По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 4

  • 58 458
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 144
Мимс - успокой се и се опитай с добавки и предписаното лечение да свалиш фсх. В Турция се прилага естроген прайминг протокол с лепенки Климара форте

Аааа, ето за този протокол питах сега в темата за Надежда. Интересуваше ме дали се прилага при нас.

# 721
  • Мнения: X
Нанчита, защо не попиташ момичетата от истанбулската тема, те са отзивчиви ще ти отговорят.

Последна редакция: чт, 03 мар 2016, 22:05 от Анонимен

# 722
  • Мнения: 1 144
Да, аз имам там кой да питам, пишем си с едно момиче от истанбулската, но ми беше по-интересно дали в Надежда прилагат този протокол. За турците знам, че го правят.

# 723
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Мимс - успокой се и се опитай с добавки и предписаното лечение да свалиш фсх. В Турция се прилага естроген прайминг протокол с лепенки Климара форте

Аааа, ето за този протокол питах сега в темата за Надежда. Интересуваше ме дали се прилага при нас.
Не съм срещала потребитека на българска клиника, която да е споделяла да е била стимулирана така. В Щерев са много консервативни,в Селена разчитат на ЗЕТ, Владимиров обича силните стимулации и разчита на Ера тест. В Надежда предпочитат ЕЦ при лош резерв, но мисля, че ако някой е склонен да експериментира, това е Стаменов. Впрочем и Цветков чете много, но мисля, че все още не смее да експериментира чак толкова.

# 724
  • Мнения: 1 144
На Владимиров силните стимулации ги знам, не искам да си спомням даже  Crossing Arms

Персенска ще питам аз, тя не е много склонна по принцип да експериментира, но дай Боже всичко да е наред, като си взема последната заповед искам да направим всичко възможно и различно от правеното досега. Ще я подготвя предварително и ако не иска да опита, ще говоря с Цветков.

# 725
  • Мнения: X
Американския подход е ЕЦ и още много други неща.

Последна редакция: чт, 03 мар 2016, 22:19 от Анонимен

# 726
  • Мнения: 2 887
сега на  мен ми стана любопитно. кой  е американският подход? иначе климара изписват и в българия ,но с друга цел - удебеляване на лигавица за трансфер.

# 727
  • Мнения: 1 144
Каква е наистина разликата между американския и турския подход?
Аз доскоро пишех и четях в един американски форум и подхода при момичетата там повече ми приличаше на това, което споделят момичетата в истанбулската тема.

# 728
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Начита - и според мен Персенска не е много по експериментите, но с добра аргументация от твоя страна може и да склони. При мен се съгласи да използваме инжекции прогестерон, след като и доказах с изследвания, че не усвоявам добре Утрогестана. Като цяло аз май и идвам в повече, защото правя доста неща на своя глава  Blush

# 729
  • София
  • Мнения: 23 214
Аз имам стимулация с климара от предния цикъл, според стаменов така излизали повече фоликули преди стимулация, после колко ще порастнат обаче не се знае. В турция слагат и цитротид с климарата, аз нямах.

# 730
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Значи правилно си мислех, че ако някой е склонен да прави такава стимулация, това е Стаменов.
Аз,обаче съм на мнение, че ЕЦ или леката стимулация дават по-добри резултати при високо фсх. Имам чувството, че дори и да тръгнат достатъчно фоликули, после половината са брак. На ЕЦ по-лесно се следи ситуацията и може да се прецени дали и кога точно да се направи пункцията,за да е хубава яйцеклетката. Персенска ме е връщала на ЕЦ, защото фоликула беше започнал да лутеинизира и нямаше да извадим Я. На другия месец извадихме хубава. Но пък ЕЦ е голяма игра на нерви и не го издържах дълго.

# 731
  • Мнения: 2 144
Аз винаги съм била по къс протокол. Сигурно ги водят по-леки стимулации. Нито Шефкетова, нито Стаменов са ми изтървали фоликулите. Винаги съм вадила между една и три яйцеклетки. Виж за Персенска за втори път чувам, че изтърва фоликули. С едно момиче лежах в гинекологията на Надежда, което ми каза, че и при нея изтървала.

# 732
  • Мнения: 2 887
от това, което четох/съвсем отгоре- отгоре, тъй като естрогенът при мен дава обратен на желания ефект/, климара се предпочита пред противозачатъчните, които са на сходен принцип, но твърде често прекалено "приспиват" яйчниците. цетротрид би имало логика да се включи при данни за много високо лх, наред с висото фсх, но не съм много сигурна дали точно с тази цел го използват.

# 733
  • Мнения: X
Какво означава, че фоликулът започва да лутеинизира?

# 734
  • Мнения: 1 144
И на мен два пъти ми е изтървала фоликул, но честно казано не я виня, защото на ЕЦ си е рисковано. Това беше в началото, докато разбере, че при мен О настъпва рано и пукам Ф бързо. Един път ми е насрочвала пункция прекалено рано, съответно незряла и веднъж доста късно, излезе презряла.
Само веднъж с клостилбегит имах 3 Я, но едната докато дойде време за пункция се спука и тогава Стаменов ми извади 2 Я, от които пак само едната се оплоди.

Общи условия

Активация на акаунт