Кое да избера? Квартира или собствено жилище?

  • 15 163
  • 202
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 550
къде точно е апартамента и аз съм от Бургас .... Според мен или дайте апартамента под наем или просто се преместете да живеете там пак зависи колко ще е удобно придвижването до работа и като цяло за бебето когато дойде ...
Апартамента е в Меден Рудник, а ние живеем до Младежкия дом. Определено квартирата ни е на много хубаво място, близо до центъра и до морската. Притеснява ме факта, че не знам дали ще има къде да изляза с това дете в Меден Рудник, имам познати там и всички са си изгледали децата по кафета (което не го одобрявам ) Но пък имаме две коли което означава, че по всяко време мога да сляза до центъра без проблем. Просто съм много объркана, защото решението е само мое!  ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 610
Може да помислиш и по този вариант.... Peace
Местиш се за 5-6 години във вашето жилище, което ще ти е напълно достатъчно и практично да отгледаш децата си /далеч от прашния капан на центъра/.  
Ако имаш нужните за първоначална вноска доходи и виждаш доходите си като постоянни величини...
Купуваш желано от теб жилище в центъра и веднага под наем, докато не дойде момента да го ползваш...После под наем другото жилище и така ще можеш да имаш винаги дом, който ти е сигурен и допълнителна вноска по кредита.
Това е ... помисли за варианта...
 Peace

# 17
  • Мнения: 1 261
Аз си гледам детето в краен квартал на варна и съм доволна след като се преместихме се от квартира в централен район в собствено. В кафетата няма лошо ако са специално за майки с деца - цяло лято изкарахме на такова:оградено, с пясъчник /чист/, пързалка, люлки и деца : )
За мен дилема няма. Мъжа ми също е със служебен транспорт извън града.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 4 116
какъв е смисълът да се местите за 4-5 години в М.рудник и после пак в центъра, тъкмо ще оправиш единия апартамент и ще свикнеш и ще трябва да се местите... пък и това да влачиш детето всеки ден на разходки в центъра е тъпо за мен, то бензин, то чудене къде да паркираш.... ако имате финанси, продавайте  и купувайте в центъра, дори и с кредит, като направиш сметката за 5 години ще дадете повече 21 000 лева за този наем, не виждам смисъл

# 19
  • Мнения: 30 802
Но пък имаме две коли което означава, че по всяко време мога да сляза до центъра без проблем. Просто съм много объркана, защото решението е само мое!  ooooh!

Ако имаш късмет с детето- ще слезеш до центъра "без проблем". Обаче ако не обича седалката, ако вкисва и реве в колата или пък заспива за 10 мин. и после цял ден е будно, но кисело...ще имаш голям проблем.

# 20
  • Мнения: 760
къде точно е апартамента и аз съм от Бургас .... Според мен или дайте апартамента под наем или просто се преместете да живеете там пак зависи колко ще е удобно придвижването до работа и като цяло за бебето когато дойде ...
Апартамента е в Меден Рудник, а ние живеем до Младежкия дом. Определено квартирата ни е на много хубаво място, близо до центъра и до морската. Притеснява ме факта, че не знам дали ще има къде да изляза с това дете в Меден Рудник, имам познати там и всички са си изгледали децата по кафета (което не го одобрявам ) Но пък имаме две коли което означава, че по всяко време мога да сляза до центъра без проблем. Просто съм много объркана, защото решението е само мое!  ooooh!

аз лично бих си останала в центъра ... аз също съм бременна и в момента сме в процес на търсене на апартамент като също го търсим в този район във Възраждане Братя Миладинови или Центъра тъй като смятам че ще ми е по одобно да излизам с познати а и доморската и обратната ... иначе също има много добри предложения за по крайните квартали на Бс но лично аз гледам да ми е удобно ... така че прецени си но според мен е добре във Възлаждане да си останете иначе толямо пърхане ще падне назад напред със това бебе

# 21
  • Мнения: 46 653
Не знам как е в Бургас, но в София кварталите са град в града. Уредени са идеално. Например няма нужда да ходя до центъра, педиатърът ни е тук. Има държавни поликлиники, частни, каквото ти душа иска.
Ние живеехме в центъра, но когато се замислихме за бебе на секундата се преместихме. Никога не бих си оставила детето да диша въздуха там. Но това вероятно е до град, при вас може да е чист.

Но няма смисъл да я убеждаваме, усещането е индивидуално и всеки има своите приоритети, ясно е, че при тях ще е центъра, важното е да си го изчислят така че да загубят най-малко пари.

