Истината за Дядо Коледа

  • 29 731
  • 235
  •   1
Отговори
# 195
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
няма нужда някоя от нас да си въобразява, че е открила единствения правилен начин да обича и възпитава децата си и с назидателен тон да го снася на другите.
Именно.

# 196
  • Мнения: X
Защо драма? По-скоро драмата идва от дамите, които преди няколко поста пускаха сърцераздирателни обяснения как ще разбием крехката психика на детето, когато то научи горчивата истина за дядо Коледа или как вярата в дядо Коледа е "мъртва вяра", докато тяхната, видиш ли ти, е "жива вяра".

# 197
  • Мнения: 1 897
Споделям мнението на Касита. Децата сами виждат и узряват за идеята. Моята е почти на 5, племеника почти на 6. И двамата много добре знаят, че дядо Коледа са хора, преоблечени като такива. Това ми го заяви дъщеря ми. Е още не е узряла за идеята кой купува точно подаръка и т.н., но много добре си прави сметката, че днес е видяла 5 дядовци и че всичките са различни хора, а не един и същ, особено истинският.


 Grinning
И синът ми след тържеството в градината ми каза, че тази година Дядо Коледа съвсем не бил дядо.

# 198
  • Мнения: 10 547
Хм, не че Бу рачи да ми отговори, което е по-скоро невъзпитано Mr. Green, но не пречи да кажа, че назидателността, ако е открита такава в поста ми, е следствие на твърде субективното му четене.
Съвети никому не давам, само споделям какво наблюдавам у вашите деца.

# 199
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Ох  Crazy Добре, че сме сънародници, та няма нужда да обяснявам, че като всеки истински българин и аз имам твърдо и необоримо мнение за съфорумки, родителски методи и децата им.
Но също така съм пораснала достатъчно за да знам, че има повече от един верен начин, даже очевидно моят да е по-правилният  Mr. Green

# 200
  • Мнения: 15
Когато щерката беше малка, всички първо я убеждавахме, че има Дядо Коледа, но на детето не му минаваха тия, даже не се замисли дали пък може наистина да има, беше категорична, че това е "пълна глупост", както тя го определи, та бързичко се отказахме. Разруши илюзиите и на всичките деца пред блока.  Laughing Още се чудя как никоя майка не ми се беше оплакала. И за феята на зъбките им обясни, че не е логично да съществува, и Торбалан, и баба Яга... Изобщо, има деца и деца. Ако мисълта за Дядо Коледа ги прави щастливи, поддържайте вярата им, ако не - не ги притискайте.  Simple Smile

# 201
  • Мнения: 2 810
"Това ми е от Дядо Коледа  santa2, .... а вие какво сте ми купили?"

За сега нямам деца, но кой знае ... Може някой ден да ми се наложи и на мен да се чудя  newsm78 над този въпрос.

# 202
  • Мнения: X
"Това ми е от Дядо Коледа  santa2, .... а вие какво сте ми купили?"

За сега нямам деца, но кой знае ... Може някой ден да ми се наложи и на мен да се чудя  newsm78 над този въпрос.
Точно в такава ситуация се вкархме със сина ни. Голям смях падна и още ми е смешно като си спомня. Той е роден 93-та година, т.е. по времето, когато още течеше двубоят дядо Мраз vs дядо Коледа. Аз решавам дипломатичо, че дядо Коледа носи подаръци за Коледа, а дядо Мраз- за Нова година и така помирявам добрите старци. Хубаво ги помирявам, но когато младежът беше на 4 години, взе че изтърси "Какви родители сте вие? За Коледа получих подаръци от дядо Коледа, за Нова година от дядо Мраз, а от вас- нищо?!"  Joy

# 203
  • Мнения: 268
И ние имаме и Дядо Коледа и Дядо Мраз. Първият носи играчки, а вторият образователни подаръци - книжки за голямата и образователни играчки за малката - тази година телефон с буквите, цифрите и детски мелодии. Голямата е трети клас и вече много трудно успявам да я убеждавам в съществуването на Добрия старец, но го правя и ще го правя докато мога. Магията на Рождество Христово с нищо не е помрачена от подаръците и илюзията за Дядовците, които носят подаръци - дори напротив - всички  очакваме това с нетърпение. Аз приемам тези Дядови образи, като символ, като духа на доброто и любовта в едно семейство - пожелавам на всички да могат да изпитат тази магия!

# 204
  • София
  • Мнения: 3 824
И ние имаме и Дядо Коледа и Дядо Мраз. Първият носи играчки, а вторият образователни подаръци - книжки за голямата и образователни играчки за малката - тази година телефон с буквите, цифрите и детски мелодии. Голямата е трети клас и вече много трудно успявам да я убеждавам в съществуването на Добрия старец, но го правя и ще го правя докато мога. Магията на Рождество Христово с нищо не е помрачена от подаръците и илюзията за Дядовците, които носят подаръци - дори напротив - всички  очакваме това с нетърпение. Аз приемам тези Дядови образи, като символ, като духа на доброто и любовта в едно семейство - пожелавам на всички да могат да изпитат тази магия!
В съществуването на двама старци трябва да я убеждаваш. Много е сложно при вас Simple Smile

Духът на любовта и доброто за мен е в това, че семейството е заедно и има време само за себе си - никой не бърза за работа и никой няма други задачи, освен да се наслаждава на почивката и да радва роднините. Дядовците и подаръците нямат нищо общо с този дух. Много по-ценно за децата от всякакви подаръци, е времето, което имаме само за тях - да играем спокойно на настолни игри, да правим заедно курабийки, да разговарямае с тях, да бъдем заедно без да бързаме за някъде.

Между другото тези белобради старци много често могат да развалят блаженството по Коледа. За справка погледнете темата за коледните подаръци http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=693453.msg23915293#new

# 205
  • Мнения: 10 547
Искрено се учудвам, че има девет-десетгодишни деца, които вярват в Дядо Коледа.

# 206
  • Мнения: 3 794
Предвид многобройните "Дядо Коледа" (в моловете, детските фирмени партита, градината, Коледния Базар), които видя, на моята дъщеря обяснихме следното - Истинският Дядо Коледа е само 1 и никой не го вижда. Идва през нощта на 24.12 в къщите на послушните деца и им оставя желания подарък. Останалите Дядо Коледовци са негови заместници.

# 207
  • Мнения: 268
Елл - за едно нещо съм съгласна с теб - най-важно е времето, което прекарваме с децата си и любовта, която успяваме да им дадем! Аз съм домакиня т.е. не работя и имам времето и възможността да прекарвам достатъчно време с децата си, но илюзиите на детството, са незаменим и скъп спомен за мен самата и няма да лиша децата си от това. Вълнението как с мама ще украсим къщата и елхата, нетърпението да получа подарък от Дядо Мраз, защото съм слушала, вкусотиите, които мама е направила за празника, топлата къща пълна с аромат на вкусни сладки и вълшебство - безценно  madnoel

# 208
  • Мнения: 1 597
Хубаво, ще я изтупаме тази тема от праха. Мисля, че децата наистина имат нуцжда от вълшебство. Приказката е част от детството и с нея се възпитават доста по-добри хора.  За мен дядо Коледа е една от най-красивите приказки на детството и така трябва да си остане.

# 209
  • София
  • Мнения: 165
Цялата тази работа е една магия. Който иска вярва и му се случват прекрасни неща, който не иска не вярва. Така сме обяснили на 9 годишната ни кака. Дребният е твърдо убеден, че има.
Наши приятели ходиха в селището на дядо Коледа, показвахме снимки, обеснявахме. Независимо от мненията на съучениците и тя е убедена, че наистина съществува такъв човек. Надявам се това да продължи дълго време  santa2
За актьорите по моловете и градините знае отдавна. Физически дядо Коледа няма време да седи и да се забавлява децата.

Общи условия

Активация на акаунт