Съпруги на военнослужещи - 15

  • 46 153
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 9 740
sad_woman, заменят, ако не успеят да го ремонтират в рамките на един месец. Това го знам със сигурност от човек, работещ във федерацията за защита на потребителите. И на нас така ни смениха телефона в Техномаркет, но битката с телефона от Теленор е пословична. Имам един куп с протоколи и т.н. глупости.
Аз имам чувството, че у нас пристига техника от партиди, които на тестовете при производителите дават някакви дефекти. И понеже държавата ни дава възможност на продавачите с гаранционни сервизи да ни мотат, тук сме прекрасен пазар на скапана техника.

# 76
  • Мнения: 1 408

Аз имам чувството, че у нас пристига техника от партиди, които на тестовете при производителите дават някакви дефекти. И понеже държавата ни дава възможност на продавачите с гаранционни сервизи да ни мотат, тук сме прекрасен пазар на скапана техника.

Твърде е възможно. Пример-многострадалният ни таблет. Та процесор ли не горя, та батерия ли не беше, та софтуерен проблем, та хардуерен проблем...Все от една и съща марка и модел. Наскоро гледах едно предаване по телевизията, в което един човек обясняваше как телевизорите се правели така, че да изкарат гаранционния срок и веднага след това да почнат да дават дефекти. Той го обясни на технически език, който много не разбрах  Embarassed Но беше нещо в смисъл, че някои компоненти се програмирали колко дълго да функционират без да дават дефекти.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 9 740
То не е само за телевизорите, а за всичко. Материалите се влагат така, че след определено време уредът да се развали непоправимо. И отиваш и си купуваш друг.  Peace

# 78
  • Мнения: 724
То не е само за телевизорите, а за всичко. Материалите се влагат така, че след определено време уредът да се развали непоправимо. И отиваш и си купуваш друг.  Peace

за всичко, направено в изминалите 10, а може и повече години! Едно време как имахме уреди, някой от които ползваме и до днес (печка Раховец, например и хладилник Мраз). Rolling Eyes

# 79
  • Асеновград-Стара Загора-Шумен
  • Мнения: 512
albena30, и вие ли си нямате гадже? И ние нямаме. Моята дъщеря обаче не го  мисли толкова. Решила е да си живее живота и да не се съобразява с никой. Нейната пък приятелка така ги върти, че често се засичат по двама на веднъж.
Иначе много си играят двете и се търсят. Каката естествено като по-голяма си учира да дразни малката. тя пък инат и до последно си гони нейното. Интересно е. Имаме си едно малко човече, което да ни радва и да ни ядосва.
Малката обожава татко си, а голямата безкрайно е респектирана.  Чувам че споменава, че мисли да се пробва да кандидатства във военно училище, като завърши 12 клас, но не мисля че ще се справи. Все пак има време до тогава. От рано ги мисли нещата. Grinning

Аз сигурно от малкото хора на които не има се разварят техниките. Пу пу пу, да не казвам голяма дума.

# 80
  • Мнения: 1 605
Добър вечер и от мен,най после ми остана малко време да седна с вас-днес цял ден пиша един реферат,малката е с мен,а ММ наряд-можете да си представите как се пиша реферат с дете,но какво да се прави-свекървата работи,а майка ми паднала вчера и си счупила някаква костица на крака,така че сега 1 месец ще бъде с гипс и няма да може да ми  помага,но ще се справя някак си-добре че единия изпит ще бъде реферат,другия курсова работа,та остава сериозно учене само за 1.Ама трябва да свикват че Април като излезе и другата принцеса ще бъде бъде още по-трудно. Hug на всички и приятна вечер

