ЕЛП 51 - празнична, предколедна, черешова

  • 20 767
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 36 087
ергени не ща, мръвка искам аз, мръвкаааа  Whistling

# 721
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ясно. Ще направим едно петстепенно меню. Ле монтьор, да го наречем.

Ще започнем с гнездо от кисели краствички, а в него - подпъдъчи яйца в масло и пипер. Ще добавим кисело-сладка пъстра туршия. После ще опитаме пикантната кайзерована плешка. Ще нарежем суджуците на пластове от парчета с различна дебелина - така, както се реди чакълен филтър за дренаж. Из тях ще пуснем да се търкалят няколко пиперчици от лютите в зехтина. Накрая няколко тънки парченца от мраморния врат. А, забравих - имам малко тракийска луканка с праз - нея къде да сбутаме?

И ще измия срама си.

# 722
  • Мнения: 3 784
Защо, защо не запомням, че не трябва да идвам тук преди ядене. ЕЛП на гладно вреди на... всичко.  Laughing Куркума, тези прекрасни описания вървят само с едни спретнати колетчета с мостри от гореописаното.  Laughing Което ми напомня, че ти имаше да ни разказваш три истории за пост и молитва, а ни разказа само две?  Flutter Това е натвърд да ни разкажеш третата.  Laughing


За отсъствието на Розето имам едно предположение-пожелание: помните ли, че тя се оплакваше от ядове в службата и стокъри във форума? Та си рекох, че може да е на нова работа, интересна, платена и всред читави хора, и, като всеки новобранец, се стеснява да пише тука от работното си място. И така с един замах се ликвидират два генератора на напрежение.


Дано да е така.

Гледам, че сме на страница 49 и Атти сигурно вече трака тенджерите с кавър снимка, и шапка, и прочие... и се замислих, че сме като тефтер. Да почнеш нов, когато ти остава една неизписана страница, е грехота към хартията, но пък ако не вземеш новия навреме, почваш да драскаш по задната корица (стр. 51). Тоест, замислих се, кое е по-малкото зло. Май да почнеш да драскаш по гърба.

# 723
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 238
Предавам се за нюанса  Embarassed

или съм била много повече с руснаци или съм толкова стара, че само аз съм чувала тоя брадат виц Blush

скривам, вие знаете защо Blush

Скрит текст:
Скрит текст:
Цитат
Подходит Петька к Василию Ивановичу и спрашивает: Василий Иванович, что
такое НЮАНС?
- Ну Петька, это сложно... Становиська раком!
Петька встал, Василий Иванович сзади подходит и.....
- Петька, член в заднице чувствуешь?
- Чувствую, Василь Иванович
- И я Чувствую член в заднице! НО ЕСТЬ МАЛЕНЬКИЙ НЮАНС!
Ето МОЙ член в ТВОЕЙ заднице

# 724
  • Мнения: 3 784
Нещо като да не бъркаме боя със ситуацията?  Joy Нюанс, пак.

# 725
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 238
 Hug точно  Hug

# 726
  • Мнения: 3 784
Аз в момента наваксвам с четенето на темата за странни (коледни) подаръци, че не я бях отваряла два месеца и попаднах на историята за дядото, дето свалял сервитьорка  с вафла. Сетих се за един от разказите на Куркума, за махленския пияница, който си има изгора, на която чинно и ритуално ежедневно поднася две вафли, увити в амбалаж. Или е сменил изгората, или има брат-близнак.

# 727
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Може да е някакъв донжуановски почин - завладей сърцето й с вафла. А моят пияница към момента е сингъл. И кучето му зачезна някъде. Той позхлеби тия дни - ри пътечки в снега в дворовете на няколко баби. Като всеки сериозен безнесмен още в зори се беше материализирал на улицата в шуба, с една крива ушанка на главата и лопата за сняг в ръка. Очакваше повикване търпеливо, като стоик.

Пътечките, дето ги поразрива (чисти е силно казано) са криви, тесни и кой знае защо не следват плочниците, ами цепят както дойде - през градинки и здравец, та чак през едно плитко чешмяно корито. Бабето после коригира тоя участък с една малка лопатка за сгурия.

Вярно, че остана една постно-суджучена история неразказана, Ники. Ще изчакаме постен ден да е - петък или сряда - и ще я споделя.

Днеска най-неочаквано срещнах един мноого ценен и забавен тип, с който дружахме отдавна. Цяла вечер си ходя нахилен като зелка, спомням си разни щуротии оттогава.

# 728
  • Мнения: 3 784
Деликатно подхвърлям, че е сряда, но все пак не смея да настоявам, че е късничко, ако не е под ръка и електронизирана.  Laughing

Може би е сингъл, защото Тя ревнува от клиентките му?

# 729
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 238
Деликатно подхвърлям, че е сряда,
Скрит текст:
но все пак не смея да настоявам, че е късничко, ако не е под ръка и електронизирана.  Laughing

Може би е сингъл, защото Тя ревнува от клиентките му?

със същата доза деликатност вметвам, че вече е св. чтвртк, а това е на инъ крачка от петък  Mr. Green

# 730
  • n/a
  • Мнения: 3 341

Пътечките, дето ги поразрива ...


Историите са чудни. В навечерието на петъка ли или заради
разположението на звездите около 154 пъти ги прочетох ка-
то "ПЕТЪЧКИ" и ей богу, не ми попречи да си представя всич-
ко достатъчно образно. Едва на последните думи се спотък-
нах на лопатата за сгурия - съгласете се, че нищо петъчно не
се види в нея - та да се замисля, в кое е ключът към гладкото
преминаване през повествованието. Петъчки, та петъчки ...  Mr. Green


# 731
  • София
  • Мнения: 6 219
Бях в един от любимите ми ресторанти! Щастлива съм до козирката! Честит Чтвртк!

# 732
  • Мнения: 3 784
Едва на последните думи се спотък-
нах на лопатата за сгурия - съгласете се, че нищо петъчно не
се види в нея - та да се замисля, в кое е ключът към гладкото
преминаване през повествованието. Петъчки, та петъчки ...  Mr. Green


Съгласна съм. Като във вица
Скрит текст:
за трудовака и цигарите (май анахронистичен, защото трудови войски са премахнати преди въвеждането на задължителните предупредителни надписи по цигарените кутии) - "Тютюнопушенето е опасно за вашето здраве" - сяда, пали и просъсква през зъби "Гадове мръсни, а на мотиките нищо не пишат!"


Впрочем, спотъкването по своята звукообразност ми напомни за класическия метод да се сетиш как се казва мотиката.  Laughing

Честит предпетък, а на Ването честито щастие!  Laughing

Смях се с една статия, с която не съм особено съгласна (не съм спала в кон, но и маншон не нося, нито пък храня котките с, ъ-ъ, себе си), но ви я нося тук най-вече заради последното изречение.  Laughing Я си признавайте коя енотка я е писала?

# 733
  • София
  • Мнения: 5 658
Козилата е страхотна енотка, винаги ми е кеф да я чета  Grinning

И какво викате, да ходя да готвя нова тема? А тема за темата имаме ли?

# 734
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Дали в каря на подзаглавието на темата де не включим нещо суджучено-луканково-вурстно-пастърмено или поне паприковано. С извинение към Розето, но освен нея комай всички сме ценители на този тип продукти. Нея можем да зачетем с нещо краставично-руколно.

И аз чета Козилата. Абе я да си проверим кръвните групи, ще излезе че са еднакви май. Аз съм А+, по-точно кръвта ми е такава.

Ако пък не са - вече ще знаем, че сходството не се дължи на кръвта.

Общи условия

Активация на акаунт