен турски чай, в който имаше карамфил, но за съжаление не разбрах как се казва.
И аз не мога да заменя кафето с чай - все едно да заменя ябълките с круши. Joy

Кой щеше да колекционира чаши? Силвето ли? Имам някои интересни, да знаеш.

Ароматните чайове, които и ти, и Жаки описахте, на английски се казват точно "chai", за разлика от tea.
Чай означава черен чай, подсладен с много подправки и мляко. И аз много го харесвам, но само понякога. Любимият ми чай е earl grey tea. Много обичам high tea и обикновено ходим в един специален ресторант около Коледа.

# 27
  • Мнения: X
Тъкмо си направих един горещ чай. Предпочитам кафе, но пия и чай. Предпочитам билков, черен или зелен. Не си падам по плодовите чайчета. Пия ги със захар, мед или мляко. Не се научих да пия неподсладен чай.

# 28
  • Мнения: 4 785
Имах много негативна емоция преди малко и много ми се скапа денят, включително ме заболя и главата  Confused Сутринта не предвещаваше подобни емоции, но както се казва - кой да знае. Аз си пуснах едно капучино и ще се опитам да не задълбавам, защото няма смисъл, хем го осъзнавам, хем ми е терсене.

Може да направя нещо сладко, за да ми мине  Crossing Arms

# 29
  • Мнения: X
 
Нова тема, чаена.  Пия чай целогодишно, най-обичам
зелен с жасмин и бял. Харесвам и  насипните чайове,
които се продават по дрогериите. Най-омразни са ми
лайка и каркаде. Кафето обаче не мога да заменя с чай.
  Това все едно аз съм го писала  Laughing 1 към 1. Обожавам и чай с алое.
 С касис. Ърл грей.
  В момента един плодов с круша и карамел пия , зелен с жасмин , зелен чист ,касис и един детокс / мятат се нейде и още една купчина други /
   Моята кръвна група може да дава почти  на всички и да взема само от себе си и нулева отрицателна .

Общи условия

Активация на акаунт