По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 4

  • 58 460
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 601
2-3 м. не са достатъчна почивка, вероятно и това влияе.

# 706
  • Мнения: 2 887
фемостонът е естрогенов препарат, който се изписва за сваляне на фсх-то.
шакира, много се радвам, че си успяла при тези показатели. рядкост е да се получи и един ембрион, а два жизнеспособни е невероятен успех. лека бременност до термин.

# 707
  • Мнения: 2 144
Фемостон и аз съм пила, но така и не ми свали ФСХ. Това, което свали моето ФСХ до 9 са добавките, които ми препоръча Денис от темата за добавки. Въобще не са измишльотина и два пъти ФСХ ми пада след тримесечно приемане преди пункциите. ТСХ падна след като започнах да го следя всеки месец и веднага след пускането му правех консулт с ендокринолог за корекция на дозата Еутирокс. Антителата свалих десеторно с прием на Селен 100мкгр. всеки ден. Едно момиче тук от форума ми каза за имунолозите, че е забременяла след тяхната намеса и изследване на НК клетките, защото при автоимунни заб-я често има повишаване на НК клетки. Излязоха високи. Имунолозите ми препоръчаха вливане на Имуновенин за модулация на имунната система преди трансфер. Дори ми казаха, че при Хашимото е хубаво да се включва Имуновенин, той повлиявал антителата също.
Не знам дали ще задържа бременността. Много е рано още, 13 ден след трансфер, а на 11ти ден имах 888 ЧХГ. Не знам Господ каква изненада има за мен, само се моля да ми помага...Аз каквото трябва правя, моля се той да ме закриля.  Praynig Praynig Praynig

# 708
  • Мнения: 601
Шакира, не се вкарвай в притеснения, моля те! Господ си знае работата, а и ти правиш необходимото.

# 709
  • Мнения: 11 590
Първо да поздравя Шакира за прекрасната новина, не си се похвалила  Hug Стискам палци всичко да върви наред, ще си слушаш докторите, ще изпълняваш, малко по-стресово ще е, но си заслужава!
Мимс, след като бях диагностицирана и оперирана от ендометриоза, ме подложиха на 6-месечно лечение с инжекции Золадекс. С тях бях в 8-месечна изкуствена менопауза. Няма да те лъжа, че беше прекрасно - имаше си горещи вълни, имаше си променливи настроения и изблици, сухота във влагалището, но - мина! АМХ преди въпросната операция беше 0,69, след нея и още един опериран яйчник, даже не съм го и проверявала. Едно от светилата в репродуктивната медицина в града ни ме изкара без яйчников резерв. Това беше преди да родя първото си дете, и преди да забременея с второто. Вярвам, че и моята мисъл следиш Simple Smile Има надежда!!!

# 710
  • Мнения: 1 144
Да се почуди човек как от всички тези "лоши" яйчници и много лоши яйцеклетки са се пръкнали бая човечета  Mr. Green

# 711
  • Мнения: 11 590
Как - с добри лекари, добри стимулации, много изследвания, много процедури, много пари, и най-вече - с помощ от съдбата, отгоре, или който в каквото вярва Simple Smile
Ние сме и с доста тежък мъжки фактор, освен всичко останало. Аз съм и с хипофункция на ЩЖ, с тромбофилия, и НК клетките бяха високи, та правихме вливки - нямаше празно просто  Mr. Green

# 712
  • Мнения: 1 433
Моме, до сега не съм имала проблеми с ФСХ-то newsm78
Явно от както пия Еутирокс нещата се объркаха. Едно лекуваш друго се прецаква!?
Сега ще ходя по ендрокринолози. Винаги има какво да се желае и от уж най- добрите специалисти. Направо се изморих да им подсказвам какво да се прави, след подробно "образоване" от форумите ooooh!

# 713
  • Мнения: X
Мимс, виждам, че към теб се прилага много сериозен и индивидуален подход.
Няма начин да не успееш,момиче.

# 714
  • Мнения: 11 590
Мимс, Еутироксът не може да повлияе на ТСХ-то. И то, и АМХ показват, че нещо се случва с яйчниците.

# 715
  • Мнения: 1 433
Много ми е притеснено, момичета Cry
Не ми се иска да повярвам, че имам проблем с резерва Cry
До преди 2м всичко беше в норма Sad
Четейки тук и там разбирам, че с тези хормони се борят репродуктивните ендрокринолози.
Хем ми е отчаяно, хем се опитвам да се усмихна.
С такива показатели на АМХ, съвсем ли е противопоказно за процедура. Дългия протокол не е ли подходящ за такива случаи!? newsm78
Герда, всички ще успеем Hug

# 716
  • Мнения: 2 887
мимс,проблемът е, че с това амх ще имаш малко антрални,  а при това фсх няма да се повлияещ от стимулацията, която на практика е добавяне основно на фсх в организма или заставяне на тялото да синтезира повече.
следи фсх. възможна е нормализация. това е хормон,който варира в резултата на различни фактори, напр. стимулация, ановулаторни цикли и пр.
за дългия протокол не бих могла да ти кажа. знам, че при такива стойности на фсх често изписват някаква форма на естрогенова терапия, но нямам представа какви са плюсовете и монусите на различните и подформи .момето и шакира явно са с успешни опити при подобни случаи, те ще могат да ти дадат повече информация за подхода при тях.

# 717
  • Мнения: 11 590
Аз съм имала две стимулации, и двете бяха на къс протокол. Знам, че при НЯР се прилага или къс, или ЕЦ.

# 718
  • Мнения: X
Мимс, сигурно ще ти изпишат и някакви добавки, освен че ще оставят ячниците малко да си починат.
И ти приеми така нещата. Настрой тялото и психиката си за някаква почивка, свобода.
Поеми дълбоко въздух и  посрещни периода с положителна нагласа, за да може когато му дойде времето да излезеш от него с позитиви...
  Спираш за малко часовника, който неумолимо тиктака ли тиктака, и си позволяваш да се поуспиш, докато  другите бързат за работа, а ти ще се поизлежаваш с чаша хубаво кафе и ще се надсмиваш над устремения и нервен бяг на останалите. Wink

# 719
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Мимс - успокой се и се опитай с добавки и предписаното лечение да свалиш фсх. В Турция се прилага естроген прайминг протокол с лепенки Климара форте

Общи условия

Активация на акаунт