БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 48 268
  • 767
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Сачът е керамична плоча ли или от мед.
 Тук сач не нарича плитък меден тас.
За другият знам ,че преди употреба се оставя хубава до се "напие " с мазнина /олио/
  Гофретниците по принцип имат ли същият по силен захват като грила или тостмейкъра?
На моят капакът е един хлабав и нямам идея дали е дефектен или по принцип са ни така.

# 706
  • София
  • Мнения: 418
Сачът е керамична плоча ли или от мед.
 Тук сач не нарича плитък меден тас.
За другият знам ,че преди употреба се оставя хубава до се "напие " с мазнина /олио/


Глинен е. Намазах го с мазнина (дано зехтин е ок) и го ръгнах във фурната. Донамазах 2 пъти още мазнина. Достатъчно ли е като за подготовка преди първо ползване?

# 707
  • Мнения: X
Скрит текст:
Цитат
Самата плоча трябва да бъде изпечена на слаба топлина заедно със сериозно количество мазнина. Купувате си сач, пълните го колкото можете със олио и го слагате на дървената печка или котлон. Колкото и невероятно да звучи, целият процес продължава около 20 дена. Ако нямате възможност да поставите сача на слаба топлина няма проблем, но задължително му /b>сипвайте олио всеки ден. Ще се учудите как всичката мазнина ще бъде попита от глинения съд. Само не се стряскайте, глината не е живо същество тип ала Улица Сезам, но все пак си обича блажно.
http://btourism.com/read.php?id=202  - преди време го бях чела и сега го намерих по снимката  Laughing

# 708
  • под тепетата
  • Мнения: 9 531
marcheva 14  , защо в посочения сайт http://oferta.bg/offer/601 гаранцията на уредите е само 6 месеца? Питам в готварския, защото тук се коментираше готварска техника.

# 709
  • София
  • Мнения: 418
Купувате си сач, пълните го колкото можете със олио и го слагате на дървената печка или котлон. Колкото и невероятно да звучи, целият процес продължава около 20 дена.

20 дена не е ли много Sad На други места не се споменават 20 дена а нещо от сорта на да го напоиш добре, да го опечеш и да повториш няколко пъти.

# 710
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Дадоха ми смеси за сладки на Belbake. Купени са от Lidl  с мисълта, че са готови сладки за ядене. LaughingСега пред мен има две кутии – едната е Mix for Glazed Christmas Biscuits, а другата Mix for Lincer slices. Някой има ли представа къде има информация на български или английски как да ги приготвя. Нито вътре в кутията, нито на нея има тази информация на познат за мен език. ooooh!
Защо не пробваш с гугъл преводача, напиши каквото виждaш на опаковката. Или го дай тук да пробваме да го преведем.

# 711
  • Мнения: 9 155
Купувате си сач, пълните го колкото можете със олио и го слагате на дървената печка или котлон. Колкото и невероятно да звучи, целият процес продължава около 20 дена.

20 дена не е ли много Sad На други места не се споменават 20 дена а нещо от сорта на да го напоиш добре, да го опечеш и да повториш няколко пъти.

какви 20 дни  Shocked Сач е това - глинен съд за печене. Намазваш с олио, или мас, тънко, не го пълниш, той е глинен, порест съд, ще се напои с мазнината.  Загряваш в фурната - но задължително в студена!!!!!! като всеки глинен съд се поставя в студена фурна. Загряваш до 200*, държиш го там 1 час, после изключваш да изстине. И не го миеш с куп препарати - веро, топла вода и гъба.
  https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D0%B0%D1%87&espv=2& … d7ugKKfh_bfPoQ%3D
Сега масово се ползва във фурните и за меса, но преди години се е ползвал на огън,  за печена на катми и подобни тестени. Аз и на котлона правя катми в него, дори големия сач за огъня от село е малък, за да сготвя в него месо за едно ядене на семейството, та след като развалих един сач с печене на пържоли на котлона, сега си го държа само за катми и гюзлеми. Колкото и да се миеше и чистеше си миришеше на месо и трябва само за това да се ползва.

# 712
  • Мнения: X
Просто споделих какво съм прочела . Нямам такъв сач.
Имаме на селото на ММ от бакър .

# 713
  • Мнения: 648
пеп-4о, как да приготвя замразени зеленчуци с ориз newsm78 Embarassed

# 714
  • Мнения: 9 155
най-мързеливия начин - варя ориза  (измит) отделно - 1 част ориз на 5 части вода. Когато набъбне -   сварен ,  прецеждам, обливам със студена  вода в гевгира или цедка. През това време в друга тенджерка зеленците - замръзнали поставям във вряща вода, да се бланшират-варят за общо 3-4 мин - на тях им трябва съвсем малко.
В голям широк тиган, или тавичка, на котлона сипвам зехтин/олио и масло равни части, прибавям ориза, зеленчуците и малко бульон 1 ч.ч. - домашен имам замразен, ако нямаш - топла вода + вегета или бульони ако ползваш, тук посоляваш и ги бъркаш около 2-3 мин. - ориза си поема останалата вода. Накрая пак кубче масло и захлупвам  да постои 5-6 мин.  Ако слагам гъби - те са при зеленчуците
http://pep-4o.blogspot.bg/2010/03/blog-post_24.html

# 715
  • Мнения: 648
Много ти благодаря! Simple Smile

# 716
  • Мнения: 9 155
моля. Редактирах се горе, не знам защо съм писала топла вода, като е студена.
Ако ти е пакета смесен ориз и зеленчуци - кипни ги първо, до набъбване на ориза, после прехвърли в тигана с мазнина. Ако опичаш подправки - слагай смело каквито имаш - магданоз и черен пипер за мен са достатъчни.

# 717
  • Мнения: 648
Само замразени зеленчуци са.

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 261
Имам руска салата останала от Нова година ....с какво ястие може да се консумира  newsm78

# 719
  • Мнения: 1 213
Имам руска салата останала от Нова година ....с какво ястие може да се консумира  newsm78
С палачинки - става за предястие.

Общи условия

Активация на акаунт