БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 48 228
  • 767
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 11 737
marcheva 14  , защо в посочения сайт http://oferta.bg/offer/601 гаранцията на уредите е само 6 месеца? Питам в готварския, защото тук се коментираше готварска техника.
Биляна, аз съм го купила директно от бълг .магазин, ако не се лъжа беше Техномаркет, не с поръчка. Затрудняваш ме да търся гаранционната карта, не си спомням къде е, но защо си мисля, че беше по голям срок на гаранцията...може и да съм в грешка.  Peace

# 721
  • сф
  • Мнения: 394
в какво да съхраня целувчени блатове, току-що направени до утре сутрин?

# 722
  • Мнения: 759
в лидл/кауфланд продават ли пресни аспержи и на каква цена?
арабски питки от къде купувате?
(не са точно кулинарни, но...)  Blush

# 723
  • Мнения: 1 956
Аспержи съм купувала няколко пъти от Била, в Лидл и К не съм срещала.

# 724
  • София
  • Мнения: 418
най-мързеливия начин - варя ориза  (измит) отделно - 1 част ориз на 5 части вода. Когато набъбне -   сварен ,  прецеждам, обливам със студена  вода в гевгира или цедка. През това време в друга тенджерка зеленците - замръзнали поставям във вряща вода, да се бланшират-варят за общо 3-4 мин - на тях им трябва съвсем малко.
В голям широк тиган, или тавичка, на котлона сипвам зехтин/олио и масло равни части, прибавям ориза, зеленчуците и малко бульон 1 ч.ч. - домашен имам замразен, ако нямаш - топла вода + вегета или бульони ако ползваш, тук посоляваш и ги бъркаш около 2-3 мин. - ориза си поема останалата вода. Накрая пак кубче масло и захлупвам  да постои 5-6 мин.  Ако слагам гъби - те са при зеленчуците
http://pep-4o.blogspot.bg/2010/03/blog-post_24.html

Не е това най-мързеливият начин  Simple Smile Аз бих сложила ориза и зеленчуците в тенджерата с необходимото количество вода (слагам 3 към 1 вода /ориз) + малко зехтин, сол и подправки по предпочитание и това е. Варя докато водата изври колкото да се вижда ориза, махам от огъня и оставям захлупен даси поеме останалата вода. Разбира се не пречи да провериш дали е сварен - ако не е добавям още малко водичка. Ползвам бланширан ориз (харесва ми че не се слепва като се свари).

# 725
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
в лидл/кауфланд продават ли пресни аспержи и на каква цена?
арабски питки от къде купувате?
(не са точно кулинарни, но...)  Blush


Това ли имаш предвид под "арабска питка"?



Ако е така, то има в арабските магазинчета на женския пазар, има различни по големина (3 размера са) и по различен брой питки в опаковка. Магазините са няколко, в тях продават и подправки. Бях писала преди няколко страници за тях. От Екзарх Йосиф се завива надясно към пазара и има 2 магазинчета в рамките на 50м.

В Билла също съм виждала от тези питки за дюнери, но не са така готини. Мисля, че преди години съм мяркала и в Пикадили.

Последна редакция: пн, 04 яну 2016, 14:39 от chrissy

# 726
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
В Кауфланд също ги има при питките за хамбургери. В два размера са.

# 727
  • Мнения: 58
Имам два сухи хляба и искам да ги оползотворя. Някакви идеи? Може би някаква баница или не знам...
Този хлебен пай правя често. Много е вкусен.

http://www.cookwithasmile.com/%D1%85%D0%BB%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0% … 0%B5%D0%BD%D0%B5/
Този  хлебен пай по едно време го правех всеки ден, защото имах доста синьо сирене. Много сполучлива рецепта

# 728
  • Berlin
  • Мнения: 11 303
За много години! Simple Smile

Имам кори за баница, от тези къпаните и искам да ги направя нещо, но да не е баница или с тиквеник. Нещо друго? Нямам яйца обаче в момента. Thinking

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 1 009
За много години! Simple Smile

Имам кори за баница, от тези къпаните и искам да ги направя нещо, но да не е баница или с тиквеник. Нещо друго? Нямам яйца обаче в момента. Thinking

Правила съм нещо като лазаня,импровизирано...добре се получи Wink

# 730
  • Мнения: 759
Нещо от изсъхнал домашен щолен?

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 21 716
Нещо от изсъхнал домашен щолен?
Хрумва ми за панирани филийки...  Thinking

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 26 524
Имах един голям ананас,малко презрял ми се видя и го направих на сок,какво мога да направя с остатъка/пулпата/,че е доста...

# 733
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Току-що имах същия проблем с изостанал пъпеш - направих го на шейк в блендера. Simple Smile Иначе може на смути или да се добави в десерт - както се добавя настъргана ябълка или морков, примерно.

# 734
  • Мнения: 22 867
За много години! Simple Smile

Имам кори за баница, от тези къпаните и искам да ги направя нещо, но да не е баница или с тиквеник. Нещо друго? Нямам яйца обаче в момента. Thinking

Нещо подобно, импровизираш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт