Работа, CV-та, HR-и, съвети - 48-ма тема

  • 54 535
  • 760
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 995
"Не роботят с клиенти а само с фирми" означава, че не работят с търсещи работа, а само с предлагащи, което пък означава, че на теб няма да тръгнат да ти търсят работа там, но пък на клиентите си им търсят служители. Искат пари от фирмите.

# 736
  • Другата България
  • Мнения: 37 847
Мери, и аз мислех, че си с Изи консулт.
В наше село обаче не работели с клиенти, а само с фирми?! Crazy
Снощи ми звъняха за една фирма, в която кандидатствах и се заговорихме, че искам да си изпратя СВ-то при тях.
Не работели по този начин и били платени. Thinking
Ти плащаш ли нещо?
Не те разбрах.
Звъннали са ти от Изи да ти искат пари?
Или са ти звъннали, защото представляват фирма Х, която търси кадри и ти си изпратила СВ за тази фирма Х?
Плаща им Х, не ти.
Нищо не са ми искали на мен.
Ама и само едно обаждане имам досега от тях, не възлагам кой знае какви надежди, защото нали ти казах, че търся специфично....нещо, то и момчето ми каза, че рядко изпадат такива оферти.

# 737
  • Мнения: 2 289
"Не роботят с клиенти а само с фирми" означава, че не работят с търсещи работа, а само с предлагащи, което пък означава, че на теб няма да тръгнат да ти търсят работа там, но пък на клиентите си им търсят служители. Искат пари от фирмите.

Точно. Тоест биха се обадили и пуснали обява, но да тръгнат да ти търсят фирма не, защото нямат офис примерно.

# 738
  • Бургас
  • Мнения: 7 055
Аз работенето с клиенти го разбирам не да тръгнат да ми търсят работа на мен лично, а да ме имат в някаква база данни и когато някоя фирма набира персонал първо да потърсят кандидати от базата и след това да пускат обяви ако не намерят.

# 739
  • Мнения: 7 995
Според мен, ако по принцип пускат обяви, пак ще пуснат, независимо дали имат база с кандидати. Те всички имат бази с кандидати.
Те не че тръгват да ти търсят работа лично... а ти търсят сред базата данни със свободни позиции.

# 740
  • Другата България
  • Мнения: 37 847
Аз работенето с клиенти го разбирам не да тръгнат да ми търсят работа на мен лично, а да ме имат в някаква база данни и когато някоя фирма набира персонал първо да потърсят кандидати от базата и след това да пускат обяви ако не намерят.
И аз така го разбирам.

# 741
  • Мнения: 83
Фри ,верно ли,че нямат интерес към тебе и твоите компетенции,щом само на 3 интервюта са те извикали ?Явно драстичните мерки не са ти помогнали много.А,ти си била в 2005 г,а ние сме 2015 ,скоро 2016 г.Вземи да напреднеш!

Последна редакция: вт, 15 дек 2015, 15:50 от Радка Атанасова_475560

# 742
  • Мнения: X
Радка Атанасова_475560 освен че не умееш да пишеш, ти е трудно и да четеш явно хах

# 743
  • Мнения: 83
Нямам проблем с четенето ,нито с писането,май ти си малко назад във времето и не си актуална.Все едно да си със средно обр. и да даваш съвети на ИТ или гл.счетоводител как да си върши работата.Много смешно!хаха

Последна редакция: вт, 15 дек 2015, 15:58 от Радка Атанасова_475560

# 744
  • Мнения: 2 289
Нямам проблем с четенето ,нито с писането,май ти си малко назад във времето и не си актуална.Все едно да си със средно обр. и да даваш съвети на ИТ или гл.счетоводител как да си върши работата.Много смешно!хаха

Не мисля,че изказванията Ви са много на място.

# 745
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Пълно е с висшисти с претенции и една гола диплома, които хора със средно образование, притежаващи съответния опит в областта могат да сложат в малкия си джоб, да не употребявам по-силна дума.
Много обичам да видя поставен на мястото му някой такъв гледащ отвисоко Sunglasses

# 746
  • Мнения: 648
Пълно е с висшисти с претенции и една гола диплома, които хора със средно образование, притежаващи съответния опит в областта могат да сложат в малкия си джоб, да не употребявам по-силна дума.
Много обичам да видя поставен на мястото му някой такъв гледащ отвисоко Sunglasses


Много точно! newsm10

# 747
  • Мнения: 83
явно е пълно с невисшисти ,злобеещи ,че дори една диплома нямат,и аз обичам такива да ги слагам на мястото им.Кой Ви оторизира да определяте чии изказвания са на място и чии не?

# 748
  • Мнения: 2 450
Аз имам няколко дипломи даже, което не пречи да се съглася, че някои от тях са безполезни. Ако трябваше сега да избирам, бих предпочела стаж. Сухата теория от морално остарели учебници, която се преподава в повечето ни университети не те подготвя грам за работна среда, после трябва с месеци да ги обучаваме тези с блестящите новички дипломи.

# 749
  • Мнения: 83
Разбира се ,че опит се придобива с работата,няма как в у- та да те научат на всичко ..Сигурно и в Медиц.у- т учебниците са морално остарели ,пишете глупости ,общо взето.
А какво ще кажеш за висшисти с опит,които слагат среднистите в малкия си джоб ,и с право.

Последна редакция: вт, 15 дек 2015, 17:24 от Радка Атанасова_475560

Общи условия

Активация на акаунт