# 22
  • Мнения: 19 334

Ние живеехме в центъра, но когато се замислихме за бебе на секундата се преместихме. Никога не бих си оставила детето да диша въздуха там. Но това вероятно е до град, при вас може да е чист.


Специално за София и аз не бих живяла в баш-центъра. В Бургас не знам как е, но в София в центъра е по-шумно и по-мръсно, отколкото в останалите квартали, като се изключи Студентски град (там си е ад).

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 346
Може да продадете апартамента и да си купите по-малко жилище в центъра.
Или да доплатите и да си купите по-голямо.

# 24
  • Мнения: 760
и аз не знам как е във София (но мое мнение) тук не мисля че е чак такава лудница или поне за мен не е въпрос на свикване....

Може да продадете апартамента и да си купите по-малко жилище в центъра.
Или да доплатите и да си купите по-голямо.


да най доброто решение

# 25
  • Мнения: 550
Може да продадете апартамента и да си купите по-малко жилище в центъра.
Или да доплатите и да си купите по-голямо.

Може Вени , но нямаме пари. Апартамента в Меден Рудник струва 27 000-29 000 евро, а апартамент в центъра струва над 40 000 евро. Заема категорично отпада, нито аз нито мъжа ми искаме да имаме да даваме пари на банки. Вариантите са два или нашия апартамент или под наем. Самата аз съм живяла в Меден Рудник 20 години и сега като се замисля не съм умряла, а и вече всичко е доста по-устроено и в комплекса си има всичко необходимо. Май ще пооправим малко апартамента и ще се преместим. Всички ремонти и обзавеждане ще ни костват максимум 5000 лева.

# 26
  • Мнения: 46 653
...нито аз нито мъжа ми искаме да имаме да даваме пари на банки...

Т.е. на хазаин с/у временно ползване и след n г. никаква собственост бихте ги дали, но на банка, за вашето собствено жилище, на което ще сте собственици след същите години, за същата сума - не?  Rolling Eyes Не знам, за мен първото са пари на вятъра, когато човек има налично жилище. Ако нямате тогава е друго.

# 27
  • Мнения: 4 270
...нито аз нито мъжа ми искаме да имаме да даваме пари на банки...

Т.е. на хазаин с/у временно ползване и след n г. никаква собственост бихте ги дали, но на банка, за вашето собствено жилище, на което ще сте собственици след същите години, за същата сума - не?  Rolling Eyes Не знам, за мен първото са пари на вятъра, когато човек има налично жилище. Ако нямате тогава е друго.
Присъединявам се към питането на НСЧ.

# 28
  • Мнения: 11 288
Виждам доста коментари от хора, които нямат понятие от Бургас и сравняват с опита си в София (където, впрочем, също не са живели И в центъра, И в квартал).

Центърът на Бургас е великолепен. Пешеходна зона, чисто, поддържано, няма много шум и прах, за морската градина да не говорим. Недостатъкът е, че има затруднения с паркоместата и синя зона - т.е. плановете да се търкаляш всеки ден с кола и бебе невинаги ще са лесно изпълними.

"Меден рудник" не е далеч в смисъла на "Западен парк" или бургаския "Зорница", да речем - той е наистина отделен и силно отдалечен от централната градска част, на практика си е отделно населено място. И си е работнически квартал, панелен. Няма база за сравнение между отглеждане на дете на едното и на другото място.

Кое ще изберат - въпрос на финансови възможности и финансова култура. 350 лв. за Бургас не са малко пари. Хубаво е да разгледат решенията с даване на жилището в "Меден рудник" под наем, или продажбата му и кредит за ново в желаната част от града.

# 29
  • Мнения: 550
...нито аз нито мъжа ми искаме да имаме да даваме пари на банки...

Т.е. на хазаин с/у временно ползване и след n г. никаква собственост бихте ги дали, но на банка, за вашето собствено жилище, на което ще сте собственици след същите години, за същата сума - не?  Rolling Eyes Не знам, за мен първото са пари на вятъра, когато човек има налично жилище. Ако нямате тогава е друго.
Присъединявам се към питането на НСЧ.

На хазаина утре като не мога да му плащам ще търся по-евтина квартира, а ако не мога да платя на банката ще ми вземе апартамента.  В днешно време няма нито сигурна работа, нито сигурни доходи.  Peace Не казвам, че моето мислене е правилно, но и не задължавам никои да мисли така. Аз за добро или лошо съм научена да нямам да давам пари  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт