ЕЛП 51 - празнична, предколедна, черешова

  • 20 776
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 658
Ето, пак се получи  Grinning

# 706
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
а, не! не! не! и не!
за слятото и разделното си има специален виц.
със специален човек - мой любимец. Грузинът.
не! грешка!
ГРУЗИНЪТ.
Скрит текст:
обичам си го почти наравно с арменецът Sunglasses

Цитат
Ой, плахой язик Руский ой, плахой!
"к вам", пишется двумя словами, а "квас" - только одно!



# 707
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Ето, пробвам повторно същия номер  Mr. Green  няма да напиша граматическия парадокс, според който един и същи израз (по смисъл) в един случай се пише заедно, а в други - разделно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Имаме почти познал верния отговор. И да, милорд,
първия израз е. Но именно той в деликатни смисло-
ви и контекстни нюанси понякога е една дума (ка-
то направление), а понякога в две думи (като кон-
кретна локация)  Mr. Green

# 708
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
 hahaha нюанс Joy Joy

 Sunglasses да го приемем за трета задачка, а?

# 709
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Трета? А кои са първите две?  Laughing
Май съм пропуснала нещо, което,
съгласете се, не е най-приятното
усещане  Mr. Green

# 710
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
номер ено: стоит статуя
номер две: една дума - две думи

номер три: нюанс  Sunglasses

Скрит текст:
Лордеса ъф дъ търсачка! Риспект!  newsm20

Обаче като гледам, не съм единствена, само от една обикновена дума "статуя" протече правилната мисъл  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Това не го разбрах.  Mr. Green Чесно  Mr. Green
Че то няма мегдан за не-до-четене на тази
дума, както и за не-до-мисляне на мисълта,
дето се изнизва от нея. Но пасаран нейде
другаде, една е пътеката  hahaha
От темата е, сис, от темата, и от нейното народонаселение  Hug Я иди в произволна друга тема и напиши "стоит статуя" и ще видиш как дори и празно ехо няма да отекне.

Ето, пробвам повторно същия номер  Mr. Green  няма да напиша граматическия парадокс, според който един и същи израз (по смисъл) в един случай се пише заедно, а в други - разделно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 711
  • София
  • Мнения: 5 658
Предавам се за нюанса  Embarassed

# 712
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Плюсено със систъра. И аз не стоплям за нюанса.  Mr. Green

# 713
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Аз пък нищо не стоплям, ама то ми се случва често. Всичко е в норма, санким.

За отсъствието на Розето имам едно предположение-пожелание: помните ли, че тя се оплакваше от ядове в службата и стокъри във форума? Та си рекох, че може да е на нова работа, интересна, платена и всред читави хора, и, като всеки новобранец, се стеснява да пише тука от работното си място. И така с един замах се ликвидират два генератора на напрежение.

Аз съм голям ...абе гъз. Чоплех си по двора нещо. Синигерите, както винаго в снежно и студено време , понакълвали няколко подкови наденички. Свалих ги от пръта - годни са за ядене, ако се поизреже кълваното, че да ги прибера. Комшиите поправят камиона на единия. Рекох да им се похваля. Отнесох две подкови и се бъркам за ножче, да опитат - оставил съм го някъде. Ръцете им до лакти омазани в масло и катран - не може да искам помощ от тях. Чакайте, викам им, ще ида, ще нарежа, ще донеса вилички и малко вино - да опитате и така. Влязох вкъщи и от врата ме захванаха: булката за близки и далечни планове, за актуални проблеми и належащи разходи, пък какво станало сутринта с нейните занимания, и някаква закопчалка на чантата й се измъкнала, лампата в стаята на децата не светела; най-дребното - и то заразказва, заразпитва - залисаха ме и забравих за какво съм влязъл. До стъмване се занимавах с разни домашни неща.

Ония двамата поправиха каквото можаха по камиона, и ме задяват, когато излязох навънка преди малко:

-Много хубаво виното, и суджучетата хубави, ама много наряза, че се издухме. Айде, пак така да почерпиш, ама по-малко нарежи него път!

Срам, бря... заплес, още тиквеник.

# 714
  • Мнения: 36 124
следащия път ще дойда и аз да помагам за камиона, само кажи кога ще сваляш ония ми ти подкови от пръта    Party

# 715
  • София
  • Мнения: 5 658
Куркума, накълвано по суджук се спасява посредством запечатване с червен пипер. А се предотвратява с метнат вестник отгоре.

# 716
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
следащия път ще дойда и аз да помагам за камиона, само кажи кога ще сваляш ония ми ти подкови от пръта    Party

Не ти трябва, тоя камион е същински дарак, катраница, мъка за душата. Кърпен е колкото палтото на Сам Хокинс (Бойко Б. знае за кое палто говоря). А свалянето от пръта никак не е еднократен акт, ами си е процес: постоянно окачвам нови неща на пръта и свалям готови. Гледам да не е много монотонно - закачам и по някой парцал пастърма от време на време. Тая дейност упражнявам от октомври до масовата поява на мухите. И по мухяно време може, ама малко повече обвиване пада.

Това с пипера е интересно, Атти. Ама не знам ще стигна ли да ги ръся... Аз спасявам радикално - чрез нарязване на тънко. Те рядко накълвават повече от 4-5 подкови дребните хайванчета и винаги избират практически готовите. Колко му е да ги спасиш...

Правя едни много секси спагети - с прозирни резенчета от тоя суджук и салца с риган.

# 717
  • Мнения: 36 124
аз ще крася ситуацията, ще създавам уют и дух около камиона посредством присъствието си, няма да цапам нежните си ръчици отнемайки на мъжете удоволстивето да се се завират под камиона и да се цапат; еветуално ще си самоналожат по-скромна употреба на някои изразни средства, които са неизменна част от всяка монтьорска дейност, солта и пиперът дет' се вика
на мен ми е достатъчно еднократно и по средата да се включа в процеса, вино ще си донеса и после легенди ще се разказват ...

# 718
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Милорд, съчувствам искрено, чистосърдечно.
Но не бива да се вините без мяра - туй, дето
е изпуснато, ще се навакса, за сметка на спо-
делените залисии домашни, които са неповто-
рими.  Hug

# 719
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
аз ще крася ситуацията, ще създавам уют и дух около камиона посредством присъствието си, няма да цапам нежните си ръчици отнемайки на мъжете ....

Абе, антр ну казано, те и мъжете в случая са като камиона. Спроти ньега са си, както казваше дядо. То в цялата махала сме все такива едни...

Една позната на семейството се оплакваше някога - в нашия завод, казва, са останали само ергени трето качество.

Разбираш ме, Ло, разбираш - че човек за едното име красно живее, пък да го окепази заради пуста разсеяност - не бива.

Общи условия

Активация на акаунт