# 81
  • Мнения: 659
Здравейте и от мен, аз днес цял ден съм в леглото и не мога да мръдна, чувствам се ужасно отпаднала, нито ми се яде нито ми се пие нещо, не знам какво ми става, дано не е някой вирус, че утре съм дежурна и трябва да се стягам. Тъпча се тук насила с плодове и витамини, само и само да спася положението.
За Истанбул мога мн мн да пиша, но не и от това пътуване. Беше голямо препускане и мн уморително, но ние и за това отидохме да свършим малко работа. Следващия път ще отидем за повече време за да можем да се насладим на вълшебството на Ориента. Сети Бети , жалко за роботчето и то точно когато ти е най- нужно. Вивианка, мн ми е интересно какво мисли мъжа ти, който е в системата за желанието на детето да учи във военно училище? Не че докато дойде време наистина да кандидатства, няма да си промени мнението няколко пъти но ми стана любопитно. Димитрова, ти наистина си герой и ще се справиш с всичко и то мн успешно, сигурна съм. Що се отнася до техниката, производителите нямат полза от техника, която издържа много дълго. А и къде щяхме да си харчим парите  Joy (цяла шапка-поне според хората) ако хладилника ми издържа като този на баба "МРАЗ" който стои в кухнята и и работи безотказно през целия ми съзнателен живот , а и доста преди да се родя предполагам.

# 82
  • София
  • Мнения: 8 434
Брей, момичета прекрасни, при вас вече има много повече материал за четене, отколкото при бабите Wink
Преди малко се прибрах от Конгреса. Много стегнато работихме, но и се уморихме. Трудна материя-поправки в Устава на Българския Зъболекарски Съюз и Устава на Комисията по професионална етика. Членове, членчета, параграфи, алинеи, бръмна ми главата. Утре пак. Сложих да варя едно пиле, ще направя супичка и другото с ориз на фурна.

ДАНИТИ, влез в съседната на нашата тема КГБ 163 тема, 38 страница. Там ще ме намериш. Дано не се разочароваш Wink
ДИМИТРОВА, не случайно те наричам железният войник-дете, мъж, къща, училище, бременност, работеща свекърва и паднала майка. Дръж се миличка. Да дойда да помагам, а? Вземете ме като баба за временно ползване, или като баба под наем. Тъй като съм доста амортизирана, наемът няма да е висок hahaha Joy
МЪНИЧЕ, как е настроението? Не се шашкай, ако в един момент ти се стори, че нищо не знаеш. Знаеш си ти, умница си, пък и много хубава. Как ти е ръчицата? Чакам с нетърпение вестта. С какво ли ще ни изненадаш newsm78
СЕТИ_БЕТИ, за миналата Нова година купих от Пикадили калориферче. Поработи 15 мин. и спря. Занесох го в магазина и започнаха да ми правят въртели-да ми го сменят, да го занеса на ремонт, но пари не връщали. Само като споменах, че ще се обадя на Защита на потребителите, веднага за разтичаха, върнаха ми парите и се приключи. ЕТО ВИ ТЕЛЕФОНА: 070011122. Имайте го за всеки случай. Помага.
ПАТЕНЦЕ, дано не те повали гадния вирус. А постовете ти винаги са оптимистични. Дръж се и утре да докладваш, че си по-добре. Hug
ВИВИАНКА, на теб и на АЛБЕНА не ви е скучно с госпожиците. Ей, колко хубаво! Ще си говорим за гаджета!!! Чакай да бързам и да уточня, че не дай Бог някой мъж да надникне, кой знае какво ще си помисли. Драги мъже, дума да не става. Не се отнася за нас, а за щерките и за внучките ( мойте).
ДАНИТИ, АЛБЕНКА, обожавам правените картички! Ще ги очаквам с нетърпение.
ДУНДИ, как е днес наборката? И аз се посмях, като си представих, как внучката е хапнала ''илача" на баба.
РАДИНКА, радвам се, че си изпуснала парата и вече не си толкова гневна. Я си признай, гушна ли го като се прибра от работа? Ето и на разходка ще отидете. ММ ме подсети за един виц, та да ви го кажа. Командира вика лейтенанта и го пита: Ти потни жени и топла бира обичаш ли? Младокът отговаря: Съвсем не др. Командир. Добрееее, казал Командирът. Заминаваш в отпуска през февруари. hahaha Joy
КАТИВИТА, не влизай само по служба, ами кажи как си?
САД УОМАН, няма да те притеснявам. Ще чакам, когато станеш във форма, то ще си проличи. До тогава ще ти изпращам по една дузина прегръдки Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
АЛОУУУ, пловдивчанки, някоя наобиколи ли към центъра, да нагледа какви ги върши Фейщицата?
Ей, ферман написах. Докато си приказвах с вас си отпочинах. Пилето се свари, отивам да готвя. За тази вечер приключих.  newsm51

# 83
  • Мнения: 885
Момичета, месите ли постна питка за Бъдни вечер? Търся си рецепта. Всяка година правя различна - содена или с мая. Чакам с нетърпение ваканцията, за да се подготвя за празниците. А вие какво си пожелахте за Коледа? newsm78
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=890580.0
На мен ми се падна екскурзия до Малдивите! Wink А дано!!!

Последна редакция: пт, 11 дек 2015, 22:22 от Fleure de lune

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 6 656
Пак минавам на прибежки, отправяйки се към леглото...

Благодаря на всички ви за милите думи Hug Heart Eyes newsm51

ММ е наряд днес, та аз си чистя цял ден из къщи... Мислех да нарисувам прозорците, но се хванах и ги измих hahaha Комшийката ме обяви за луда, докато си простираше прането Mr. Green Ама не ми е хубаво, да са нарисувани, пък мръсни newsm78
Оставих рисуването за утре, пък вечерта вече ще се хванем да украсиум и елхата, че 2 седмици все се обърква нещо... Малкото чудовищенце изяви желание, да ходи утре на ясли, та ще я заведа, пък за баткото  още се чудя Simple Smile Ще го видя в какво настроение ще е сутринта и ще решавам тогава Simple Smile

Ръката ми е по-добре - посиняла, но отока почти спадна Mr. Green Мажа с едно "вълшебно" мехлемче и се надявам да мине по-бързо Simple Smile

Гледам за техника си говорите - с КЗП имах вземане-даване и се убедих, че са поредните чантаджии... Един телефон в Глобул дадохме за ремонт - 35 дни ме мотаха и накрая пуснах жалба в КЗП. След две седмици ми се обадиха, че нищо не можели да направят - да съм си вземемла телефона и ако искам, да се обърна към арбитражния орган...бла бла бла... Телефона го взех - уж" неотварян и неремонтиран", ни по-счупен, отколкото им го дадох #2gunfire Ремонта ми струваше 150лв, но пък оттогава си работи идеално - ММ си го ползва още Simple Smile

За нарядите по празниците - за 9 години заедно, все един от двама ни се пада наряд hahaha Преди децата беше лесно - който е наряд, си дежури, който не е - на "гости" в поделението и така си карахме заедно Joy Тази година почиваме и двамата и по Коледа и на НГ - аз по желание взех наряда на 01.01 Simple Smile Но пък тази година голям ентусиазъм за дежурствата на 31 Simple Smile

Видях ви, завих ви... Рапорт даден Simple Smile
Лека нощ и сладки сънища, пък утре (вече днес всъщност), ще намина пак  Heart Eyes

# 85
  • Асеновград-Стара Загора-Шумен
  • Мнения: 512
Добро утро, мили дами!
Вчера три пъти писах и трите пъти имах проблем с постването и накрая се отказах.

патенце-то, нашия татко нищо не казва относно желанията на тинейджърката ни. Но той по принцип не е от тия дето ще си чеше езика с приказки или ще седне да прави анализи. Гледам го мисли си нещо, стана му приятно като чу, че дъщерята иска да наследи професията на бащата, аз самата съжалявам, че едно време нямаше кой да ми каже да кандидатствам във военно училище, но то тогава не беше и така разпространено. Иначе щерката е много нежна, кокетна и  елегантна млада дама. Второ математиката изобщо не и е сила, но пък нищо не се знае докато стане време да завършат 12 клас. Все още се ориентира, да видим докъде ще стигнем.
Иначе е много привързана към семейството. Интересното е че нашия татко също е привързан към децата. То никога не сме се и разделяли де, нямаме на кой да ги оставяме. Дума не дава да се каже, че ще дойде време да се разделим с тях. Laughing

 Flo 51 , изобщо не ми е скучно. Всяка минута ни е запълнена. Изключително изобретателно и будно дете. Не прави бели, не е калпазанка, ама две минути мирно не стои.  Laughing Голяма слабост на татенцето. Wink

Fleure de lune , всяка година аз правя постната питка. Ние празнуваме при свекървата. Първите години спазвах пропорции и рецепти, но последните години я правя на око. Важното е да стане по-големичка, че се събираме 10-11 човека и трябва да има достатъчно парчета за всички.


