Пердета

  • 154 060
  • 281
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 408
И аз да поткърся съвет за перде за спалня и детска.
1. Спалнята е в светло зелено, а мебелите са в цвят бук. Има прозорец и врата, които заемат половината от едната стена, в дясно от спалнята - какво перди бихте ми препоръчали и какъв корниз. Аз си мисля за такъв корниз - който да е над прозореце и вратата и няколко сантиметра встрани, но не до края на стената. За пердето си мисля за нещо леко, ефирно в лилав цвят, нещо такова -
2. Детската е с тапет с животни на едната стена, другите стени са в патешко жълто, а вратичките на мебелите са в светло зелено - тук нямам и идея за пердето.
Моля за съвети?

# 241
  • Мнения: 5 932
Разбрах за отношението на Ксения към късите пердета,но я питам все пак,а и всички останали.Ако това е  стая за по-голямо дете /тази на Сасано/,чието бюро е под прозореца, оправдано ли е слагане на дълго перде,което почти ще се "крие" от бюрото?Въобще питам по принцип: ако пред прозореца има бюро,диван или нещо друго кое решение е най-удачно?Вярно ,че зависи от помещението,концепцията,височината на тавана......

# 242
  • Варна
  • Мнения: 692
W, аз просто не харесвам къси пердета под каквато и да е форма.
Единствено за кухненски прозорец го възприемам, но пак с много уговорки ... Grinning

# 243
  • Мнения: 1 305
W, помисли за варианта римска щора до перваза. Стои по-добре от късо перде.

# 244
  • Мнения: 3 782
W, помисли за варианта римска щора до перваза. Стои по-добре от късо перде.
И аз съм за този вариант.

# 245
  • Мнения: 3 782
xenia Eто една бърза скица http://picasaweb.google.com/ani4kap/efgFHJ/photo#5223238288865239250. Очаквам да чуя мнението ти. Thinking

# 246
  • Мнения: 1 441
BAN, въпросите ти са така зададени, затова нямаш отговор. След като стаята е в бананово, оранж и венге, значи пердетата трябва да са в един от тези цветове или комбинирани, то е ясно като бял ден. Какви точно, никой не може да ти каже наизуст след като не ти вижда стаята и декора.
Всъщност все още няма декор, защото не живеем там - преди да се нанесем трябва да сложим някакви пердета, защото иначе съседите ще ни гледат в хола и спалнята.
Не знам защо да е ясно като бял ден, че пердето трябва да е в един от цветовете в стаята. Общо взето имах идея да има някакъв цветен акцент и в двете стаи, т.е цветът да е нещо по-различно от останалите цветове, без да се бие ужасно с тях. Не съм искала някой да ми казва нещо наизуст - просто си мислех за предложения от няколко цвята, които смятатея че ще са подходящи, а аз да си избера предвид това, което искам да сложа после вътре.

Това е въпросната спалня - няма нищо все още вътре, но поръчаните мебели са във венге.


Това е холът - вижда се диванът и част от секцията (не монтирана още). Кухнята не се вижда, но е в същата стая и е в бордо и ванилия.

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 22:47 от BAN

# 247
  • София
  • Мнения: 8 283
BAN, според мен пердета не трябва да са акцент... някъде имаше едни правила за 3те цвята, виждала съм обаче как едно и също помещение с различни пердета и аксесоари се променя, но пак е спазено това условие.

ani_4ka, не може ли този прозорец да ви е някаква ниша (или от страната на хола или от към спалнята)...само не знам как ще стане с щумоизолирането.. в това положение и аз бих го затворила обаче(вчера мислех да пиша, че не бих затворила прозорец)

# 248
  • Мнения: 4 380
xenia Eто една бърза скица http://picasaweb.google.com/ani4kap/efgFHJ/photo#5223238288865239250. Очаквам да чуя мнението ти. Thinking

Мда...Изглежда кой знае колко светлина няма да влезне през този прозорец. newsm78 Как се е оказал там интересно?
При такова положение и аз бих помислила за ниша. newsm78

# 249
  • Мнения: 4 380
Цитат
Не знам защо да е ясно като бял ден, че пердето трябва да е в един от цветовете в стаята. Общо взето имах идея да има някакъв цветен акцент и в двете стаи, т.е цветът да е нещо по-различно от останалите цветове, без да се бие ужасно с тях. Не съм искала някой да ми казва нещо наизуст - просто си мислех за предложения от няколко цвята, които смятатея че ще са подходящи, а аз да си избера предвид това, което искам да сложа после вътре.

Няма такива истории. Когато има съчетание от 3 цвята, един от тях е акцентен. Няма място за четвърти..

# 250
  • Мнения: 855
Здравейте,
много полезна тема  Grinning Аз съм все още далеч от избора на пердета, тъй като тепърва започваме ремонт. Разглеждам различни теми, за различните стаи, аксесоари и направо ми бръмчи главата  #Crazy Сега осъзнавам колко навързано е всичко и незнам как изобщо ще се справя с избора на толкова неща. Оказа се че първо трябва да изберем и сложим интериорните врати, от там пък те трябва да са вързани със стила на стаите, паркети, плочки, цветове... ooooh!
За пердетата имам един въпрос. Гледам в доста от магазините за пердета, че има по витрините изложени, пердета-ресни. Харесват ми как изглеждат, но се чудя подходящи ли са за дом или по-скоро са за заведение, бар  newsm78 Определено не стават, поне според мен за кухня, но за хол и спалня мисля че може да стоят добре. Чудя се още, тъй като в момент,а холът и кухнята са 2 стаи, но ще махаме стената и ще ги събираме, ще има някакъв свод или нещо подобно пак. Но си мисля трябва ли двете стаи да са с еднакви пердета или може просто да са в сходен стил?

# 251
  • Мнения: 3 782
xenia Eто една бърза скица http://picasaweb.google.com/ani4kap/efgFHJ/photo#5223238288865239250. Очаквам да чуя мнението ти. Thinking

Мда...Изглежда кой знае колко светлина няма да влезне през този прозорец. newsm78 Как се е оказал там интересно?
При такова положение и аз бих помислила за ниша. newsm78
Аз не харесвам нишите. Ще го направим така както писах, ще го изравним с двете стени от двете страни, а отгоре що оставим дупка около 50-70 см. в която може да сложим или цветя или книги. Озова се там,защото терасата сега я правим на хол. А сводът ще е своеобразен защото събаряхме стена, понеже камината се разположи на една от стените на коридора и него го затваряме. А няма как да се влезе в хола. Ох, успях ли да го обясня. Thinking Абе като боядисаме ще пусна снимки, но най-вероятно ще бъде бяло пердето.

# 252
  • Мнения: 177
Моля,помегнете и на мен.Хол и кухнята са заедно,имам голям прозорец и вратопрозорец.Половината помещение е зелено,половината-жълто.Кухнята е вишна,масата е дъб,паркета е светъл.Мисля да сложа перде,което е бледо кафяво,с по-тъмнокафеви ленти,с втъкани малки ресни в лентите.Ако трябва да снимам и да качвам. Praynig

# 253
  • София
  • Мнения: 408
И на мен никой не ми отговаря?

# 254
  • Мнения: 4 380
И на мен никой не ми отговаря?

Показаното перде не ми изглежда добра идея.  newsm78 Първо като цвят е прекалено силно и крещящо. Лилавото не е чисто, а отлива в розово. Такава преливаща материя и с такъв класически орнамент би стояло добре на класическа гламурна спалня  в мистична лилаво-червена гама, а не на спокойна дневна зона в зелено.

Цитат
Моля,помегнете и на мен.Хол и кухнята са заедно,имам голям прозорец и вратопрозорец.Половината помещение е зелено,половината-жълто.Кухнята е вишна,масата е дъб,паркета е светъл.Мисля да сложа перде,което е бледо кафяво,с по-тъмнокафеви ленти,с втъкани малки ресни в лентите.Ако трябва да снимам и да качвам.

Не стават ли прекалено много видоведе дървесина? Качвай снимки!

Общи условия

Активация на акаунт