# 86
  • Мнения: 724


Добро утро, банда (много готино и закачливо ми звучи това определение на Сети_Бети)!
vivianka добро утро, изпревари ме Wink. Браво на теб и Fleure de lune пък и на всички останали майсторки на питките. Аз не мога да се похваля с правенето им Embarassed. Засега ще се пробвам с готово тесто, че месенето не ми е "втора природа" Joy.
sweet_maniche какво ти се чуди комшийката и аз бърша прозорци в най-неподходящо време (дори и при дъжд - пускам външните щори Laughing и така). Подсети ме че, че тази година не съм купувала изкуствен сняг, за да рисуваме по прозорците, иначе ми останаха шаблони от преди. Ама май няма да го правя, че после като вземе да ми пада и ме дразни Grinning. Иначе си имаме перманентни рисунки - рисувани са с бои за стъкло, но не дава да ги махаме все още) с Дядо Коледа и др в стаята на голямата.
Fleure de lune и аз си теглих късметчета - нова къща и пари ми се паднаха!
dimitrova8002 голям герой си ни ти! Свекървата не гледа ли момиченцето ви, поне през почивните дни?
патенце-то никакво разболяване, нали наскоро беше болна (или се лъжа)! Стискам палци вирусът да ти се размине!!!
Flo 51  Hug.
Кой е на работа днес, освен мен?

# 87
  • Асеновград-Стара Загора-Шумен
  • Мнения: 512
Здравей , Албенка! Аз както и всеки ден съм си у дома. ММ е до обяд на работа. Ще му звънна по някое време да видя какви ги мисли за следобед. Иначе като се случи да си е у дома си правим галаобяд .  Laughing После който иска да спи, да гледа мач или филм и изобщо си правим всеки каквото си иска.

За питките- майсторка съм. Wink

Моя късмет: Джакпота ще спечелиш ти, само фиша си пусни!  Laughing Laughing Laughing 

Аз чакам работа да ми се падне  Laughing   

# 88
  • Мнения: 1 605
 HugЗдравейте и от мен
ФЛО с удоволствие бих те взела за баба под наем
АЛБЕНА30-рядко ми се пада да ми вземат детето бабите,тъй като сестрата на ММ има две-едно на 6г. и едно на 6м.,и тя е студентка и много трудно можем да се комбинираме,а бабата не ги иска всички наведнъж,че става на луда.Майка ми и тя не може много да помага-брат ми има дете на 4г. и работят и в събота със снахата,така че ми остава една неделя само да ми я вземе.
Но ние се справяме сами-така сме свикнали(още като беше малка и всички се родиха през 4-5 месеца)
Айде оставям ви и тръгваме на гости на свекървата на село че днес е рожденничка и ни е спретнала купон
 Hug на всички

# 89
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 937
Здравейте, момичета! Много задачи около нас и се изгубих.

Фло, раниците тежат много в четвърти клас, особено, когато трябва да носят учебници по предмет, по който трябва да учат за следващия ден. Но ние ги караме и взимаме с кола. Една сутрин щерката си взима раничката и вика, че много тежи и аз  Shocked Че тя носи две тетрадки на кръст, несесер и вода. Вдигам аз - тежи си. Отварям: 2 портокала, едно шише с вода, две тетрадки, несесер и зад тях още едно шише с вода Crossing Arms А наскоро отново дуднех за тези работи Crossing Arms

С ММ сме Везни, левичари и ама много си приличаме. Когато обаче аз не мога да избера гледам да съм с него - той рича и отсича и е винаги прав Wink

Днес гледах камерите на Беклемето и че има сняг, но каката ни беше ма олимпиада по математика, а сега са и на волейбол. Ако се задържи покривката, а то едно слънце е изпекло навън, може и да направим разходка утре до там. Това ни е най-близкото планинско място.

За техниката - харесали сме си модел телевизор и ще ходим да го взимаме. Хубавото е, че го взимаме седмица след като сме го гледали и той е на промоция със 100 лв. надолу. Grinning Почва дилемата къде да го сложим - на стената ли /аз не искам да се пробива много-много/, или на шкафче, което ще застраши съществуването му заради малчото Grinning

Момичета, в поделенията ви стягат ли нещо за Коледа Grinning

Общи условия

Активация на акаунт